SSK' sız Personel Çalıştırmak..

eski ortağımla kötü bir şekilde ayrıldığım için onun hakkında şikayetçi olmak istiyorum, şuan kendisinin büyük bir ofisi var ama orada hiç ssk'lı çalışan gözükmüyor, ayrıca 2 senedir şirketi olmasına rağmen kendisinin de bağ-kur'u yok.. bu sebeple nereye şikayet edebilirim ve nasıl bir ceza alır??

Ynt: SSK' sız Personel Çalıştırmak..

intikam kokusu sezdim yanılıyor muyum acaba ?

ntikam değil, adalet istiyorum, o yüzden soruma cevap alabilirmiyim??i

çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı bölge müdürlüklerine dilekçe ile başvuruda bulunabilrsiniz .

başvurduğum takdirde ssk'sız personel için ve kendisi bağ-kur'suz olduğu için nasıl bir ceza alır??

AyAşAr ' Alıntı:
çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı bölge müdürlüklerine dilekçe ile başvuruda bulunabilrsiniz .

Merhaba ;

Bence ilgili kurumlar sizin başvurunuzu pek değerlendirmek istemeyebilirler.Burada esas olan ilgili işyerindeki çalışanların başvuruda bulunmalarıdır.

fatma1984 ' Alıntı:
başvurduğum takdirde ssk'sız personel için ve kendisi bağ-kur'suz olduğu için nasıl bir ceza alır??

Israrla sorduğunuz bu sorunun yanıtını vermek çok zor. Çalışan sayısı ,faaliyet süresi v.s.vs.

Şikayet edilmesi durumunda dikkate almayabilir diye birşey yok memur önemsemese bile üzerinde durulduğu sürece inceleme başlatılır. yanlız şikayetçinin açık kimliğini ve yazılı başvurusunu isterler. eğer iddialar asılsız çıkarsa şikayetçinin kimliği ilgili kişiye bildirilir.