SPK Lisansı , Bağımsız Denetim ve Smmm

rkrlmaz

Katkı Sunan Üye
2012 yılında Spk sınavlarında başarılı oldum ve lisans almaya hak kazandım ama o zaman Smmm sınavına girmedıgım için başvurumu yapmamıstım. aralık 2012 de smmm sınavını kazanarak belgemi aldım.Spk ya lisans başvurumu da belgeyı aldıktan sonra birazda vakit kaybederek haziran 2013 te yaptım.Bundan sonra bağımsız denetim ile ilgili ne yapmam gerekiyor.Tekrar bi başvuru veya sınav olacak mı , spk lisansı bi işime yarayacak mı? Biraz okudum uzun bi süredir bakmıyordum ama pek birsey anlamadım konuya hakim arkadaşlar varsa bilgilendirirlerse sevinirim.

Konuyla ilgili bilgisi olan yok mu arkadaşlar yada benzer durumda olan kimse yok mu forumda ?

Spk belgeniz sizi bir çok sınavdan ve stajdan kurtarıyor, işe bir hayli yarıyor yani.
Yanlış hatırlamıyorsam, bir yıllık bir staj süreniz var ondan sonra, denetçi belgesi alabiliyorsunuz.

Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim , kamu gözetim kurulunun yapacağı sınava girmeme gerek yok mu peki ?

Spk belgesini almaya hak kazandıysanız yok.Ancak smmm belgesini daha sonradan almanız ile ilgili özel bir durum olabilir, onun için aşağıdaki linkten sizin durumunuzdakilere yönelik verilmiş cevaplara bakabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları