fonradar

SMMM Büroları İçin TRRS/UFRS mi Kobi TFRS mi?

Ertann

Tanınmış Üye
İyi günler
SMMM bürolarında bilindiği gibi firmalar çok büyük olmaz bu sebeple SMMM büroları için TFRS öğrenmek mi yoksa Kobi TFRS öğrenmesi daha mantıklı olur?
Örneğin ben kitap alacağım KOBİ TFRS kitabımı almalıyım yoksa TRFS kitabımı almalıyım?
Saygılar

Ynt: SMMM Büroları İçin TRRS/UFRS mi Kobi TFRS mi?

Bence TFRS kitabı alın, çünkü sanılanın aksine arada çok büyük farklar yok. Öğrenmişken tam set IFRS/TMS öğrenin, sonra KOBİ standartını öğrenmek çok kolay.

ben kitap aldım az önce geldi kargodan şöyle bi gözattım güzel duruyor yevmiye maddeli açıklamalı bir internet sitesinden aldım
gelecek için öğrenmek lazım

Aldığınız kitabın yazarı kim ve adı ne.Burada paylaşırsanız bizde incelemiş oluruz.

ufrs uygulama rehberi prof dr necdet sağlam smmm mehmet yolcu ve smmm ali osman eflatun muhasebeyle ilgili bir internet sitesi satıyordu şuan stok bitmiş sanırım satış yok ama kitap gerçekten güzel ve açıklayıcı

kızmayın ama bence kitap almakla acele ettiniz..
standartlar zaten değişime açık olduğu için, 2013 yılında kullanılmaya başlansa bile, bu süreç 1-1,5 yıla yayılacak,katıldığım son toplantılarda (istanbul ymm odasının yaptığı) edindiğim bilgiye göre bu şekilde olacak. Çünkü hala daha değişiklik oluyor.. Bu da demek oluyorki, piyasadaki çoğu kitap tekrardan bu değişiklikleri alıp piyasaya gözden geçirilmiş baskı olarak satışa çıkacak.
Elbette bilgi açısından alınması lazım ama değişikliğe ayak uydurmak biraz zor olacak.
bu tür şeylerde kitaba her zaman karşıyım, çünkü güncelleme sorunu var.
tabi bu benim kişisel görüşüm.
yoksa kitap alın tabiki.

Aslında verilen kurslarda bile birçok konuda açıklama yapılamıyor.Kesin olarak bilgi verilemiyor.Bu da bizim işimizi çok zorlaştırıyor. Yeni bir sisteme geçeceğiz 2 ay sonra ama ne kurs olarak ne de kitap olarak maalesef tam bilgiyi alamıyoruz. Nasıl yapacağız bilemiyorum.Çok karmaşık bir durum:((