SMMM yim ve sanırım depresyondayım

Ynt: SMMM yim ve sanırım depresyondayım

Ülkenin genel problemi, okul mu var, git oku, ruhsat mı var git al, kurs mu var git yazıl, belge mi veriyorlar git edin,

Peki tüm bunlar ne için?
Sorgulanması gereken bir süreç değil mi , saldım çayıra mevlam kayıra , herkesin gittiği yol doğru yol mudur?
Yol size uygun mudur?
İşsizlik insanları SMMM ruhsatına iter halde , tamam alalım, almasına da peki ya alınca?
Ruhsat sizi iş sahibi yapar mı?
Ruhsat beyan doldurur mu eğer ki ortada beyan yok ise?
Bunların tamamını sorgulanmadan belgeleri toplayınca edinilen mutluluk cahil mutluluğudur, sosyal düzenin size öngördüğü bir yaşam şeklidir o mutluluk ta ki sanki bir yerlerde yanlış olduğunun farkına siz varıncaya kadar.
Konulan kurallar dershanesiz üniversite kazanmanın imkansızlığı, iş bulmak için üniversitenin şart olması vb... sizi sistemin içine alır ki bu sistem de ki aynı kuralları benimsemiş insanlar arasında karar alıcılar açısından sadece bir diğer seçenek olarak kalırsınız, eğer kuralları önceden belirlenmiş oyunu iyi oynarsanız belki de seçilirsiniz, eğer ki kuralları anlayıp kurallarında dışında bir hayat tarzı seçerseniz ki gerçek anlamda başarılı iş adamlarının bir çoğunun yaptığı budur hem sevdiğiniz işi yaparsınız, hem kişiliğine uygun bir özel hayat yaşarsınız ve cahil mutluluğundan uzakta durursunuz.
Türkiye de kaç kişi sevdiği işi yapıyor? Bu da delilim.

Not: Sorgulama ile ilgili bir örnek vereyim, bu mesajı okuyanların anca %3 ü cevap yazacak mesajıma...

Sayın rooniin yazdıklarınıza katılıyorum.
Ben daha çok başında olmama rağmen uzuun olan bu yolda yürümem gerektiğini biliyorum.
Lakinn yoll bitince elimizde ne olacak çok çabalayıp uğraşıp hayatımızdan fedakarlık edip belgeyi alınca bitecek mi sıkıntılar başarılı olmuş olarak mı yola devam edicez yoksa daha karmaşık daha sorunlu bi hayata mı başlıycaz?
SMMM olup olmamak değil sanırım mesele insan ne istediğini bilmeli mecburiyetle yapmamalı ne yapıyorsa.
inşallh onca emeğin ardından kimsenin emekleri boşa gitmez istedği gibi bi hayat yaşar herkes.
saygılar....

bende depresyondayım arkadasım.3 yıldır bır muhasebe burosunda çalışıyorum aralık 2011 de smmm 7 de 7 yaparak smmm oldum.fakat çok komik bir maasım var şu an.diğerleri ise 1500 tl den fazla para vermiyorlar iş bilmeyen patronlar smmm liği bir okul sanıp yeni mezunsun diyen bile var 29 yasındayım ve 7 yasında bir kızım var. kendimi bildim bileli ders çalışıyorum ve layık görülen 1500 tl .Açacam buromu risk alıcam.Zaten yapamazsın diyenleri dinleseydik su anda evde profosyonel ev hanımı olmuştuk. Buda geçer inşallah....