SMMM Bağımlı Olarak Bağlı Bulunduğu İl Sınırlarında mı Çalışabilir?

stajer66

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar bir SMMM Bağımlı olarak bağlı bulunduğu il sınırlarında mı çalışabilir yoksa diğer illerde de çalışabilir mi ?. Yani Ankara odasına kayıtlı olan bir mali müşavir bağımlı olarak istanbul da çalışabilir mi ? Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Ynt: SMMM Bağımlı olarak bağlı bulunduğu il sınırlarında mı çalışabilir.

Bağlı bulunduğu il sınırlarında çalışabilir veya oda kayıt nakli yaptırmalı.

Ynt: SMMM Bağımlı Olarak Bağlı Bulunduğu İl Sınırlarında mı Çalışabilir?

Bu çok güzel bir soruydu ama bu işi bilen birisi cevaplarsa iyi olur. Yani smmm nereye gitse veya şirket merkez adresi taşınsa oranın odasına ayakbastı parası gibi üyemi olacak ben gider izmir de 5 ay çalışırım gelir istanbul da 2 yıl çalışırım her gittiğim yere nakil mi yaptırmam gerekir. belki sizin yazışmalarınız odanızdan size gelen tebligatla vs. işlemler için etik olan bu olsa gerek ama zorunluluk yok diye biliyorum. Bu konuda benim yaptığım gibi yorum değil doğru bilgisi olanlar cevap verirse bende herkeste memnun olur çünkü bu konuyu bende çok merak ediyorum.

arkadaşlar bağımlı çalışmada nakil gerekmiyor diye biliyorum,

evet çok doğru söylüyorsunuz bağımlılar için çok zor oluyordur bu durum?düşünün her iş değiştirdiğinde ayrı odaya gidip nakil kaydı?ama serbest çalışanlar için bu sorun yok ister rize de olsun müşteri isterse aydın farketmiyor?bununla ilgili bir düzenleme vardır herhalde galiba sanırsam belki de yoktur?