Şirket Müdürü Ve Aynı Zamanda Ortağım Yüklü Vergi Borcu Çıkardı Ne Yapmalıyım?

Üyelik
17 Ağu 2017
Mesajlar
2
Konum
Ankara
Öncelikle merhaba,

Bir yıl kadar önce iki ortak bir limited şirket kurduk. Şirket kurulumunda 10 bin lira sermayeyi 5 er bin lira olacak şekilde koyarak %50 ortaklık edindik. Ancak şirket kurulumunda ortağımı müdür olarak tayin ettik ve imza yetkileri ona verildi.

Şirketin şuan piyasaya 50 bin liradan fazla borcu var, bunun yanı sıra toplamda kestiği 110 bin liralık faturaya karşılık yalnızda 50 bin liralık bir fatura girişi yapmış şirkete. Yani kalan 60 bin lira tutarında faturamız için ödeyeceğimiz kdv , gelir vergisi vb bir çok borçta cabası.

Şimdi ise işi yıl sonuna kadar devam ettirerek fatura girişi ile en azından KDV dışında kalan vergilere karşı yükümlülüğümüzü hafifletmektense firmayı kapatıp bu borcun altına bizi sokmaya çalışıyor.

Benim merak ettiğim durum şu, şuan ki hali ile faturasız olarak yapmış olduğu işlerden ötürü firma 60 bin tl gibi bir rakamla kar etmiş olarak görünmekte. Ben şirket müdürüne bu kardan oluşan 30 bin liraya yakın geliri bana ödemediği ve bu paranın nerede olduğuna dair bir evrak ortaya koyamadığı gerekçesi ile işlem yapabilir miyim?

Ortağımdan kaynaklı olarak düşmüş olduğum bu durumda, yapmam gereken en doğru hareket ne olur?
 
Üst