fonradar

SSK'lı İşçinin İşten Ayrıldıktan Sonra Tekrar İşe Başlaması

5 Yıldır çalışmış olduğum firmadan 02/01/2006 tarihinde kendi isteğimle işten ayrıldım.02/02/2006 tarihinde yeniden işe başladım.Sözgelimi
2 yıl sonra isten çıkartıldım.
Bana ödenecek kıdem tazminatı 2 yıl üzerinden mi 7 yıl üzerinden mi
hesaplanır.
Teşekürler.

Not : Sayın Şimşek lütfen yeni bir konu açarken Kategoriye dikkat ediniz. Ben ilgili kategoriye taşıyorum.
Forum Kuralları

TAZMİNATINI 2 YIL ÜZERİNDEN ALIRSIN ÇÜNKÜ KENDİ İSTEĞİNLE İŞTEN AYRILMIŞSIN BORDROLARIDA İMZALDIYSAN HİÇ BİR HAK TALEP EDEMESSİN...........

Not : Sayın ademcts lütfen Forum Kurallarını okuyalım ve uyalım.

Selam,
Kıdem tazminatını ilk giriş tarihinden itibaren alırsın.Eğer ilk seferinde kıdem alarak ayrılmış olsaydın bile tazminatn hesaplanırken ilk işe girişten hesaplanır almış olduğun tutar toplamdan düşülür

kıdem tazminatı geçmişte hak edip yılınızı dolduramadığınızdan alamasaydınız çalışmaya başladığınız zaman tekrar o süre hesaba katılır . fakat siz kıdem alacak şekilde ayrılmadığınzdan kıdeme dahil edilmez

1. sayın nguroy;

"...ilk seferinde kıdem alarak ayrılmış olsaydın bile tazminatn hesaplanırken ilk işe girişten hesaplanır ..."

kıdem tazminatı ödenerek işten çıkış, daha sonra tekrar giriş ve kıdem tazminatı hak ederek çıkış olduğunda sadece sonraki giriş-çıkışı için tazminat hesaplanır.

2. kanun maddesinin yorumunda sayın muro gibi düşünüyorum.