SSK e-Bildirge Şifreleri Hakkında

Arkadaşlar e bildirge şifreleri ile işverenin talimatı dahilinde işyerinde çalışmakta olan işçilerin ssk larını göstermekteyiz. İşveren ileride derse bu işçi bende çalışmadı nerden gösterdin bu işçiyi şeklinde bir sulle bizi zor durumda bırakabilirmi kanuni boyutu nedir aksi takdirde. (öyle bir mükellef durmlarıyla karşılaşıyoruzki dün söylediği şeyi ertesi gün ben demedim diyen veya ben öyle dememiştim şeklinde )

Ynt: S s k e bildirge şifreleri hakkında

Sn Neco645,

Çalışanların işe giriş bildirgelerini internetten verdiğiniz gibi ayrıca manuel olarakta tanzim edip çalışana ve işverene imzalatabilirsiniz. Bunları da ileride olabileceklere karşı dosyalarsınız.
Selamlar,

Ynt: SSK e-Bildirge Şifreleri Hakkında

neco645 ' Alıntı:
Arkadaşlar e bildirge şifreleri ile işverenin talimatı dahilinde işyerinde çalışmakta olan işçilerin ssk larını göstermekteyiz. İşveren ileride derse bu işçi bende çalışmadı nerden gösterdin bu işçiyi şeklinde bir sulle bizi zor durumda bırakabilirmi kanuni boyutu nedir aksi takdirde. (öyle bir mükellef durmlarıyla karşılaşıyoruzki dün söylediği şeyi ertesi gün ben demedim diyen veya ben öyle dememiştim şeklinde )

Giriş ve çıkışı yapılacak işçilerin isimlerini size yazılı ve imzalı olarak versınler.
Eğer size düzenli ulaştırma imkanları olmadığı durumlarda fakslasınlar.
..................... kişinin .........X işyerinden .../../..... tarihinde ssk girişinin /çıkışının yapılmasını arz ederiz.
Yetkili imza
................
bahsettiğiniz durum benimde başıma gelmişti. elinizde belge olursa, itiraz ettiği durumlarda gösterirsiniz.ben öyle yapıyorum.

girişi yapılacak kişi için iş sözleşmesi yapıp işveren ve işalanın imzalarını attırırsanız itiraz edemez.

Nane bende artık şifreyi direk işverene aldırıyor sonra ondan alarak kullanıyorum. diğer şekilde prosedör çok oluyor iyi takip ederim deseniz dahi bir işçinin girişinin onayını alamadınız problem belki sizde çok ince düşünüyorusunuz diyeceksiniz ama malesef her konuda işi düzgün ve sorunusuz yapmalıyız.verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ediyorum