fonradar

SMMM Belgesi Kiralama Hakkında

Ynt: SMMM Belgesi Kiralama Hakkında

Biz burda sinav sorularini tartisiyoruz gelmis belge kiraliycam diyor bu kisi belgeyi aliyor ya kendimden utaniyorum boyle insanlarla ayni meslegi sectigim icin belge kiralamak ne demek ya git kendini bogaz koprusunden at daha iyi

ya ne sınavı ne sorusu biz bu kadar çalışıyoruz,çabalıyoruz bir belgeye sahip olmak için bunlar gibileride işin kaymagını götürüyorlar. emeksiz,zahmetsiz kolayca,babalarının mirası gibi. hangi biriyle uğraşacağız.bu emek hırsızlarıylamı,bizi abalı gören maliyeylemi, üç kuruş para verip her işimi yapacaksın diyen mükellef zihniyetiylemi anlamadık gitti.

Bırakın mali müşavirliğin seviyesini yükseltmeyi örnekteki gibi aldığı mührün hak ve sorumluluklarını bilmeyenlerde mevcut. Demekki bu sınavlar fasa fiso. Ezberci olan mali müşavir olabilir olmayan olamaz. Gerçi bu belgenin bir çoğu beleşten dağıtıldı millete. Üniversite bitirene eziyet başka birşey değil.

İyi niyetliymiş felan anlamam ben. Şu soruyu sorarım;
Hadi sınavı geçtiniz, meslek hukukunu nasıl verdiniz?
Yada;
Hangi meslek grubuyla karıştırdınız muhasebeyi?
Yanlış tercih!!

delinin birisi kuyuya bir taş atmış 40 akıllı çıkaramamış. biri bişey diyor millette burda kendini bişey sanıp birbirini yemeye kalkıyor. söyleyecek sözüm çokk sizlere amaaa gönül kırmak istemiyor insanları. Neylersinn...

Ya peki birşey sorucam. Türkiyede herşey sanki yasalara uygun mu oluyor.
Bir teorik, yasalara tamamen uygun, olması gereken ideal ortam , hayat var birde gerçeklikler var.
Demek ki gerçek hayatta belge kiralayan çok oluyor ki arkadaşımızın dikkatini çekmiş soruyor.
Neden bu kadar agresif tepki verdiniz anlamıyorum.

mesela ben ,
" hak ederek " aldığım için kendimi tutamıyorum.

seneler boyu gece gündüz ders çalıştığım için,
onbinlerce lira bu yollara okullara, dersanelere, kitaplara...para harcadığım için,
bu ruhsatı alabilmek adına
ciğeri 5 para etmez, ezik şerefsizlerle muhatap olmak zorunda kaldığım için
ağzımdan burnumdan kan geldiği için...

böyle bir soruyu ancak bu yollardan geçmeyen,
ruhsatı hak etmemiş, etmeyen
kul hakkı yemekten, yedirmekten utanmayan biri normal karşılayabilir, sorabilir
ben bu soruyu sorana hoş görü göstermem,
gösterenden de en az soran kadar tiksinirim

trattataa ' Alıntı:
mesela ben ,

onbinlerce lira bu yollara okullara, dersanelere, kitaplara...para harcadığım için,

Keşke, Piyasa böyle sizin gibi düşünen meslek mensupları ile dolu olsa ve biz de keşke demesek...

FÜSUN ' Alıntı:
trattataa ' Alıntı:
mesela ben ,

Keşke, Piyasa böyle sizin gibi düşünen meslek mensupları ile dolu olsa ve biz de keşke demesek...
bir keşkede benden...sizi alkışlıyorum ve ancak yaşayan anlayabilir bunları...

şşşşşşşşşşşşşşttttttttttttttt.... hanımlarrr, beylerrrr. sakin olun lütfeenn. hepiniz yada çoğunuz smmm olmuş olgun insanlarsınız, yakışmıyor sizlere... çok ayıp. hoşgörülü olun biraz. yani adamı elinize geçirseniz boğup atacaksınız. adam kiralamak istiyordur belki ne var yani bunda. ;D sizler kiraya verecek olan meslektaşlarınıza kızmalısınız bence..

ben şu ana kadar çalıştığım şirketlerin iç yüzünü gördüğüm için herhangi bir şirkette bile smmm ruhsatımı nasıl kullanırım nasıl güvenirim onu düşünürken arkadaş pazarlamasını yapıyor vallahi helal olsun ne diim ;D

smmmokahya ' Alıntı:
ben şu ana kadar çalıştığım şirketlerin iç yüzünü gördüğüm için herhangi bir şirkette bile smmm ruhsatımı nasıl kullanırım nasıl güvenirim onu düşünürken arkadaş pazarlamasını yapıyor vallahi helal olsun ne diim ;D

hehehe valla bende aynı senin gibi düşünüyorum, şirketlerde neler oluyor gözümüzün önünde, smmmsin şuray abi imza at deseler nasıl kaytarırım diye düşünüyorum...