Staj Sınavına Hazırlık ?

murattan kazandım sadece soru çözüm sınıfına kayıt oldum çok soru ezberledim muhasebe geçmişim hiç yok muhasebenin msınden anlamam sadece ezber yeterlilikte korkuyorum daha 2 senem var stajın bitmesine şimdiden ufak ufak başladım
dediğim ezberin kuvvetliise staj başlama sınavı bişey değil geçmiş sınavla soruları çıkıyor genellikle 10tane falan farklı rahat geçersin diye umuyorum ama sana kalmış :) tabii

bende şu açıdan güveniyorum kendime liseden beri muhasebenin içindeyim ve geçmiş yıl sorularını çözdüm çok zor gelmedi bi başlamak gerek inşallah bende kazandım derim :)

çıkmış sorular tamamı çözümlü olan bir kitap edin bir murattaki hocaların dağıttıkları sayfalar var bir arkadaşın içeride ise temin edebilirsin hocaların dağıttıkları da çözümlü sorulardan oluşur zaten kendilerine havuz yapıp sırayla önünüze çıkarıyor yüz defa çözüyorsunuz bir soruyu daha sonra zaten gördüğümü yapıştırıyorsun cevabı :)

bence hiç birisine gerek yok geçmiş yıl sorularını yazdır göz aşinalığı olsun gir sınava kazanırsın elimde kaynak olsun okurum diyorsan da ben sana islam çankaya nın kitaplarını göndereyim. Ne kadar çalıştığımı anlarsın :)

elbet dediğiniz gibidir de bir çalışayım diyorum tam anlamıyla çünkü çoğu insan küçümseme sınavı diyor ben hiç çalışmadan iki kez çözdüm aynı aöf soru tarzına benziyordu ipin ucunu sağlam tutmak gerek ...

tekrar merhabalar staj giriş sınavı toplamda kaç liraya maal oluyor ? bir yakınım 5000 civarı diyor ancak ben araştırdım 2 bin civarı yakın zamanda sınava giren bilgi verebilir mi?
iyi çalışmalar iyi günler...

Merhaba,
bende Staj sınavına yeni girecek olanlardanım, maliyet bence size bağlı olarak değişiyor. 960 lira dosya ücreti + 150 lira sınav bedeli ilk başta. hadi ilk girdiğin sınavı da kazandın diyelim uzaktan eğitim (e-use) var buna da bir miktar para ödüyorsun zannedersem 400 lira falan daha önce giren arkadaşlar daha iyi bilirler. ondan sonrası size kalmış kitap alırsınız dergi alırsınız size maliyeti. işte sınavı kazanamadığınız zaman her sınav 150 lira olduğu zaman kazanamadıkça maliyet hep yukarı gider.

saygılarımla.

bende öyle okudum ancak kredi bile çektim beş bin tl yatırdım değince sormak istedim...

Arkadaslar, sinav sistemi degisti. Artik ezber yapip sinava girmek basari getirmiyor. Sinavlari Ankara Univ. hazirliyor. Yeni sisteme uygun calismak icin kursa gitmek ya da yeni sisteme uygun kitap almak sart..

bende kasımda giricektim ancak para ağustosta yatırıldığı için seneye marta bıraktım ve inşallah giricem yeni sistem kitapları vs alıp para biriktirip bu yola adım atıcam hayırlısıyla ...

bende kasımda giricektim ancak para ağustosta yatırıldığı için seneye marta bıraktım ve inşallah giricem yeni sistem kitapları vs alıp para biriktirip bu yola adım atıcam hayırlısıyla ...

Sizi tebrik ediyorum tuba hanım yazılan olumsuz, yanlış yorumlara kanıp vazgeçmemişsiniz, bu yorumunuza bakılırsa.Aslına bakarsanız kredi kartına 3 taksitte yapılıyor.İsterseniz o şekilde kasımdaki sınava başvurup girin bence.Ne kadar erken olursa sizin için daha iyi olur bence.

bütün yorumlar olumsuz ancak ben o sınava girmek istiyorum memurluk da çok uzak ihtimal smmmlik de adım atmaktan kimseye bir zarar gelmez sınavı kazanamayabilirim gitsin bin küsür liram kendim için bir şey yapmış olurum....

merhabalar ben 5 yıldır kamudayım smmm düşünüyorum ama yorumlara baktığımda herkes ağlıyor bu meslek o kadar mı kötü smmm olsam aç mı kalırım anlamadım gitti ve ben dosya ücretini yatırdım kararlıyım kazanırsam istifa etmeyi düşünüyorum ne dersiniz arkadaşlar

Bence 1 ay bir muhase bürosunda calisin ne şöylemek istedigimi anlayacaksiniz yasayarak iş cok yoğun arti en büyük sorun tahsilat 100 tl icin mukellefi 20 defa ariyorsun alamiyorsun parayi ...

Bence 1 ay bir muhase bürosunda calisin ne şöylemek istedigimi anlayacaksiniz yasayarak iş cok yoğun arti en büyük sorun tahsilat 100 tl icin mukellefi 20 defa ariyorsun alamiyorsun parayi ...

iş yoğunluğu sorun değil benim için...önemli olan bu meslekte memurluktaki gibi hep aynı kalır mıyım mali olarak memurlukla kıyaslandığında nasıl peki

Memurluk gunleri arayabilirsiniz her ayin 15 maas yatar bizde öyle deyil tahsilat sıkıntıli insanlarla ugrasmak zor faturaları odeyemefiginiz dönemler olur...