SMMM Nasıl Olunur?

merhaba
2001 ticaret lisesi mezunuyum..
şuanda aöf çalışma ekonomisi 2 sınıf öğrencisiyim...

SMMM olma şansım varmı?
varsa neler yapmam gerekiyor?

Ynt: SMMM nasıl olunur?

Merhaba;

SMMM olma şansın elbette var. Öncelikle lisans eğitimini tamamlacaksın ki bu 2011 yılına tekabül ediyor.

Ardından staj başlatma sınavına gireceksin. Sınavı kazandıktan sonra 3 yıl boyunca stajın sürecek ve ardından staj bitirme sınavına girerek belgeni alacaksın.

Herşey yolunda giderse 5 yıl gibi bir süren var şimdiden kolay gelsin...

Svg.

lütfen yardım

merhabalar benim sorunum şu

2009 mart dönemi için sınava girmeyi düşünüyorum. Ancak bir sorunum var ve net bir yanıt bulamadım. Sorunum şu:

analiz sınavından geçen sefer kaldım ve şu an için ortalamayı tutturmam için 76 civarı bir puana ihtiyacım var (ve pek umutlu değilim).

Diğer derslerimde 50 ve üzeri puanlar aldım.

Şimdi düşüncem şu: Aynı anda hem kaldığım dersi geçmek için ve geçtiğim derslerden birine girip notumu yükseltmeyi düşünüyorum. Bu 3. girişim olacak. Bu mümkün mü?

Özetle 1 dersi yükseltmek ve kaldığım 1 dersi geçmek için bu dönemki sınava girebilmem mümkün mü? Yoksa illa kaldığım dersten geçip yükseltmeye öyle mi girmem gerekiyor.

Ynt: SMMM Nasıl Olunur?

istediğin kadar dersten tekrar sınava girebilirsin.en yüksek almış olduğun not geçerli olduğu için ellinin altına düşerim diye çekinme.iyi not alabileceğin dersleri seç ,ona göre bir hazırlık yap.başarılar dilerim.

Bilgilenridiğiniz için çok teşekkür ederim Eray Bey. Hem kaldığım 1 derse hem de geçtiğim bir başka dersi yükseltmek için başvurayım o zaman.
Vakit ayırdığınız için tekrar tekrr teşekkür ediyorum.

Finansal muhasebeden yüksek almadıysanız ben bu dersi seçin derim genellikle ortalama dersidir

Ben muhasebeciyim nasıl olsa yaparım diye düşünmeni tavsiye etmem.Sınavlara yönelik kitaplara çok iyi hazırlanmanı ama ezbere değil yorum yapabilecek mantıklı cevaplar vermeye yönelik bi çalışma şekli oluşturmanı öneririm,başarılar dilerim

merhaba

smmm olmak için iila 4 yıllık üniversite bitirmek gerekirmi yoksa 2 yıllık da olsa olurmu.

fakülte mezunu olmanız gerekir. eğer 2 yıllık mezunsanız aöf e geçiş yaparak 3ve4.sınıfları okuyup 4 senelik mezun olabilirsiniz. Sonrasında da yukarda yazılan sırayı izlersiniz.
Aöf bitirilerek edinilen tek meslek bizim meslek heralde. Başka hiç bi meslekte bu yok. Niye aöf okunarak avukat olunamıyor mesela ?

beyza ' Alıntı:
fakülte mezunu olmanız gerekir. eğer 2 yıllık mezunsanız aöf e geçiş yaparak 3ve4.sınıfları okuyup 4 senelik mezun olabilirsiniz. Sonrasında da yukarda yazılan sırayı izlersiniz.
Aöf bitirilerek edinilen tek meslek bizim meslek heralde. Başka hiç bi meslekte bu yok. Niye aöf okunarak avukat olunamıyor mesela ?

Merhaba

Üniversite'nin bu konuyla ilgili bir çalışması barolar birliği tarafından onay görmediği gerekçesiyle ertelenmiştir. Bildiğim kadarıyla

önümüzdeki dönemde ingilizce öğretmenliği gibi bir yöntem ile bu programı da bünyelerine katacaklardır. Böylelikle bir süre

örgün bir süre de açıktan okuyarak hukuk fakültesi mezunu olma olanağı sunulacaktır.

Saygılarımla

smmm olmayı hedef koyma,kaliteli muhasebeci nasıl olunur onu hedef koy kardeş,işini en iyi şekilde yapmaya çalış,belge o kadarda önemli değil,
biz ne adamlar gördük belgesi yok,biz ne belgeler gördük içinde bilgi yokkkkkkkkkkkk ;D

meraba ben aöf maliye bolumunden 4yıllık bu yıl mezun oldum smmm olmak istiyorum ne yapmam gerekıyor staj nerde nasıl yapıcam sınavı varmıs nasıl olcak bana yardımcı olabilirmisiniz arkadaslar tesekkürler

nasıl aöf hukuk fakültesi açılıyor mu ?bir haber var mı? ::)

ArasTan ' Alıntı:
ümit_75 ' Alıntı:
meraba ben aöf maliye bolumunden 4yıllık bu yıl mezun oldum smmm olmak istiyorum ne yapmam gerekıyor staj nerde nasıl yapıcam sınavı varmıs nasıl olcak bana yardımcı olabilirmisiniz arkadaslar tesekkürler

.....smmm liğin saygınlığı yokmuş bu doğrumu?...
AÖF konusuna girmem gereksiz. Saygınlık konusuna gelince, benim gördüklerim yeterince saygın, saygı da görüyorlar, tabi bazı smmm lerin saygınlığının olmadı doğru, ancak işiniz ne olursa olsun saygınlığı, insan kendi kazanmalı diye düşünüyorum.

işiniz ne olursa olsun saygınlığı, insan kendi kazanmalı diye düşünüyorum. çok doğru

arkadaşlar 2 yıllık ne okursak okuyalım smmm olmak için 4 yıllıga tamamlamak zorundamıyız mesela 2 yıllık muhasebe ve vergi uygulamarı okudugumuz zaman direk staj sınavından sonra staja başlama hakkımız yokmu.

Mandos ' Alıntı:
arkadaşlar 2 yıllık ne okursak okuyalım smmm olmak için 4 yıllıga tamamlamak zorundamıyız mesela 2 yıllık muhasebe ve vergi uygulamarı okudugumuz zaman direk staj sınavından sonra staja başlama hakkımız yokmu.
Hayır yok illaki lisans mezunu olman gerekiyor.