Şirkette Staj Yapmak

merhaba arkadaşlar
ben 2006 martta smmm yeterlilik sınavına gireceğim yada öyle zanediyorum. zanediyorum çünkü geçen hafta aylık ssk bildirgesini odaya götürürken aylık bordro ve işe giriş bildirgemdeki adreslerin farklı olduğunun farkına vardım. araştırdım aylık ssk bildirgesindeki adres çalıştığım firmanın merkez adresi. işe giriş bildirgemde işyeri sicil numarası merkez adresinin işyeri sicil numarası fakat işe giriş bildirgemde adres kısmına irtibat bürosunun adresi yazılmış bu benim için bir problem oluşturumu. henüz odaya gitmedim yardımcı olursanız sevinirim.
ayrıca yeni başlayanlara kesinlikle şirkette staj yapmayın...

selam arkadaş,

yanlış anlama.ama sen olayı çözmüşsün zaten ne uğraşıyorsun yahu.... :wink:

smmm hasan.... :D

sayın smmmhasan

bence problem olcagını zannetmiyorum.çünkü sen şirketin merkezi adına tescil edilmiş olan dosyaya giriş yaptırmışsın
önemli olan senin işe giriş bildirgedeki işyeri sicil numarası ile sirketin merkezi adına tescil edilmiş olan işyeri numarasının aynı olması .diğerleri o kadar da önemli değil bence..

bu arada neden şrketlerde staj yapılmasın. bende stajyerim .varsa sakıncaları paylaşırmısın

sayın ayaşar

öncelikle cevap verdiğiniz için herkese tşk ederim ayaşar demiş ki şirkette staj yapmanın sakıncaları neler. yaşadığım problem yetmez mi odanızdan bi sorun bu tür olaylardan dolayı kaç kişini stajı iptal olmuş adres probleminden dolayı kimse yapmasın dedim yoksa maaşı bir muhasebe bürosundan alacağım maaştan çok çok iyi....

sayın arkadaşım

şirkette staj yapmanın şöyle sıkıntısı var. Bildiğiniz gibi staj notu var.Şirkette staj yapıyor iseniz stoj noto yok.Dolayısıyla bu sınava gireceğiniz derslerde bu not etkili olacaktır. Yani 50 alsanız geçemiyeceksiniz. 60 puanı tutturmanız gerekecek.Çünkü bende 6 yıl önce bu sıkıntıları çektim. Bu olay çok önemli.
selamlar

Sıkıntı olabiir.

Benzer bir sorunu ben yaşadım, oda kabul etmedi..

Sonra işe giriş bildirgesini SSK ya götürüp düzelttirdim ve paraf attırdım öyle kabul etttiler.

Merhaba arkadaşlar,
Bende bir şirkette staj yapıyorum ve belgelerimi odaya götürdüğümde odadaki görevli sürekli belgelerimdeki adresleri satırı satırına kontrol ediyordu. Zannediyorum ki adreslerin tutarlılığı şirketlerde staj yapanlar için çok önemli.

Merhaba arkadaşlar,
Bende bir şirkette staj yapıyorum ve belgelerimi odaya götürdüğümde odadaki görevli sürekli belgelerimdeki adresleri satırı satırına kontrol ediyordu. Zannediyorum ki adreslerin tutarlılığı şirketlerde staj yapanlar için çok önemli.

haluk icyer' Alıntı:
sayın arkadaşım

şirkette staj yapmanın şöyle sıkıntısı var. Bildiğiniz gibi staj notu var.Şirkette staj yapıyor iseniz stoj noto yok.Dolayısıyla bu sınava gireceğiniz derslerde bu not etkili olacaktır. Yani 50 alsanız geçemiyeceksiniz. 60 puanı tutturmanız gerekecek.Çünkü bende 6 yıl önce bu sıkıntıları çektim. Bu olay çok önemli.
selamlar

stajerlere yanında, gözetim veya denetiminde staj yapılan meslek mensupları tarafından her yıl 100 puan üzerinden staj değerlendirme forumu düzenlenir gözetim ve denetimde üç aydan daha az süre staj yapan stajyerler için staj değerlendirme formu düzenlenmez(tesmer yayını stajyerin el kitabı)

Sayın smmmhasan,

Sayın İçyer'in hatırlatmasının, 6/b maddesine göre SMMM stajı yapanlar için olduğunu sanıyorum. Yani bir şirkette 1.derece imza yetkili muhasebe müdürü sıfatıyla SMMM stajı yapanların staj notu olmaz.