zirve

SSK'lı Bir İşçinin Raporlu Günlerinin Priminin Yatırılması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üyelik
12 Tem 2005
Mesajlar
96
Ssk'dan 30 gün rapor parası alan bir işçi bu süre zarfında SSK'dan aldığı rapor ücretini işverene iade ederek SSK priminin yatırılmasını istemektedir.Uygulamda böyle birşey var mıdır?Var ise kanuni dayanağı nedir?
 
Üyelik
31 May 2005
Mesajlar
121
Konum
SAMSUN
Merhaba,
Raporlu işçinin rapor süresince çalıştırılması yasaktır. Rapor ücreti verilirken, işverenden bu işçiyi rapor süresince çalıştırmadığına dair yazının alınma sebebi de budur. İşveren burada işgöremezlik ücreti alan işçinin maaşını tam verebilir. Bu verdiği fazlalık sağlık yardımı mahiyetindedir.
 
Üyelik
12 Tem 2005
Mesajlar
96
Raporlu sürede zaten çalıştırılmamış,raporlu olduğu sürede aldığı rapor parasını işverene ödeyerek SSK priminin yatırılmasını istiyor bunu söyleyende SSK'dan bir memur.
 

ALP

Üyelik
27 Haz 2005
Mesajlar
61
EVET BU OLAY OLABİLİR SİZ İŞVEREN OLARAK PERSONELE ROPORLU OLDUGU DÖNEMDE SSK SINI YATIRABİLİRSİNİZ KİŞİDE GİDİP SSK DAN RAPOR PARASINI ALABİLİR.

AMA YİNE ÜSTADLARA SORMAK LAZIM...
 
Üyelik
9 Ara 2005
Mesajlar
151
Konum
afyon
geçici iş göremezlik ödeneği alan kişi, ödeneği işverene iade etse dahi raporlu dönemde SSK lı görünmesi, kesinlikle çok sakıncalı işvereni büyük sıkıntıya sokar. Çünkü rapor parası alırken işveren zaten raporlu tarihlerde çalışmadığını bir yazıyla SSK ya bidiriyor. bundan dolayı çalıştırılmayan raporlu kişininde hayali SSK lı görülmesinin sonuçları iyi olmaz.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst