Soru Ve Cevaplar Yayınlandı !

nurbanu

Katkı Sunan Üye
maliyetten 100 almam gerkirmiş , merğer ise
şu an cevap kağıdımı bulamıyorum
kapasta kullanım %80 olarak alınmış.
ama neden 60 aldım o zaman ben . hayret verici bir durum.
kafam allak bullak oldu.
yeniden inceleyeceğim.
lütfen maliyetten dolayı mağdur olnalar iyice baksın.
ya hayret bir şey , çok şaşırıdm

1. soruda tam yaptığıma inanıyorum.
sat11 maliyeti, 2,000 tl. kar 10,00 tl çıktı.
normla maliyete göre sabit gügleri ayırıdm. ayrıca bir de açıkalma yaptım. bunda sebebtr ki kapasite kullanım oranınıa bulup , hesaplıyoruz diye.
sadece maliyet hesaplarının yansıtmasını yapın diyordu ya .151 den 711- 721-731 e yansıtılmasını yaptım. yani gidr hesapalrının yansıtmasını yapmadım. eksik mi yanlış mı bilmem.
ama hepsi doğru bence.
2 . soruda sanırsam tam doğru. ama ne olur cevap kağıdı hoca ya göre bilmem , bana 100.
hepimize başarıalr dilerim.

işte buda sınavdan çıktıktan sonra buraya yaptığım yorum yani , cevap kağıdını bile bulmaya gerek yok yani. inanılmaz ve hayret verici ben resmen 100 puanlık kağıt vermişim ama gelen 60 arkadaşlar.
tamam belki 680 ni yazmayı unuttum o da e şıkkında etkili olsa yav 90-80 olsun bu kadar şok
maliyetten geçemeyn arkadaşlar , bence sistemde ki kotaya takıldılar , eminim.
hala şoktayım ya .

analiz yorumları hemen hemen aynı
hukuk cevapların sadece bir kaç kelime ile farklı
aynı şekilde meslek hukukunda üye sayıları hepsin doğru, yine bir kaç kelime farklılığı var
ve bütün sorularım doğru
ama hepsinden kaldım .

muhasebe cevap anahtarı ile benim sınava kağıdım hemen hemen bire bir aynı, ama muhasebeden aldığım puan 57

bana sorarsanız olay şu
bir anda bu kadar kişiye belge vermeme isteği var.
o yüzden her dersten en yüksek yapanları geçerli kabul ettiler.
veya durumlarına bakılarak tek ders veya 2 ders olanları geçirdiler
bir arkadaşım ile yazdığımız cevaplar hemen hemen aynı gibi
ama o adam 4 dersten geçiyor ben 3 dersten geçiyorum
onun geçtiği dersler muhasebe,maliyet,analiz,meslek
benim geçtiğim dersler muhasebe,denetim,vergi

artık siz düşünün olayın ilginçliğin !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

arkadaşlar, bu sınavda da çan eğrisi sistemi uygulanıyor olabilirmi ?
sanki öyle bişey var gibi. belki ben saçmalıyorum ama aklıma sadece bu durum geliyor

inanaılmaz ama odaya yakın bir üstad bana , sen ne yaaprsan yap ,kotaya takılabilirisn demişti.
sınavdan çıkınca aranıza katılıyorum sanırım , 100 bekliyorum dedim. çok umutlanma , 100 de yapsan 100 alman zor demişti.
yav adamın dediği çıktı ya ,
odaya gerçekten yakınmış, sistemi biliyormuş ,vaavv diyorum başka da bir şey demiyorum.
şeytan diyor ki itiraz et, melek de dur be aldın ruhsatı kapa çeneni otur , diyor
meleğe uarım artık bu saatten sonra:)

Nurbanu geçtik çok şükür ama maliyetten full kağıt vermekte güzel bişeymiş :) deha bile yanlış çözmüştü gidip dehada dersmi versek :D

inanaılmaz ama odaya yakın bir üstad bana , sen ne yaaprsan yap ,kotaya takılabilirisn demişti.
sınavdan çıkınca aranıza katılıyorum sanırım , 100 bekliyorum dedim. çok umutlanma , 100 de yapsan 100 alman zor demişti.
yav adamın dediği çıktı ya ,
odaya gerçekten yakınmış, sistemi biliyormuş ,vaavv diyorum başka da bir şey demiyorum.
şeytan diyor ki itiraz et, melek de dur be aldın ruhsatı kapa çeneni otur , diyor
meleğe uarım artık bu saatten sonra:)

odaya yakın dedğiniz üstad ile konuşsanızda bize bi yardımcı olsa :) :) :)

arkadaşlar maliyetten ilk soruyu yapmadım. 2. soru tam doğru sonuçlarına kadar. 50 almışım. bende bir yanlışlık yok.

yardım teklif etmedi ki hiç,
acaba ruhsat ücretinde indirim için yarıdm ı istesem ::))
abi birinin iyiliği olmaz bize hiç , ne yaptıysak diş tırnak ,
gerekmez de zaten

Maliyetten KKO yu %80 alan arkadaşım 70 %60 alan arkadaşım 70 alıyor. SMM sorusu ikisinin de aynı. Benim SMM sorumda hata var, 1. soruda KKO %80 aldım ancak Tam ve Değişkeni de hesaplamıştım. Ben ise 30 alıyorum. Nasıl bir hesaplama mantığı var bunların. Sanki iki farklı cevap kağıdı varmış ona göre okunmuş gibi. Maliyet te saçmalamışlar sanki.. :S

itiraz edin arkadaşlar özellikle 45 ve 48 lerde kalanlar itiraz etmekten çekinmeyin bir dönem önce muhasebeden ve denetimde 40 alan arkadaşaım itiraz etti 50 ile geçirdiler. bilginiz olsun.

itiraz edin arkadaşlar özellikle 45 ve 48 lerde kalanlar itiraz etmekten çekinmeyin bir dönem önce muhasebeden ve denetimde 40 alan arkadaşaım itiraz etti 50 ile geçirdiler. bilginiz olsun.

30 u 50 yaparlar mı pek sanmıyorum ama itiraz ettim bile.. Denetim de 100 alması gereken arkadaşım 70 alırken nasıl 50 alması gereken diğer arkadaş 70 alıyor. Nasıl bir mantık bu..

aman nurbanu itiraz gibi birşey demişsin işleri belli olmaz 30 falan verebilirler formda birinci soruda kko nını 0.80 aldığımı yazmıştım hatırlıyor musun bilmem 680 nolu hesabıda kullandım senin gibi cevaplarımı not etmiştim eşimle karşılaştırdık tesmerin cevap anahtarıyla bire bir yani cevaplarım full dogru ama bana 40 vermişler. İtiraz ettim bakalım ne olacak başka benim durumumda olan arkadaş varmı merak ediyorum onlara kaç vermişler

İtirazda sanırım verilen puanların sayısal toplamlarının doğru olup / olmadığı kontrol ediliyormuş. Cevap kağıdı yeniden okunmayabilir.

Yinede ben analiz, temel hukuk ve vergiden itiraz ettim.

Arkadaşlar geçenlere geçmiş olsun kalanlarada Allah kolaylık versin cevaplar açıklanınca baktım notlar gerçekten çok kıt. Muhasebe için ise hiçbirşey diyemiyorum sözün bittiği yer.
Benim bir sorum olacak eşim iki dersten kaldı biri finansal puanı 45 sizce itiraz etmelimi?

Maliyetten KKO yu %80 alan arkadaşım 70 %60 alan arkadaşım 70 alıyor. SMM sorusu ikisinin de aynı. Benim SMM sorumda hata var, 1. soruda KKO %80 aldım ancak Tam ve Değişkeni de hesaplamıştım. Ben ise 30 alıyorum. Nasıl bir hesaplama mantığı var bunların. Sanki iki farklı cevap kağıdı varmış ona göre okunmuş gibi. Maliyet te saçmalamışlar sanki.. :S

evet, eşim tek ders maliyetten sınava girdi.o da sizin gibi %80 den yapmış ve 30 aldı :s