Sözleşme

perol

Katkı Sunan Üye
Sayın Arkadaşlar ,

Defterlerini devir edecek Mali Müşavir ile nasıl bir sözleşme yapabilirim.
Bununla ilgili matbu bir sözleşme örneği varmı.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Pınar EROL
SMMM

Sayı :
Tarih :

Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanlığı’na
KONYA
3568 Sayılı Yasanın 2/A-a Maddesinde belirtilen İşyeri Çalışma usul ve Esasları Hakkındaki Yönetmeliğin 24. Maddesi gereği sözleşmeli olarak yaptığım aşağıdaki bilgileri yazı İŞ SAHİBİ’nin beyan ettiği .................................................................................................................. ........................................................................................................................................ bu gerekçeden dolayı defterini aşağıda bilgileri bulunan meslek mensubuna götürmek istemektedir.

Gerekçe nedeni ile tarafların Çalışma usul ve Esasları Hakkındaki Yönetmeliğin 8/c, 10 ve 48. Maddelerine uyulup uyulmadığının tespitini, uyulmaması durumunda yasanın 48. Maddesinin takibini, devralan kimse meslek mensubu değilse Yasa’nın 3. Maddesinin uygulanmasını ve sonuçlarının bildirilmesini arz ederim

DEVRALAN MESLEK MENSUBUNUN/Kişinin DEVREDEN MESLEK MENSUBU
Adı Soyadı : Adı Soyadı :
Ünvanı : Ünvanı :
Oda Sicil No : Oda Sicil No :
Adresi : Adresi :

Telefonu : Telefonu :

İŞ SAHİBİ MÜKELLEFİN İMZA
Adı Soyadı :
Ünvanı :
Vergi Dairesi :
Adresi :

Telefonu :

……/……/200... yılı defter ve belgelerimi teslim ettim.

İMZA

Sayın Konyalı ,
vermiş olduğunuz cevap için teşekkür ederim.
Benim öğrenmek istediğim elinde Mevcut defterlerinin tamamını devir
eden Müşavir ile aramızda yapabileceğimiz Sözleşme ile ilgili bu konuda
yardımcı olursanız memnun olurum
İyi Çalışmalar
Pınar EROL
SMMM

sonuçta siz defterlerini mükelleflere teslim edeceksiniz ve mükelleflerde de yeni muhasebeciye götürecek. Dolayısı ile bu söleşmeyi her mükellefe ayrı ayrı düzenlemeniz gerekmektedir diye düşünüyorum. Zaten muhasebesi muhasebeciye defter teslim edemen ancak mükellef teslim alır ve mükellef teslim eder evkralarını. Umarım sizi aydınlatmışımdır bu konuda yinede diğer arkadaşların görüşlerini de almanızı tavsiye ederim.