fonradar

Şirket Kapatma

İki kardeş ortak bir şirketimiz var işlerimizin olmamasından dolayi kapatmak istiyoruz kendimiz karar alıp kapatabilirmiyiz. Muhasebe çok para istiyor acaba şirket kapama maliyeti nekadar olur. Saygılarimla

Ynt: Şirket Kapatma

Sayın arasat,

Haklı olarak sadece maliyetini soruyorsunuz. Ancak maliyetinin yanında yasal prosedürleri de var.
Sizin kendi başınıza yapabileceğiniz bir şey değil.

Muhasebe çok para istemez, yapacaklarının gereği ne ise, onun ücretini istemiştir. En önemlisi, kapatma (tasfiye) sizin yapabileceğiniz bir şey değil. Siz yine muhasebecinizle (meslek mensubu ile) anlaşmaya bakın ve istediği ücret bakımından da güvenin.

Kolay gelsin...

Bir şey daha eklemek istiyorum.
Ayrıca bu işlemin yasal süreleri var bunları bile kaçırsanız, belkide meslek mensubuna vereceğinizden daha çok maliyetli olacak, ayrıca başınızın ağrıdığıda cabası.

Kolay gelsin.

Bir şey daha eklemek istiyorum.
Ayrıca bu işlemin yasal süreleri var bunları bile kaçırsanız, belkide meslek mensubuna vereceğinizden daha çok maliyetli olacak, ayrıca başınızın ağrıdığıda cabası.

Arkadaşa aynen katılıyorum, Hani bir söz vardır "Pirince giderken evdeki bulgurdan olmak" hem bunca yıl işlerinizi takip eden bir meslek mensubu tarafından tasfiyenin neticelenmesi daha sağlıklı olur.

Arkadaşlar çok teşekkür ederim ...............

Değerli Arkadaşım Şirket Limited ise ortaklar kurulu kararı alınarak çok basit bir şekilde tasfiyeye girebilirsiniz Aş. ise Genel Kurulda Tasfiye Kararı alarak işlemlere başlarsınız şayet şirketin hesaplarında sorun yok ise 1 yıl için de kapanır. tabiki Muhasebe yaparsa bir bedeli olmalı