Şirkette staj?? Hatamı???

stajyeradayi

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar ben 2010 ocak ayında şirkette stajımı başlattım, fakat hiç mutlu değilim. Sigortam ödeniyor maaş alıyorum. Ama nerdeyse muhasebeyle uğraşmaya vakit kalmıyor ve ben acaba yanlışmı yaptım diye düşünüyorum. Nisan dönemindede askere gidicem kısmetse döndükten sonra şirkette staj yapmak istemiyorum her türlü muhasebe dışı yazışma, resmi iş, ihale, çarşıdaki bankadaki vb gibi işler bana yükleniyor. Ve şirkette tek düze hep aynı işler yapılıyor büro ortamını çok merak ediyorum fakat büroda stajyerlerin maruz kaldığı şartlar ortada. Hedefim ilerde İnşallah büro açmak ve şirkette kalırsam kendimi zor geliştiririm diye düşünüyorum. Değerli stajyer arkadaşlarım sizler ne dersiniz?

Ynt: Şirkette staj?? Hatamı???

stajyeradayi ' Alıntı:
Arkadaşlar ben 2010 ocak ayında şirkette stajımı başlattım, fakat hiç mutlu değilim. Sigortam ödeniyor maaş alıyorum. Ama nerdeyse muhasebeyle uğraşmaya vakit kalmıyor ve ben acaba yanlışmı yaptım diye düşünüyorum. Nisan dönemindede askere gidicem kısmetse döndükten sonra şirkette staj yapmak istemiyorum her türlü muhasebe dışı yazışma, resmi iş, ihale, çarşıdaki bankadaki vb gibi işler bana yükleniyor. Ve şirkette tek düze hep aynı işler yapılıyor büro ortamını çok merak ediyorum fakat büroda stajyerlerin maruz kaldığı şartlar ortada. Hedefim ilerde İnşallah büro açmak ve şirkette kalırsam kendimi zor geliştiririm diye düşünüyorum. Değerli stajyer arkadaşlarım sizler ne dersiniz?
avantajları olduğu gibi dezavantajlarıda var şirkette staj yapmanın benim hedefim büro açmak bu anlamda büroda staj yapıyorum doğal olarak mevzuatı öğrenmek vede ruhsatı aldığımda büroyu çevirebilmek için bu anlamda en doğrusu büroda staj yapmak şirkette staj yaparken büro işlerini öğrenmen çok zor ama büroda staj yapacağın zamanda maaş veren yer bulmak birde büroda işi öğrenme konusunda yardım edecek birisini bulmak zor iyi düşün ona göre karar ver hedefinde büro açmak ise büroda staj yapmak daha doğru olur ... ben bu şekilde yapıyorum ...

Sayın Kubilinde söylediği gibi para veren ve öğretecek bir büro bulmak kolay değil. :(

Arkadaşlar diğer angarya işlerden vakit kalmıyorki araştırayım öğreneyim kendimi geliştireyim. Şimdiki çalıştığım şirkette muhasebede iki kişiyiz diğer arkadaşım bayan olduğu için dışarıdaki işleri ona vermiyorlar. Haliyle muhasebe dışındaki işler bana kalıyor. Ben muhasebeye pek vakit ayıramıyorum. ve ilgilendiğim işlerin muhasebeyle alakası yok. :( Ben muhasebe dışı işlerle uğraşırken diğer arkadaşım muhasebedeki işleri hallediyor oluyor zaten :(

sayın stajyeradayı fırsat bulduğunda ( işten sonrada bakmaya çalış mesai 6 da bitiyorsa 7 ye kadar kalmaya çalış sabah 1 saat işe erken gel vb. ) muhasebe fişlerini ve altındaki evrakları incelemeye başlasan senden daha bilgili kişilerden anlamadığın yerleri kayıtları sorsan bir yandan mevzuatı fırsat buldukça takip etmeye çalışsan belli bir zaman sonra kendini fark ettirmeye çalışacağından eminim. velevki fark ettiremedin problem olarak görme her öğrendiğin bilgiyi hazmetmeye çalış temeline in. emin ol epey bir yol katedersin. hala o firmada bir ışık göremedin. bu zaman zarfında enaz iki yıllık tecrübeye sahip olmuş olursun.başka firmalarda daha iyi koşullarda iş bulacağını düşünüyorum.