Staja Hazırlık Sınavlarına Yönelik Tavsiyeler

• Konbuyu başlatan Ogün Güneş
  • Başlangıç tarihi
Ynt: Staja Hazırlık Sınavlarına Yönelik Tavsiyeler

Aradıgınız kitap staj sınavı için ne derece faydalı ???

Bende nereye çalışacağım diye stres yapmıştım ama arkadaşlar size tavsiyem bildiğiniz konulara çalışın ki sınava çalışma şevkiniz artsın bilmiyorum ben öyle yaptım.İlk önce finansal muhasebe geçmiş sınav sorularına çalıştım ve notlar aldım tahmini iki hafta daha sonra maliyet muhasebesi-vergi hukuku-denetim vs.. sırası izledim ama çalışma zamanı yetti mi derseniz yetmedi.Ama bildiğiniz konudan başlayarak çalışmak daha iyi olacağı kanaatindeyim...Sevgiler...

her derse 2 hafta ayırın maliyet hariç maliyete 1 ay ayırsanız olur.

merhba arkadaşlar bende sınava girmeye karar verdim ama kasım sınavını kaçırdım marttaki sınava gireceğim... hangi dersaneyei tavsiye ediyorusnuz.. murat ı deha mı ? araızda gidenler varsa yardımcı olabilirmisiniz..... teşekkürler

dershane şart değil. muratın konu anlatımlı kitabını alın. cok cok iyi çalışın dehadanda soru çözün. olur bu iş.

merhaba,
islam çankaya bence yetersiz. Ben ondan çalıştım ancak, başaramadım.
çünkü, iktisat konuları yetersiz. Konuları çok basitleştirmiş. ordan burdan ekler gibi dağınık
konu anlatımı var. Aslında tesmer kaynak çıkarsalar da iyi olurdu. onlar da cd çıkartıyorlar. rant
peşindeler...

Ya arkadaşlar ben de kasımda sınava gireceğim, o kadar çok çalışılacak şey var ki gözüm korktu. hiç çalışmamış değilim ama pek ümitli değilim, ilk girişte başaran arkadaşlara maşaAllah diyorum. inşaAllah biz de kazanırız.

Arkadaşlar merhaba aşagıdaki sorunun cevabını bilen varmı acaba ?

Satışları 37.500 tl
Toplam Değişken Maliyetleri 18.750
Toplam Sabit Maliyetleri 7500
Satış İskontoları 2500 tl olan işletme ürettiği 2500 birim A malının tamamaı satılmıştır.Bu bilgilere göre işletmenin başabaş noktası kaçtır

Şimdiden herkeze teşekkürler​

arkadaşlar kasım sınavına giren kimse yok mu burda? ben ilk kez girdim ve inşallah kazanacağımız düşünüyorum.

staja başlama sınavına girecek arkadaşlar ben mart 2013 yeterliliğe gireceğim elimde staja başlama

DEHA EĞİTİM STAJA BAŞLAMA 1270 SAYFALIK SORU BANKASI 2009 BASKI
DEHA STAJA GİRİŞ 15 ADET DENEME SINAVI 2009 BASKI
STAJA BAŞLAMA KONU ANLATIMI 2008 BASKI

2.el temiz kitapları var.Bana yeterlilik için 707 soru cevap kitabını bulur yada alırsanız 2.el eski baskı farketmez karşılığında bu 3 kitabı size veririm

Staj başlatma kitapları smmm

SMMM staj başlatma seti
-Yeni TTK'na göre hazırlanmış 2013 baskılıdır.
- yeterli kaynaktır. 3'lü fiyatlar 100 TL İstanbul'da tercih edilir alındığı takdırde sınav kazanma teknikleri verilecektir.

SMMM staj başlatma seti

-Yeni TTK'na göre hazırlanmış 2013 baskılıdır.

- yeterli kaynaktır. 3'lü kitaplar İstanbul'da tercih edilir

deha kırmızı kitap islam cankaya deha konu anlatım ama asıl süper bir kaynak sınavkolik.com bunu tek geçerim hem ısyerınde calısabılırsınız online hm anlatımı supre hemde sınırsız soru bankası simdi video konferans anlatımıda başladı deneyin derim

Sınav stresi hiçbir zaman bitmiyor. Önceki yıllarda çıkmış soruları çalışmanızı tavsiye ediyorum arkadaşlar.

Ogün bey, bu alanda staj süresi ne kadar.Ben lise öğrencisiyim ve muhasebe okumak istiyorum.Konuyla ilgili bilgilere forumun hangi sayfasından ve nasıl ulaşırım bilgim yok.

-Staj süresi ne kadar?
-Mezun olduktan sonra hangi sınavlara giriliyor?
-Bu bölüm kaç yıl?
-Öğrenciyken staj yapılabilinir mi?
-Bu bölümden hangi alanlarda meslek gruplarına girebilirim?

Aklımdaki soruların bazıları.Yardımcı olabilir misiniz?

Ogün bey, ben son sınıf lise öğrencisiyim ve Muhasebe tercihi yapmayı planlıyorum.

-Bu bölümü kaç yıl?
-Staj yapılması zorunlu mu?
-Staj süresi ne kadar?
-Mezun olduktan sonra hangi sınavlara girilmesi gerekiyor?
-İşletme ve muhasebe arasında bir fark var mı?
-İşletme okuyanlarla muhasebe okuyanlar arasında ne fark var?
-İktisat bölümünden mezun olanlarda muhasebeci olabilir mi?