SPK Bağımsız Denetim Dersi İptal Soruları Dava Ettim

Sayın zmm24, hangi sorulara dava açtığınızı belirtebilir misiniz? Teşekkürler...

6 tane soruyu dava etti.veri testi,raporun değiştirlmesi,işletmenin süreklililiği,reklam yasağı,vergi ve diğer mevzuata göre tablo hazırlar,yönetim kuruluna rapor sunması,

başka dava eden varmı,edindiğim bilgilere göre dava sonucu 4 tane iptal olur deniliyor bana 2 tane yetiyor diğerleri de arkadaşlara hediye olur,

ya ne onemi varki iptal edilse ne edilemese ne.hayir lisansi yeni almis biri olaral yaziyorum.bu lisansin kime ne faydasi var...sadece duvarda sus.desinler oglum denetci oldu....

bende lisansımı yeni aldım ve hiç bir işe yaramadı denetçi olmak için ymm yanında 2 yıl staj
bu devirde bilgili değil şanslı olacaksın iyi lobi yapacak hakkını savunacak bir odan olacak yoksa al belgeleri as duvara

ama yinede arkadaşlar davanız hayırlı olsun inşallah istediğiniz gibi sonuçlanır

69,67 ile kaldım ben :(

=( bana da 1.5 soru lazımdı 6 soruyu yanlış yaptım 6 sıda iptali konuşulan malum sorular... ben kamu gözetimine müracaat etmeyeceğim. belki dava sonucuna göre hakkım doğar, müracaat edersem ve iptal olursa iyice arapsaçına döner diye düşünüyorum. ve bu belgeyi almak için Ankara da çile çekmeme gerek yok bence. zmm24 den cevap beklemekteyim bu durumda.

Merhabalar,

Dava süreci ile ilgili bir gelişme var mıdır?
zmm24'e özel mesaj da attım ancak cevap alamadım. Konu ile ilgili başka başvuru yapan var mı arkadaşlar?

Teşekkürler.

Banazlı bey şubat ayında başvuru yaptım.ancak görev yeri ankara olduğundan 1 ay sonra dosya ankaraya gönderildi.Ankara 12.idare mahkemesi 5 temmuz da spk ya 1 ay içinde konuya ilişkin savunma talep etti.adli tatil olduğundan savunma 7 eylüle kadar gelecek.sonrada karar veya bilirkişi incelemesi.bu davadan çok büyük ihtimal iptal soru çıkar.ancak kgk nın yaptığı sınav spk dan çok farklı değil bence kgk sınavına girseniz iyi olur diye düşünüyorum

bilgi paylaşımı için teşekkürler.forumda konuyu takip eden bir çok kişinin umudu oldunuz diyebilirim.

Tekrar merhaba,

Peki iptal edilen soru çıkarsa bu kamu ile ne şekilde paylaşılacak?
SPL sitesinde mi yayınlanacak. Tüm herkese, sınavı aslında geçtiniz diye tebliğ mi gidecek?
Sonuçta birçok insan artık internetten SPL'i takip etmiyordur.

Bir de ilave sorum, KGK'nın açtığı sınava girersek bizim açımızdan bir fark olacak mı?
Yani iptal soru çıkarsa, her halükarda SPK'da daha evvel bu hakkı kazandığımız için, belgeyi alabileceğiz sanırım?

Teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar,
Ben de spk son sınavında muhasebe standartlarından dolayı ortalama sorunu yaşayanlardanım.Muhasebe standartları sınavı ile ilgili spknın soru iptallerinde de epey iptal beklentisi vardı ama olmadı.Muhasebe standartları iptal sorularını yargıya götüren arkadaşımız var mı grupta?varsa hangi sorular için yapıldı?

Teşekkürler gruptaki tüm arkadaşlara.

Dava sonuçlanmak üzere salı günü ankaraya gideceğim.şu an esastan karar için görüşülmekte her an sonuç çıkabilir.başkana sonucun biraz daha önce açıklanması için ricada bulunacağım.iptal soru nun olacağı kesin ancak kaç tanesi iptal olacak bilmiyorum.

Dava sonuçlanmak üzere salı günü ankaraya gideceğim.şu an esastan karar için görüşülmekte her an sonuç çıkabilir.başkana sonucun biraz daha önce açıklanması için ricada bulunacağım.iptal soru nun olacağı kesin ancak kaç tanesi iptal olacak bilmiyorum.

Sayın zmm24i sevindirici bir haber bu.İnşallah dava ettiğiniz tüm sorular iptal olur. Galiba bu şekilde bizim de önümüzü açacaksınız.
(iptal soru olursa o sorular doğru sayılacak ve puanlar tekrar hesaplanacak diye
biliyorum)
İyi yolculuklar. haberinizi beklemekteyim.
İyi akşamlar.

sayın zmm24 Bey, Ankara'dan olumlu haber var mıdır.
ve bannaz beyin dediği gibi bizleri de etkileyecek midir.
herşeyden önce emeklerinize sağlık.