Staja Hazırlık Sınavlarına Yönelik Tavsiyeler

• Konbuyu başlatan Ogün Güneş
  • Başlangıç tarihi
Ynt: Staja Hazırlık Sınavlarına Yönelik Tavsiyeler

Merhaba,

DEHA Eğitim Kurumuna ait Staj Cep Setlerini ve Soru Bankası Kitabımı(Kırmızı Kitap) Satıyorum.

Fiyatı : 50 TL'Dir.

İlgilenen Arkadaşlar Mesaj Atabilir.

ANKARA odası Staja başlama sınavını kazanan arkadaşlara mesaj atmış...
Giren arkadaşlara duyuruyorum.

Staj başlatma sınavını ilk girişte geçtim. Şuan temmuz 2012 de yapılcak yeterlilik sınavına çalışıyorum.

Staj başlatma sınavı çok kolay bir sınav. 2008 kasım ayında sınava girdim. Sınavdan sadece 3 ay önce çalışmaya başladım, 3 ay boyunca düzenli günde 3-4 saat çalıştım

Açıkçası staj başlatmayı ilk seferde geçemeyenleri anlamıyorum, çünkü çok kolay bir sınav, benimle birlikte 3 arkadaşım daha sınava girdi ve 4ümüzde ilk seferde bu sınavdan başarılı olduk.

Ben staj başlatmaya girmeden önce forumlardan okuduklarımdan sonra sınavın çok zor olduğunu düşünmeye başlamıştım ve forumlarda yazılı olan bir çok kaynağı satın aldım.

Özellikle islam çankaya nın kitabı benim zamanımda çok övülüyordu, şimdi hala öylemi bilmiyorum. bu kaynağı aldım ve genel olarak kitaba göz attım ve BU KİTAPLA BU SINAV OLMAZ diyerek kitabı bir kenara bıraktım.

Farklı kaynakları araştırdım. Tesadüfen Murat yayınları staj başlatma kitabını gördüm ve aldım. kitaba göz attıktan sonra çalışmaya başladım ve TAMAM dedim.

3 ay boyunca sadece bu kitabı çalıştım ve başarılı oldum.

Yeterliliktede hedefim ilk sınavda 7 derside vermek ve staj başlatmada olduğu gibi ilk hakkımda yeterliliği vermek, bakalım bunu başarabilecek miyim.

Şuan iş yerinde yeterlilik sınavı için çalıştığım kitaplar bunlar, burda Hukuk bölümü kitapları ve Meslek mevzuatı ile ilgili kitaplar yok, onlara akşamları evde çalışıyorum, ve bi bukadar daha kitap evde.

4fdb4.jpg

İşte bana staj başlatmayı ilk hakkımda geçebilmeyi sağlayan kitap,

4fdcc.jpg

banada üstünü kitaplarla örttüğnüz deha yayınları kazandırdı

Arkadaşlar elimde İslam Çankaya 2008 baskısı staja başlama 2. cilt muhasebe kitabı var.Muhasebeye bu kitaptan çalışsam konularda eksiğim kalır mı yoksa yeni basım mı almam lazım? Yeni basımlarda konu farklılıkları var mıdır? Ayrıca Deha Yayınlarının kitaplarından da alacağım fakat muhasebeyi İslam Çankaya'dan ayrıntılı çalışmak istiyorum.

gözümüze soksaydın çalıştığın kaynakalrı. sanki biz daha farklı kaynaklardn çalıştık.
arkadaşlar bu arkadaşın resimlerde gözümüze soktuğu gibi ve ilk seferde geçemeyenleri anlayamıyorum gi,bi saçma bir tavırla yaklaştığpı düşüncelerine itimat etmeyiniz. gayet yapılabilir bir sınav. boşuna bu kadar hak vermemişler. elbette birinde başarılı olacaksınız. bol test çözün en sonda geçmiş yıl sorularını çözün. bven muratın kitabından konu dehanında 10 deneme sınavı yazan kırmızı test kitabını çözmüştüm.
sıkmayın kendinizi. hayatta sıkılcak daha önemli meseleler var. rahat olun derim. yada olmaya çalışın.
iyi çalışmalar herkese.

Ben kurs desteği aldım çünkü ders çalışmayı hiç sevmiyorum. Sadece düzen olsun diye kursa gittim ama kaynaktanda (kitaptan) planlı, düzenli çalışsaydım yine kazanabilirdim. Tavsiyem deha ve murat eğitim kurumlarının kaynaklarına bakın. Çıkmış soruları kesinlikle çözün çünkü müfredatta bildiğiniz bazı spesifik sorunun cevabını tesmer kabul etmiyor. Mesela Soruda Vergi yükümlüsünü soruyor müfredatta da olan zaten bu ama Tesmer Sorumlu yükümlü diye birşey uydurmuş cevap olarak onu kabul ediyor. Yani bunun gibi sorularda yanılmamanız için çıkmış sorulara bakın derim. BAŞARILAR :)

bende 2012 3.dönem sınavına giricem ama ttk nın degişmesi ile kanun kısımlarına çalışamıyorum... ve sınavın daha zor olacagı söyleniyor... bu konu hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar...???? ???

acemiii ' Alıntı:
bende 2012 3.dönem sınavına giricem ama ttk nın degişmesi ile kanun kısımlarına çalışamıyorum... ve sınavın daha zor olacagı söyleniyor... bu konu hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar...???? ???

bende bu konu hakkında birkaç eğitim kurslarına mail gönderdim kaynaklarınız vs. değişecek mi güncelleme yapacakmısınız kitap almak istiyorum bekliyorum diye... ama cevap gelmedi malesef...

nete yazdığınızda zaten 2012 basım kitaplar çıkıyor, daha yenisi de basılmaz herhalde :)

başlıcam kursta size yeni kitaplar yetişmez hocalarınız derslerde fotokopi dagıtacakalr onlardan çalışırsınız diyorlar...

Günaydın
Sadece kanunlaramı yeni kitap alayım, geçen sene dersaneye gitmiştim kitapları vardı, onlardan çalışmayı düşünüyordum ama benimde aklıma takılmıştı acaba konularda değişiklik olurmu diye

deha ile görüştüm biraz önce kasım sınavında değişiklikler müfredata eklenmeyecekmiş... haziran sınavındaki konulardan sorumluymuşuz.. ..

Demekki kasımdaki sınavı mutlaka geçmeliyiz :)
Yoksa konular çok ağırlaşacak ve değişecek

anemus ' Alıntı:
Demekki kasımdaki sınavı mutlaka geçmeliyiz :)
Yoksa konular çok ağırlaşacak ve değişecek

benim başka çarem yok zaten... bu sınav ilk girişim olacak ve son olması lazım staj başlatmak için..

yalnız arkadaşlar murat ın hazırlık kitabına baktım da sadece alan konularını içeriyor. türkçe matematik ve inkilap tarihi ne olacak?

Arkadaşlar elinde Kamil Özyanız'ın Staj Başlatma hazırlık kitabı olan ve satmak isteyen var mı? Acil olarak bu kitabı arıyorum