Şirket Müdürü

Üyelik
6 Tem 2005
Mesajlar
1,007
Konum
bursa
4 ortaklı bir limited şirketteki ortakların herbirinin ayrı ayrı imza yetkisi olması isteniyor.. Bu durumda şirket sözleşmesine hiç müdür adı yazmamak mı doğrusur, yoksa 4'ünü de yazmak mı?
 
Üyelik
20 Haz 2005
Mesajlar
1,497
Konum
DİYARBAKIR
Ynt: şirket müdürü

sn fugenç;


Şİrket ana sözleşmesine müdür ismi yazılmalıdır ve siz dördününde ismini şirket müdürlüklerine seçilmiştir diye belirteceksiniz

Ana sözleşmedeki madde 8 'e

Şirketle ilgili tüm anlaşmalar dört imzayla yürütüleceğini şirketi temsile tek müdürn yetkili olmadığını şirketle ilgili tüm alım satım ve anlaşmaların dört imzanın zorunlu olduğunu belirtin.


Kolay gelsin..
 
Üyelik
6 Tem 2005
Mesajlar
1,007
Konum
bursa
Ynt: Şirket Müdürü

Hayır herhangi birinin imzasının yeterli plmasını istiyorlar, illa 4'ü birarada değil..
 
Üyelik
20 Haz 2005
Mesajlar
1,497
Konum
DİYARBAKIR
Ynt: Şirket Müdürü

sn fugenç;

ozaman bi müdür tayın edersiniz o müdürde daha sonra diğer 3 üne imza yetkisi verir
 
T

Türk_bey

Ziyaretçi
Ynt: Şirket Müdürü

fugenc ' Alıntı:
4 ortaklı bir limited şirketteki ortakların herbirinin ayrı ayrı imza yetkisi olması isteniyor.. Bu durumda şirket sözleşmesine hiç müdür adı yazmamak mı doğrusur, yoksa 4'ünü de yazmak mı?

Şirketin ortaklarca münferiden temsil edileceği hususu yazılması yeterlidir. Ancak imza sirkülerinin çıkarılması için ayrıca bir karara ihtiyaç duyulacaktır.
 
Üyelik
27 Ocak 2007
Mesajlar
545
Ynt: Şirket Müdürü

anasözleşmeye;

aşağıda isimleri yazılı ortaklar şirketi münferiden atacakları imza ile temsil ve ilzama yetkilidirler
xx xxxx
xx xxxx
...........

şeklinde yazmanın sakıncası mı vardır da sonradan imza yetkisi verilmesi yolu tavsiyedir?
 
T

Türk_bey

Ziyaretçi
Ynt: Şirket Müdürü

Murat CER ' Alıntı:
anasözleşmeye;

aşağıda isimleri yazılı ortaklar şirketi münferiden atacakları imza ile temsil ve ilzama yetkilidirler
xx xxxx
xx xxxx
...........

şeklinde yazmanın sakıncası mı vardır da sonradan imza yetkisi verilmesi yolu tavsiyedir?

Sonradan imza yetkisi verilmesi ile ilgili bir tavsiye veren yok. Kuruluş aşamasında Şirketin temsil ve ilzamı karara bağlanarak tescil edilerek imza sirkülerinin çıkarılması gerekir. Siz anasözleşmede ki ibare yeterli buna göre karara gerek olmadan imza sirküsü çıkarırım diyorsanız o başka, biz çıkaramıyoruz.
 
T

Türk_bey

Ziyaretçi
Ynt: Şirket Müdürü

Murat CER ' Alıntı:
kalisper_a ' Alıntı:
sn fugenç;

ozaman bi müdür tayın edersiniz o müdürde daha sonra diğer 3 üne imza yetkisi verir


Türk_bey sen niye alındın?

Alıntı yapmadan cevap verirsen bu başlığa yazan herkeze cevap hakkı doğabilir.
 
Üst