fonradar

Smmm Hiç Mükellef Yokken Ofis Açmak ?

smmmey

burada herkesin bir hikayesi vardır.
açarken yaşadıkları sıkıntıları zorlukları yaşadıklarını herkes kendi biliyor ama bugün geldikleri noktada iyi ki açmışım diyenler olduğu gibi.
maceradan başka birşey olmayıp kapatıp bağımlı çalışanlarda olmuştur.
buradakilerin hikayesi iyi yada kötü oldu diye sizin de iyi yada kötü olacak diye bir kuralda yok
elinizdeki verileri siz biliyorsunuz çevreniz bilginiz sizin insanlarla olan iletişiminiz o kadar çok faktör varki
birde muhasebe bürosu açmak ticaret gibi değil ki...bakkal aç müşteri bekle kapıdan geçen bişey almak için dükkana girer
büro öyle değilki kapıdan geçen aaa şurda muhasebeci var tık tık kapıyı çalıp bana muhasebeci lazım demiyor ki
yani çok bilinmeyenli denklem misali..çok faktör var
gelecek yıllarda iyiki açmışım diyebilirken öte yandan büroculuk maceramın kitabı adlı esere imzada atabilirsiniz.

şunuda unutmayın denemeden bilmezsiniz..
denememek gelecekteki pişmanlığı adı olabilir
hakkınızda hayırlısı olsun
iyi çalışmalar..

Ben 2010 da belgemi alıp 0 müşteri ile başladım
çok sıkıntılar yaşadım
zaman içinde 50 ye yakın müşterim oldu. şu anda hepsini bıraktım çok müşteri daha çok kazanç değil daha çok sorun demek
Şu anda 3 tane büyük yabancı firmam var ve bana yetiyor.
Eğer evli isen macera olur yok bekar isen bence denemelisin
vereceğim tek tavsiye ise Mesleki sigortanı yaptırmayı sakın unutma

smmmey

burada herkesin bir hikayesi vardır.
açarken yaşadıkları sıkıntıları zorlukları yaşadıklarını herkes kendi biliyor ama bugün geldikleri noktada iyi ki açmışım diyenler olduğu gibi.
maceradan başka birşey olmayıp kapatıp bağımlı çalışanlarda olmuştur.
buradakilerin hikayesi iyi yada kötü oldu diye sizin de iyi yada kötü olacak diye bir kuralda yok
elinizdeki verileri siz biliyorsunuz çevreniz bilginiz sizin insanlarla olan iletişiminiz o kadar çok faktör varki
birde muhasebe bürosu açmak ticaret gibi değil ki...bakkal aç müşteri bekle kapıdan geçen bişey almak için dükkana girer
büro öyle değilki kapıdan geçen aaa şurda muhasebeci var tık tık kapıyı çalıp bana muhasebeci lazım demiyor ki
yani çok bilinmeyenli denklem misali..çok faktör var
gelecek yıllarda iyiki açmışım diyebilirken öte yandan büroculuk maceramın kitabı adlı esere imzada atabilirsiniz.

şunuda unutmayın denemeden bilmezsiniz..
denememek gelecekteki pişmanlığı adı olabilir
hakkınızda hayırlısı olsun
iyi çalışmalar..
Elbette ki biliyorum
İyi diyenler de var
Nasıl kapatırım diyenler de var
Benim sormak istediğim ilk başlangıç
Nasıl oluyor
Yani 6 ay 1 sene ne kadar sürüyor bu ofise sadece gidip gelme işi
Ofiste oturarak mı mükellef bekliyorlar yoksa gidip geziyorlar mı
Geziyorlarsa nereleri geziyorlar vs
Bunlardı merak ettiklerim

Teşekkür ederim cevap için

Ben 2010 da belgemi alıp 0 müşteri ile başladım
çok sıkıntılar yaşadım
zaman içinde 50 ye yakın müşterim oldu. şu anda hepsini bıraktım çok müşteri daha çok kazanç değil daha çok sorun demek
Şu anda 3 tane büyük yabancı firmam var ve bana yetiyor.
Eğer evli isen macera olur yok bekar isen bence denemelisin
vereceğim tek tavsiye ise Mesleki sigortanı yaptırmayı sakın unutma
0 müşteri ile başladınız ve ilk müşteriniz ne zaman ve nasıl geldi ?

0 mükellef ile mi başladınız ?
ben hep büroda çalıştığım için benim sermayem para değildi. müşteri biriktirdim ama çalışırken birikmiyor tabiki. Ggetirisi iki bin TL civarıydı. Kendi büroma geçtikten sonra yavaş yavaş müşteri sayımla beraber kazancımda arttı. Şuan iyi kazanıyor musun dersen artıya geçmesemde masraflarımı karşılıyıorum çok şükür. Birde insan gelire göre harcarmış bu da etkili oluyor.

ben hep büroda çalıştığım için benim sermayem para değildi. müşteri biriktirdim ama çalışırken birikmiyor tabiki. Ggetirisi iki bin TL civarıydı. Kendi büroma geçtikten sonra yavaş yavaş müşteri sayımla beraber kazancımda arttı. Şuan iyi kazanıyor musun dersen artıya geçmesemde masraflarımı karşılıyıorum çok şükür. Birde insan gelire göre harcarmış bu da etkili oluyor.
Büroculuk bitmiş üzere , bitti gibi yaklaşımlar alıyorum
Sizce ne nerede doğru ?

11 yil ofiste buroda calistim.ofisi bir fiil a dan z ye yonettim ogrendim.ofisi birakip 9 yilda sirketlerde bagimli calistim.7 yillik mali musavirim yasim 40.iki yerdede edindigim tecrube sabit.ofis zorluklar skintilar para toplama derdi ugrasma didinme sonuc erken yaslanma bunalma.sirketlerde calisma ise sosyallesme yeni ortamlar rahat is kafa rahatligi.heleki suan e defter e belge gibi konular uzere defterler tutmak ayrica tahsilat zorlugu epey fazla.tek sorun var sirketlerde en fazla 50 55 yasina kadar calisabilirsiniz.ofis acarsaniz dahada ileri gidebilir.Muhasebe meslegi zorlasti ve kazanci az.allah herkese kolaylik versin.

Sayın smmey

bence bu kadar sorup araştırma yapacağınıza
sizin kalbiniz ne diyor ona bakın
daha öncede dediğim gibi herkesin bir hikayesi var
onlarınki size & sizinki onlara uymaz
yaşınız kaçtır
ne kadar risk alabilirsiniz
bu süreçte elde avcunuzdaki ile ne kadar ayakta kalabilirsiniz hepsini siz biliyorsunuz
olaya şöyle bakın bence
1-2 sene denersiniz oldu oldu olmadı başka şekilde hayatınıza yön verirsiniz
ne kaybetmiş olursunuz fayda maliyet analizini siz yapacaksınız..
diyelim ki işler istediğiniz gibi yüremedi..sermaye beyninizde değil mi ? hepimizde olduğu gibi girer bir şirkete çalışırsınız
diyelim ki oldu ( inşaallah olur ) yeni hayata yelken açarsınız
bugünkü kararsızlığınızı korkularınızı endişelerini araştırmalarınızı tebessüm ile hatırlarsınız
denemeden sormakla olacak durumlar değil bu işler

sonunu düşünen kahraman olamaz diye meşhur bir deyim var

en kötü karar kararsızlıktan iyidir

Allah yolunuzu açık eylesin..

Sayın smmey

bence bu kadar sorup araştırma yapacağınıza
sizin kalbiniz ne diyor ona bakın
daha öncede dediğim gibi herkesin bir hikayesi var
onlarınki size & sizinki onlara uymaz
yaşınız kaçtır
ne kadar risk alabilirsiniz
bu süreçte elde avcunuzdaki ile ne kadar ayakta kalabilirsiniz hepsini siz biliyorsunuz
olaya şöyle bakın bence
1-2 sene denersiniz oldu oldu olmadı başka şekilde hayatınıza yön verirsiniz
ne kaybetmiş olursunuz fayda maliyet analizini siz yapacaksınız..
diyelim ki işler istediğiniz gibi yüremedi..sermaye beyninizde değil mi ? hepimizde olduğu gibi girer bir şirkete çalışırsınız
diyelim ki oldu ( inşaallah olur ) yeni hayata yelken açarsınız
bugünkü kararsızlığınızı korkularınızı endişelerini araştırmalarınızı tebessüm ile hatırlarsınız
denemeden sormakla olacak durumlar değil bu işler

sonunu düşünen kahraman olamaz diye meşhur bir deyim var

en kötü karar kararsızlıktan iyidir

Allah yolunuzu açık eylesin..
👏👏👏👏

Ekim ayında 0 mükellefle ofis açtım çünkü artık başka çarem yoktu 14 yıldır smmm ofislerinde çalışıyorum bu kadar tecrübeli ve bilgiliyken 3 kuruşa başkası adına kölelik yapmaktan sıkılmıştım.Allah herkesin gönlüne göre versin zamanla herşeyin iyi olacağına inancım tam

Size ters gelmeyecek derneklere üye olun, yönetim kuruluna katılın, gönüllü sayman olun, yıllık beyannamelerini verin. Böylelikle çevre edinir, ortak birşeyler paylaştığınız insanlar daha kolay tercih eder, meslek mensubu kimliğinizle tanınır hem itibar görürsünüz hem de bu işlere gönül verenler genelde iş güç sahibi ve çevresi olan insanlardır. (eski tecrübeli üstadlardan tecrübe edilmiş bir yöntemdir) unutmayın kapı kapıyı aç açar. Yatan aslandan gezen tilki evladır.

İki hafta önce ben de sıfır mükellef ile açılışımı verdim, kira ve fatura giderim yok, belediyenin girişimcilere destek amaçlı sağladığı hazır ofis konseptinden yararlandım adres gösterdim, iki kisilik odadayim ve kendime ait masam var diğer masa boş, tabi iş yüküm olmadığı için uğramıyorum şimdilik.

İlk açılışımı internet üzerinden bana ulaşan bir yazılımcı arkadaş için yapacağım iki gün sonra, ilk müşterim olacak fakat şehir dışından bu tür portföy oluşturmak zor, bulunduğumuz şehirden etkileşimler müşteriler gerekiyor, ki Ordu'dayim buralı olsam da altı senedir İstanbul'da çalışıyordum bir bakıma buraya biraz yabancıyım.

Mücadelemi ediyorum, giderim olmadığı için hakettigim fiyatları söyleyebilirim diye düşünüyorum ucuza iş yapmak istemiyorum fakat ofis kültürüm olmadığı için hangi işlere ne tür fiyatlar verilmeli bunun da ikilemini yaşıyorum, ücret tarifesindeki rakamlar çok çok düşük çünkü.

Umarım tez zamanda müşterilerimiz olur umutsuzluğa düşmeden emeklerimizin karşılığını almaya başlarız.