Ssk'lıyken Bağkura Geçirilmek Hk.

2008 kanununa göre kendi şirketimde sigortalıydım.fakat başka bir ilde aynı şirketimin şubesini açtım.muhasebeci merkezden diğer yeni açılan şubeye ssk lı olarak geçirdi.yeni açılan şubeye 06.06.2011 girişim yapılmış.18.06.2011 merkezden çıkış yapılmış.sgk çıkış olduğu için bağkura geçmiş sayılırsın diyolar.6.ay gün sayım 7 gün ve 23 gün gösterilmiş.gün kaybım yok toplam 30 gün gözüküyor..eğer 1 gün kaybım olsa bağkurlu oluyorsunuz.çıkış olmadan giriş yapılırmı.gün kaybı olmasın diye yaptılar diye düşünüyorum .yapılandırma yapamıyorum.bu zamana kadar olan prim ve günlerin silinecek dediler.mağdurum.ne yapmalıyım .

SSK ve Bağkur Kurumu bazen kanunları öyle saçma bir mantık ile yorumluyorlar ki, mağdur olmamak mümkün değildir.
Bende aynı şekilde bir şirket ortağını şubeden şubeye geçirdiğimiz için aynı mağduriyeti yaşamıştık. Ssk'ya bu konu da haklılığınızı anlatamazsınız, SSK işyerinin fiziki adresi üzerine açıldığı halde, firma değişikliği olmadan arada gün boşluğu olmadan yapılmasına rağmen bu şekilde bir mantıksız yorumda bulunabiliyor.
Mahkemeden başka seçeneğiniz yok, giderseniz de kesin kazanırsınız.