fonradar

Staj Sınavına Hazırlık ?

91 netle mi kalırım 120 soruda 91 net le kalmak mı ? herhalde kafayı sıyırırım ben hafife almıyorum ki zaten ben en az 4 5 ay çalışırım diyorum eğer karar verirsem net bi şekilde çünkü sorular aöfteki sorulara çok benziyorlar ilk bakışta elli soruyu çözebildim hiç çalışmadan biraz dikkat edip çalışsam 40 soru bide genel kültür kısmını da çözersem diye düşünüyorum asla hafife almıyorum yani bu yanlış anlaşmayı düzelteyim....

tuba başlama sınavını hafife alma arkadaşın dediği doğru çan eğrisi sistemi var bu sınavda herkes 99 net yapsa sen 98 netle kalırsın bu kadar basit.
sınavda başarı oranını söyleyeyim 2008-2012 yılları arası sınava 158.000 kişi girmiş 25.000 kişi kazanmış %16
eğer kesinlikle belge almak istiyorum başka seçeneğim yok diyorsan bu uzun soluklu sürece öyle gir
denemek için girecem diyorsan bence hiç bulaşma paranada emeğinede yazık olur

evet bunu biliyorum tanıdıklarım da var sınava beş kez ve üstü girenler başka bir seçeneğim yok demiyorum sadece denemek istiyorum ama boş bir hevesle değil çalışıp çabalayıp o sınavı vermek için uğraşarak denemek kastettiğim herkes 98 net yapamaz neredeyse 100 net sınava giren herkes bu kadar başarılı olur mu bilemiyorum tabi ki ben herkes yüz alcak gibi çalışırım ama 99 net yapamam o kadar da değil kendi adıma memurluğu aklımdan çıkartmadım ancak memur olmak idealim değil muhasebe okudum muhasebe mesleğini yapıyorum şu durumda sınava girebilirim diye düşündüm

sonuç olarak staj sınavını kazananlar nasıl çalıştılar nelere çalışıp kazanndılar bunu öğrenirsem çok mutlu olurum dahası staj sınavında çaneğrisi var dediniz 20 soru gyk 100 alan tümünde mi nasıl çalışmak lazım kasım ayında girmeyi düşünüyorum kaç ay önceden çalışmak lazım sistem ne olmalı kpss ye temmuzda giricem yaşım gençken denemek istiyorum staj sınavına tam çalışıp giricem hafife asla almıyorum
değerli cevaplarınızı bekliyorum iyi günler...

1-öncelikle ilk 20 soruya hiç çalışma zaten 10 tane yaparsın, ben hiç çalışmadım matematiğim kötü olmasına rağmen 9 net yaptım
2-finansal muhasebe-maliyet-meslek hukusu-finansal analiz ve denetime çok çalış bunlardan oldukça az hata yapmaya çalış, kendimden örnek veriyorum ilk sınva hiç çalışmadım kaldım ikinci sınava bu derslere çalıştım geçtim eğer kalsamdım aşağıdaki derslere çalışacaktım
3-maliye ve diğer hukuka zamanın varsa çalış bunlardan
4-100 sorudan 70-74 arası alandan yap kesin geçersin bundan önceki 3 sınav 62-65 nete kadar düştü
5-beyninin ne zaman aktif olduğunu öğren gece gündüz çalışma normal hayat yaşa ve sınavdan çıktıktan cevaplarına bak kalma umudun varsa bilgilerini öğrenmişken unutma test çözmeye devam ,bir ay sonra açıklınıyor o arayı iyi değerlendir
6- ders çalışanlar en fazla 3. sınavda verirler bazen dua et sınav zor olsun baraj düşsün sende 2.maddeki dersleri yaparsan bile geçersin

Son düzenleme:
1-öncelikle ilk 20 soruya hiç çalışma zaten 10 tane yaparsın, ben hiç çalışmadım matematiğim kötü olmasına rağmen 9 net yaptım
2-finansal muhasebe-maliyet-meslek hukusu-finansal analiz ve denetime çok çalış bunlardan oldukça az hata yapmaya çalış, kendimden örnek veriyorum ilk sınva hiç çalışmadım kaldım ikinci sınava bu derslere çalıştım geçtim eğer kalsamdım aşağıdaki derslere çalışacaktım
3-maliye ve diğer hukuka zamanın varsa çalış bunlardan
4-100 sorudan 70-74 arası alandan yap kesin geçersin bundan önceki 3 sınav 62-65 nete kadar düştü
5-beyninin ne zaman aktif olduğunu öğren gece gündüz çalışma normal hayat yaşa ve sınavdan çıktıktan cevaplarına bak kalma umudun varsa bilgilerini öğrenmişken unutma test çözmeye devam ,bir ay sonra açıklınıyor o arayı iyi değerlendir
6- ders çalışanlar en fazla 3. sınavda verirler bazen dua et sınav zor olsun baraj düşsün sende 2.maddeki dersleri yaparsan bile geçersin

çok teşekkürler yardımcı oldunuzz peki hangi yayınları kullanmalıyım murat ve datadan başka yayınevi bilmiyorum ?

o konuda bir fikrim yok ben geçen arkadaşın kitabını almıştım islam çankayaydı galiba sonra çıkarmayı bıraktı diye biliyorum

herkesin kapasitesi ve temeli farklıdır , onun için kimse ile kıyaslama kendini, temelin iyi ise 1,5 ay yeter , belki iki hafta çalışsan geçersin

merhabalar ;
yine aynı soruyu soruyorum ancak bu kez kararım kesin inşallah bir aksilik olmazsa kasımda staj sınavına giricem ancak almam gereken kitaplar murat yayınlarının staj sınavıyla alakalı tüm kitaplarını alıcam ancak onun haricinde almam gereken yayınevi var mıdır ?
aöf te okurken sistem değişti son sene üç ayrı yayınevi aldım kafam karıştı o sebepten murat dışında en fazla bir tane alayım diyorum....
sınavı geçmiş başarılı olmuş smmm bitirme sınavlarına hazırlanan büyüklerimden cevap bekliyorum...
iyi günler...

merhabalar ;
yine aynı soruyu soruyorum ancak bu kez kararım kesin inşallah bir aksilik olmazsa kasımda staj sınavına giricem ancak almam gereken kitaplar murat yayınlarının staj sınavıyla alakalı tüm kitaplarını alıcam ancak onun haricinde almam gereken yayınevi var mıdır ?
aöf te okurken sistem değişti son sene üç ayrı yayınevi aldım kafam karıştı o sebepten murat dışında en fazla bir tane alayım diyorum....
sınavı geçmiş başarılı olmuş smmm bitirme sınavlarına hazırlanan büyüklerimden cevap bekliyorum...
iyi günler...

sadece deha yayınları almanız yeterli bence

yahu ben sizleri hiç anlamadım bu olumsuz yazı yazanları :) yahu baktın zor sende orda bırak öğüt verdiğin gibi kpss ye çalış neden insanları meslekten soğutuyorsunuz. bence konuyu açan arkadaş smmm olmak istiyorsan bence devam et. sanki kpss ye giren hemen kazanıp atanıyor :D

teşekkür ederim murat ve deha yayınları alayım ağustosta başvurumu yaparım temmuzda çalışmaya başlasam geç mi olur bilemiyorum ama çalışıcam ve sınavda elimden geleni yapıcam temmuzda kpssye de giricem sınavda şansımı denemek istiyorum smmm yolu çok uzun rabbim gönlümüze göre nasip etsin inşallah ....
bir gün büromu açtım diye buraya yazmayı umuyorum :)

teşekkür ederim murat ve deha yayınları alayım ağustosta başvurumu yaparım temmuzda çalışmaya başlasam geç mi olur bilemiyorum ama çalışıcam ve sınavda elimden geleni yapıcam temmuzda kpssye de giricem sınavda şansımı denemek istiyorum smmm yolu çok uzun rabbim gönlümüze göre nasip etsin inşallah ....
bir gün büromu açtım diye buraya yazmayı umuyorum :)
evet işte böyle ol yahu onlara bakma yok çok zor yok geri kaç arkana bakma bunlar nedir yahu :D hayır hiç bir şey için geç olmaz çalışmaya başla sen ve ilk girişte kazanacağını inan bende ilk sınava hazırlanmaya niyet ettim bir smmm bayan bana sınava girme ben 3 sefer girdim anca kazandım dedi öyle bir mesleği kötüledi ki kendisi sanki yanlışlıkla büroyu açıp mesleğe girdi sandım :D
ama ne oldu ilk girişte sınavı kazandım ve sadece 1.5 ay gibi bir sürede hazırlandım ve 67 puanla kazandım sınavı hayat işte bazıları korkup kaçar bazıları ise üzerine üzerine gider ama şunu unutma hayat korkaklara göre değil !!! :)

evet işte böyle ol yahu onlara bakma yok çok zor yok geri kaç arkana bakma bunlar nedir yahu :D hayır hiç bir şey için geç olmaz çalışmaya başla sen ve ilk girişte kazanacağını inan bende ilk sınava hazırlanmaya niyet ettim bir smmm bayan bana sınava girme ben 3 sefer girdim anca kazandım dedi öyle bir mesleği kötüledi ki kendisi sanki yanlışlıkla büroyu açıp mesleğe girdi sandım :D
ama ne oldu ilk girişte sınavı kazandım ve sadece 1.5 ay gibi bir sürede hazırlandım ve 67 puanla kazandım sınavı hayat işte bazıları korkup kaçar bazıları ise üzerine üzerine gider ama şunu unutma hayat korkaklara göre değil !!! :)

size katılıyorum hayatım boyunca girdiğim her sınavdan başarılı oldum orta okul kolay liseye git görelim derlerdi lisede okul üçüncüsüydüm lise kolay üniversiteye git bakalım üniversitede birinciydim aöften de 3,90 ile mezun oldum diplomada büro bazında birinci yazıyor yani herseyin elbet bir zorluğu var rabbim herkese gönlüncesini nasip etsin inşallah staj sınavına bir gireyim sanırım 10 tane şans var her dafasında 150 tl vermek şartıyla deneyelim ben murat ve dehanın tüm staj kitaplarını almaya karar verdim
peki son sene mi olmalı yani 2014 basım mı olmalı engin bilgileriniz için hepinize teşekkür ederim...

size katılıyorum hayatım boyunca girdiğim her sınavdan başarılı oldum orta okul kolay liseye git görelim derlerdi lisede okul üçüncüsüydüm lise kolay üniversiteye git bakalım üniversitede birinciydim aöften de 3,90 ile mezun oldum diplomada büro bazında birinci yazıyor yani herseyin elbet bir zorluğu var rabbim herkese gönlüncesini nasip etsin inşallah staj sınavına bir gireyim sanırım 10 tane şans var her dafasında 150 tl vermek şartıyla deneyelim ben murat ve dehanın tüm staj kitaplarını almaya karar verdim
peki son sene mi olmalı yani 2014 basım mı olmalı engin bilgileriniz için hepinize teşekkür ederim...
2014 basım olsa iyi olur çünkü sistem değişti yeni sınav sistemine uygun olanları bastı deha onları alın bence :)

tamam ben en yakın zamanda 2014 murat ve dehanın kitaplarını alıcam inşallah ve kasım sınavına hazırlanıcam rabbim gönlüme göre olanı nasip eder inşallah cümlemiz de istediğini başarabilir ....