SMMM Sıfatıyla Kamuda Çalışabilir miyiz ?

7/7 yaparak ruhsat almaya hak kazadım.Bu ünvanımla kamu kurumlarında çalışabilirmiyim?hangi kurumlara alınabilirim bir bilginiz varmı?

Ynt: Smmm sıfatıyla kamuda çalışabilirmiyiz?

Öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın :) ama kamu kurumları için kpss sınavına girmeniz ve kazanmanız gerekiyor bildiğim kadarı ile.

Ynt: SMMM sıfatıyla kamuda çalışabilir miyiz?

2004 te girmiştim 75 almıştım kpssden ama şimdide ruhsatım var,bazı yerlerde yeterlidir diye bilirim ama nerelerde çalışabilirim onu bilemiyorum!

kamu kurumlarında iş alanı bulman zor. kitler var zaten oralardada elaman açığı olcağını sanmıyorum. çoğu kitleride özelleştirdiler. ancak kamuda düz memur olarak çalışırsın ruhsatını kullanmadan oda kpss den güzel bir puan almak lazım.

kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri siyasal bilimlerin önünde bekleyip 7/7 yapan varmı diye sorup duruyorlarmış. ;D

smmmyağmur ' Alıntı:
2004 te girmiştim 75 almıştım kpssden ama şimdide ruhsatım var,bazı yerlerde yeterlidir diye bilirim ama nerelerde çalışabilirim onu bilemiyorum!

öncelikle sınav sonucu 2 yıl geçerli tekrar sınava girmeniz gerek.

sadece gülümseyerek okudum ve yorum yapmadan geçemedim yağmur sen kaç yaşındasın ve gerçekten 7/7 yaptığına emin misin? açıkçası ben sorduğun soruların abukluğuna bakınca 7/1 bile sanki sana çok ya sen sorduğun soruda samimi misin? 1. taaaa 8 yıl önce aldığın puanın derdine düşmüşsün komik sonra o sınav üstünden kaç kpss geçti biliyor musun? bende 2008 de 85 aldım eeee napayım şimdi mali bakanlı mı olsam? acabaaaaa 2. komedi allah aşkına bu kapasite ile sakın hemen belgeni kullanma yoksa saddece sanalda değil reeldede sana çok gülerler hele böylesi dahiyane sorular sorarsan offff nelere kaldı bu meslek daha belgenin kullanılacağı alanları bilmiyorlar ama 7/7 yaptım diyorlar sen şimdi benim sonuçlarımıda merak edersin ben sindire sindire ilerliyorum 3.girişim ve son derse kaldım ama inan ben senin kadar saçma sorularla bu siteyi meşgul etmiyorum komiksin..

Yağmur Hn. siz niye sürekli 7/7 yaptığınızı lanse edercesine konular açıyorsunuz... size ne yapmamızı bekliyorsunuz.. ???

arkadaşlar sorduğum soruyu birçok smmm'e sordum,kamuda çalışanlara sordum,bilmiyolar.size ayıp bişey sormadımki niye üzerime geliyosunuz?bilmiyorum ve sordum bu kadar...

arkadaşlar, yağmura kızmayın. o daha çok küçük. ;D

SMM ünvan kamuda geçerli (yani bir ayrıcalık yaratan) bir ünvan değildir.. Elbette sizin bilgi ve deneyiminize büyük katkı sağlar, yükselmenizi kollaylaştırır.

merhaba. ben kamuda çalışıyorum. ve smmm ruhsatını almaya ben de hak kazandım. size şunu söyleyebilirim ki aldığınız yeterlilik belgesi direkt olarak kamuda aranan bi belge değil. fakat gerek kurum içinde görevlendirmenizde gerekse işe giriş mülakatlarında sizin iyi yerlere gelebilmenizde yararı olacağını umuyorum. örneğin, kurum içinde müdür yardımcılığı, müdürlük sınavları; müfettişlikler ve diğer kariyer sınav mülakatları. vergi dairesinde çalışıyorum ve muhasebeden benim kadar anlamayan bir çok insan gördüm. ben neredeyse hepsinden daha iyiyim. bu nedenledir ki defter inceleme bölümünde görevlendirildim. şunu da söyliyim. bu belgeyi bizim vergi dairesinde çalışan müdürlerimiz bile kanun gereği, 3 yıl müdürlük yapıp, 7 dersten sınava girdikten sonra almaya hak kazanıyorlar. ben daha 1.yılını doldurmuş memur olarak bunu almaya hak kazandım.

kpss puanım 75 demişsin ama hangi kpss puan türünden, ayrıca mezun olduğun bölüm nedir?

cevaplarınız için çok teşekkür ederim.ben 2004 te girmiştim.p93 yalnış hatırlamıyorsam.2008 de yine girdim ama daha düşüktü.

selamlar,
kamuda çalışmaya niyetiniz vardı neden smmm ruhsatını almak için uğraştınız o kadar boşuna zaman kaybettiniz.o belge kamuda iş görmez. Okul bittiğinde sınava girip düz memur olarak çalışsaydınız şimdi o birimin şefi olurdunuz. saygılar

Alınmış belge her zaman bir kazançtır. İleriye yönelik yatırım olarak da düşünebilrisiniz. Belki kamuda çalıştıktan sonra tekrar özele geçip çalışır veya büro açar. belli mi olur. hayat yeterince uzun. hiçbirşey için geç değildir.

hayat yeterince uzun filan değil insanın yarın başına ne geleceği belli değil bunlar sadece teselli gerçek değil.

aazakli ' Alıntı:
hayat yeterince uzun filan değil insanın yarın başına ne geleceği belli değil bunlar sadece teselli gerçek değil.

Tabiki sen bu konuda benden daha deneyimlisin :).Yaşın da tecrüben de çok daha fazladır. Çok daha iyisini bilirsin dostum. :)
Ancak hayatta insanın başına ne geleceği belli değilse benim söylediğimi teyit etmiş olmazmısın?

aazakli ' Alıntı:
selamlar,
kamuda çalışmaya niyetiniz vardı neden smmm ruhsatını almak için uğraştınız o kadar boşuna zaman kaybettiniz.o belge kamuda iş görmez. Okul bittiğinde sınava girip düz memur olarak çalışsaydınız şimdi o birimin şefi olurdunuz. saygılar

efendim hayat çok garip. benim aklımda kamu yoktu. malesef ki hoş olmayan çalışma ortamlarında stajımı yaptım. iş değiştirmek istedim istediklerimi sunmadılar.. bütün bunların sonucu daha rahat, güvenceli ve maaşı daha iyi (önceki işime göre) biryere geçmek zorundaydım. stajımı bitirdikten sonra kamuya geçtim. başladığım işi de bitirmemek yarım bırakmak hoşuma gitmedi açıkçası yıllarımızı veriyoruz bu belge için.. özetle bu belgeyi almamdaki amaç başladığım işi bitirmemdi. :) neyse hayat garip işte arkdşın yukarıda varsaydığı gibi kamuyu düşünmedim ilk etapta. bu yüzden de bu mesajla belirtmek istedim. ayrıca bilgi mahiyetinde olarak kamuda şef olmadan müdür yard. sınavlarına girilebiliyor. şef olmaya gerek yok yükselmek için. saygılar.

efendim hayat çok garip. benim aklımda kamu yoktu. malesef ki hoş olmayan çalışma ortamlarında stajımı yaptım. iş değiştirmek istedim istediklerimi sunmadılar.. bütün bunların sonucu daha rahat, güvenceli ve maaşı daha iyi (önceki işime göre) biryere geçmek zorundaydım. stajımı bitirdikten sonra kamuya geçtim. başladığım işi de bitirmemek yarım bırakmak hoşuma gitmedi açıkçası yıllarımızı veriyoruz bu belge için.. özetle bu belgeyi almamdaki amaç başladığım işi bitirmemdi. :) neyse hayat garip işte arkdşın yukarıda varsaydığı gibi kamuyu düşünmedim ilk etapta. bu yüzden de bu mesajla belirtmek istedim. ayrıca bilgi mahiyetinde olarak kamuda şef olmadan müdür yard. sınavlarına girilebiliyor. şef olmaya gerek yok yükselmek için. saygılar.[/QU

kmldemir sana özel mesaj atmıştım ama görmedin sanırım..ben de kamuda çalışıyorum ve vergi dairesine geçiş olabilir mi diye düşünüyorum..çünkü meslekle içiçe olmak istiyorum burada yaptığım işle sınırlı olarak mesleğin içinde olabiliyorum..sen vergi dairesi önerir misin

Bu önemli bir ruhsat .. size fark mutlaka yaratacaktır.. belgeyi pazarlamakla alakalı bir şey ister kamu ister özel herşey böyle dostlar : ) .. saygılar ...