Şirket mi ? Ofis mi?

mete54

Katkı Sunan Üye
selamlar, bir yol ayrımındayım fikriyat olarak, yaklaşık 12 13 senedir şirketlerin muhasebesindeyim hali hazırda da güzel bir pozisyondayım konforum iyi ve ondan önce acemilik yıllarımda 5-6 yıl da ofislerdeydim, şimdi şirketin tek sektörde olmasından kaynaklı sanki hesap planında dar alanda kaldığımı,mevzuat ve hesap planının işlevi açısından köreldiğimi düşünmeye başladım zira bazı hesap kodlarını kullanmıyourm senelerdir başka sektörlerde ki mevzuatların uygulanışından uzak kalıyorum,ofislerde daha fazla hesap planı ve sektör olmasının katkısını da çok önemsiyorum ama diğer taraftan ofislerin maaş skalası çok zayıf ve sosyal olanaklar baya geride şirketlere göre bununla birlikte, mali tablolara müdahale çok az ,daha çok önüne geleni işle ve beyannameyi yap gönder (istisnalar hariç tabi genelleme yaptım)ama işletme bünyesinde bir nevi işletmeye yön veriyorunuz daha faturalar kesilmeden önce müdahale ediyorsunuz bu da insanı daha çok motive ediyor mesleki açıdan ama işte tek sektörde kalmak ile çok sektörden beslenme arasında kaldım. Bu hususta her ikisinde deneyimlerini paylaşacak ya da bir başka bakış açısı katacak olan üstadım var ise çok sevinirim.

Şirket ve büro arasındaki farkları açıklamışsınız zaten. Yoğunluğu büro içinde tutulan defterlere sahip bir yer tercihinden ziyade dış firma denetim ağırlıklı bir büro seçerseniz hem olanaklar daha iyi olur, mevzuattan uzak kalmazsınız hemde büronun hengamesini yaşamazsınız.