fonradar

Şirket Ortağı Kendi şirketinde SSK-Bağkur

Merhabalar

Ben bir konu hakkında bilgi almak istiyorum.

Şirtket Ortağı Kendi şirketinde 02/2005 dan beri SSK lı olarak çalışmakta. Bu ortak Aynı şirketin başka şehirdeki işyerinde SSK lı olması gerekli. Bu durumda SSK kapsamından çıkığ Bağkurlu olmak zorunda kalırmı?

(SSK daki Şu an bulunduğu Ankaradaki işyerinden çıkışı yapılacak, diğer ildeki işyerine girişi yapılacak. Şİrket aynı)

Ynt: Şirtket Ortağı Kendi şirketinde SSK-Bağkur

çıkış nedenine nakil dedinmi demekki çıkış olmaz o yüzden nakil yapın çıkışı ama zorunlu değilse hiç yer değiştirmeyin
ama zorunlu ise çıkış nakil olursa sorun kalmaz

18415360480
Adresi : 100 EVLER MAH.SADIK ESEN SOK.NO:12/6
İletişim Bilgileri: 358 2187091
[email protected]
İstenilen bilgi veya belgeler: 1960 doğumluyum.1982 den beri SSK ya ödenmiş 3448 günüm var.Bağ-kur'a 10 yıl ödenmiş hizmetim var.Toplam en az 7048 günüm ödenmiş primim var.SSK dan emeklilik için 46 yaş,25 yıl,5150 günüm .1.1.2007 tarihinde dolduğu ve emekli olmam gerekirken 31.12.2005 tarihinde vergi dairesi kaydım RESEN TERK edildiği halde sırf şirket ortağı gözüktüğüm için T.C.Sic kaydım devam ediyor diye niçin emekli edilmiyorum.Ticari faaliyetim yok,BAĞ-KUR neden Vergi Dairesinin Resen terk ettiğimiz kaydını gözönüne alıp Bağ-kur üyeliğinden çıkarmıyor, sadece şirketi tasfiye edecek paramız olmadığı için Tic.sic kaydım devam ediyor.Emekli olduktan sonra ticaret yapanların maaşlarından % 10 kesinti yapılıyor diye biliyorum.2007 de emekli edilmem ve maaşımdan ticaret yapmadığım halde şirket kaydı devam ettiği için maaşımdan kesilmesi gerekir diye biliyorum,.Tam 40 aydır maaşım bağlanmadı.Bu zülüm ne zaman bitecek.Bana bu zülmü yapanlara bu yanlış kanun ve yönetmelikleri çıkaranlara hakkımı helal etmiyorum.Ya Hakkımı verin, Ya da Benim gibi binlerce Ticari faaliyeti olmadığı halde 70 yaşına gelmiş 20 yıldır emekli olamayan mağdur ve mazlum vatandaşları kurtaracak bir formül bulun..Bu ticaret sicil kaydını değil VERGİ DAİRESİNİN KAYDINI ESAS ALAN BİR SİSTEM Kurulması lazım ki vatandaş zülüm görmesin.Devletin 2 kazanı olan SSK VE BAĞ-KUR a ayrı günlerde,aylarda ve yıllarda prim yatırdım.ÜST ÜST HEM BAĞKUR-HEM SSK ya aynı gün ve aynı anda prim yatıracak kadar geri zekalı ve zengin değilim..Lütfen bu yanlışları artık düzeltin.1940 larda değiliz.28 şubat mağduru müteşebbis işadamı olarak VATAN HAİNİ CUNTACI GENERALLERDEN GÖRDÜĞÜMÜZ ZULÜMLER BANA YETER ,BİRDE SİZ ZÜLÜM ETMEYİN.Son sorum: Beni ne zaman SSK DAN EMEKLİ EDECEKSİNİZ.??? Amasyadan selam ve sevgiler

herkese merhaba...benim şöyle bir sorum var...2 ortaklı limited şirkette, ortaklardan biri kuruluş sırasında ssk lı idi. Daha sonraki bir tarihte ssk çıkışı yaptırdı. Bu kişi aynı zamanda şirket müdürü.Ssk çıkışı yapıldıktan sonrada Bağkur a herhangi bir kayıt yapılmadı. Şahıs şirket ortaklığından ayrılmadan başka bir yerde ssk lı olarak çalışabilir mi çalışamaz mı? neden ?

şimdiden teşekkür ederim.

Ynt: Şirket Ortağı Kendi şirketinde SSK-Bağkur

eclippse ' Alıntı:
herkese merhaba...benim şöyle bir sorum var...2 ortaklı limited şirkette, ortaklardan biri kuruluş sırasında ssk lı idi. Daha sonraki bir tarihte ssk çıkışı yaptırdı. Bu kişi aynı zamanda şirket müdürü.Ssk çıkışı yapıldıktan sonrada Bağkur a herhangi bir kayıt yapılmadı. Şahıs şirket ortaklığından ayrılmadan başka bir yerde ssk lı olarak çalışabilir mi çalışamaz mı? neden ?

ssk çıkışı yapıldığı gün herhangi bir yere sigortalı girişi yapılmamışsa,çıkış günü itibarıyle bağkurlu olması gerekir.bağkur a sizin kayıt yaptırmamış olmanız, res'en yapılamayacağı anlamına gelmez. bir gün yaparlar. ileride sıkıntıya düşmemek için tavsiyem bağkurlu yapmanız. yoksa ssk ya ödenen primleri faizsiz geri alıp bağkura prim borçlarınızı faiziyle ödemek zorunda kalırsınız. ödediğiniz stopajlar da cabası.nedenine gelince yasa böyle diyor.

Ynt: Şirket Ortağı Kendi şirketinde SSK-Bağkur

chvnbr ' Alıntı:
eclippse ' Alıntı:

ssk çıkışı yapıldığı gün herhangi bir yere sigortalı girişi yapılmamışsa,çıkış günü itibarıyle bağkurlu olması gerekir.bağkur a sizin kayıt yaptırmamış olmanız, res'en yapılamayacağı anlamına gelmez. bir gün yaparlar. ileride sıkıntıya düşmemek için tavsiyem bağkurlu yapmanız. yoksa ssk ya ödenen primleri faizsiz geri alıp bağkura prim borçlarınızı faiziyle ödemek zorunda kalırsınız. ödediğiniz stopajlar da cabası.nedenine gelince yasa böyle diyor.

Cevabınız için çok teşekkür ederim ama anlaşılmayan bir nokta kalmış sanırım. Bu şahıs ortak olduğu şirkette değil de başka bir yerde işe başlama durumu var( ortaklığını sona erdirmeden ve şirket müdürlüğünü bırakmadan ). Söylediklerinizin tamamına katılıyorum kendi şirketinde şu anda ssk lı olmaması gerekir. Acaba başka bir işverene bağlı olarak ssk lı olabilirmi. Şirket müdürü olması nasıl etkiler acaba ?