Staja Hazırlık Sınavlarına Yönelik Tavsiyeler

• Konbuyu başlatan Ogün Güneş
  • Başlangıç tarihi
Ynt: Staja Hazırlık Sınavlarına Yönelik Tavsiyeler

Merhaba arkadaşlar.Daha önce 6-7 yıl kadar malimüşavirlik bürosunda çalıştım.Evlendikten sonra işi bıraktım ve 5-6 yıldır çalışmıyorum.Staja başlama sınavına hazırlanıyorum ve evde yardımcı kitaplardan çalışıyorum.Sizce çalışmayan ve meslekten uzak biri olarak kitaplardan çalışarak bu sınavı kazanabilirmiyim???Hepinize kolay gelsin... :)

İslam çanklaya nın kitabına çalışıyum ama inşallah olur il defa gireceğim ama

qcazz ' Alıntı:
Merhaba,
aranıza yeni katıldım :) haziran dönemi smmm staj başlatmaya hazırlanıyorum. şuan elimde islam çankayanın son cilt kitapları var.
aynı zamanda deha yada murat a kursa başlamak istiyorum ama hangisine gitmem gerektiği konusunda karar vermekte zorlanıyorum.
bu tür deneyimi olan var mı aranızda?
ilk kez gireceğim sınava ve ilk girişte kazanmak istiyorum.
yardımcı olursanız sevinirim , şimdiden teşekkürler.

ben dehaya gidiyorum,,,bence gidin bir konuşun,gerçekten çok başarılılar,%80 küsür başarıdan söz ediliyor...ve sadece smmm için çalışıyorlar,yani sadece bu sektöre odaklanmış durumdalar...ne kadar özenilirse o kadar başarılı olur diye düşünüyorum,ben de haziran sınavına hazırlanıyorum...

qcazz ' Alıntı:
Merhaba,
aranıza yeni katıldım :) haziran dönemi smmm staj başlatmaya hazırlanıyorum. şuan elimde islam çankayanın son cilt kitapları var.
aynı zamanda deha yada murat a kursa başlamak istiyorum ama hangisine gitmem gerektiği konusunda karar vermekte zorlanıyorum.
bu tür deneyimi olan var mı aranızda?
ilk kez gireceğim sınava ve ilk girişte kazanmak istiyorum.
yardımcı olursanız sevinirim , şimdiden teşekkürler.

Kesinlikle bilge eğitime gitmeni tavsiye ederim kardeş

arkadaşlar 20 tane genel kültür sorusu var 100tane diğer
tarihten veya matematikten yaptım net ile muhasebeden yaptığım net aynı değerdemidir
çan eğrisi dediklerinden bi şe annamadım ben anlayan varsa bi açıklasın lütfen

DAWAZ ' Alıntı:
arkadaşlar 20 tane genel kültür sorusu var 100tane diğer
tarihten veya matematikten yaptım net ile muhasebeden yaptığım net aynı değerdemidir
çan eğrisi dediklerinden bi şe annamadım ben anlayan varsa bi açıklasın lütfen

Arkadaşım 120 sorunun her biri farklı puan alıyor çok doğru cevaplanan soru az, az doğru cevaplanan soru çok puan alıyor.

Bu nedenle her sınavda farklı netlerle geçiliyor.

Hatta biri 77 netle kalırken başkası 77 netle geçebiliyor.

Ama benim incelediğim kadarıyla minimum 75 - 85 arası olmalı netlerimiz.

Puanlama sistemini çok kafaya takma 120 soruda 85 netin varsa geçersin ;)

beyler bol bol soru çözün , test çözün anlamadığınız testlerde konulara bakın tekrar tekrar test çözün başka bir açıklaması yok bunun .

1. Tesmer Staja Başlama Eğitim Cd
2. Deha cepte serisi
3. İslam Çankaya
4. Murat Açıköğretim
5. Bol soru çözümü...

Çalışan, mücadele eden herkesin başarması dileğiyle...

Önce iyi bir dersaneye kayıt olun dersane eşliğinde bol bol soru çözün soru çözümüne en az 2 ay onceden başlayın ve bu iki aylık kampta mümkün olduğunca dünya ile bağlantınızı koparın internet tv vs. Bu sıkıcı gelebilir ama ben öyle yaptım ve sınava girerken tam motivasyonumu sağlamış oldum ki ben internet olmadan yasayamam burası çok önemli bol bol soru çözün yanlış yaptığınız soruların doğru cevaplarını mutlaka öğrenin

mart 2011 sınavında kazandım bende. 2 . girişimdi. ilkinden 57 aldım.
dershaneye falan gitmeye gerek yok. evde düzenli her gün 4 saat çalışırsanız yapılmayacak sınav değil.
arkadaşlar şimdi bana çalışıyoruz vakit yok diyecekler. ama şöyle örnek vereyim size. bende çalışıyorum bir şirkette cumartesileride yarım gün gidyiorum. artı yüksek lisans yapıyorum bi yandan. isteyince yapılmayacak şey yoktur.
kitap olarak murattan konu çalışın dehadan bolbol binlerce soru çözün.
hak eden herkesin kazanması dileğiyle.

arkadaşlar kesinlikle bilge eğitim kurumlarına gitmenizi tavsiye etmiyorum ben gittim ağzım yandı sizinde yanmasın. ve açıkladıkları kazananlar listesi yalan dolan 20 den fazla kişi bakarsanız aynı puanı almış ve sıralamaları aynı mesela ceyda demir ve gül kara, mustafa öztaş ve mustafa özçelik, defne aslan ve hıfsı bölük....tesmeri aradım böle bişeyin mümkün olamayacağını söylediler. sizde kanıp gitmeyin

arkadaşlar kesinlikle bilge eğitim kurumlarına gitmenizi tavsiye etmiyorum ben gittim ağzım yandı sizinde yanmasın. ve açıkladıkları kazananlar listesi yalan dolan 20 den fazla kişi bakarsanız aynı puanı almış ve sıralamaları aynı mesela ceyda demir ve gül kara, mustafa öztaş ve mustafa özçelik, defne aslan ve hıfsı bölük, ibrahim alkan ve aliye atalay....tesmeri aradım böle bişeyin mümkün olamayacağını söylediler. sizde kanıp gitmeyin

arkadaşlar bilge eğitime gitmenizi tavsiye etmiyorum. ben gittim ağzım yandı sizinde yanmasın. ve açıkladıkları kazananlar listesi yalan dolan 20 den fazla kişi bakarsanız aynı puanı almış ve sıralamaları aynı mesela ceyda demir ve gül kara, mustafa öztaş ve mustafa özçelik, defne aslan ve hıfsı bölük, ibrahim alkan ve aliye atalay....tesmeri aradım böle bişeyin mümkün olamayacağını söylediler. sizde kanıp gitmeyin

bol soru çözün geçmiş yıllar...açıköğretim ve deha ve en önemlisi staja başlama cdsindeki sorular en az 20-25 tane çıkar her sınav ben 2008 haziran sınavında staj sınavını kazandım ve tek yaptığım cd den soru çözdüm 6000 tane falan 40-45 tane soru çıktı birebir buna inanın staja başlama tamamen çok soru çözmeyle ilgili bi durum...tabi ayırt eden dersler ekonomi, maliye v.b bunlar sözel dersler biraz çalışmak lazım...Allah yar ve yardımcınız olsun...

MERHABALAR STAJ İŞLEMLERİNİ BAŞLATTIM FAKAT NASIL ÇALIŞMAM GEREKİYOR BU KONUDA DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUM

Mesaj içeriğinde büyük harf kullanmayınız.

arkadaşlar , 2009/2.dönem 3-4 temmuzda smmm sınavına giren 2 yıl süre dikkate alınarak en son girme hakkı hangi döneme gelmektedir..

Tesmer cd sini nereden alabilirim.odalara soruyorum ses yok

Herkese Merhabalar...
Yeni mezun'um Bi Şirkette Çalışmaktayım ve müşavirlik için Staj'ı başlatma Sınavına Girmek İstiyorum tesmerden baktım sanırım tarihleri kaçırmışım 27.06'da kapatılıyormuş Uzatılma şansı var mı acaba???

Arkadaşım o yeterlilik sınavı için sen staj başlatmaya başvurmayacakmısın?

Staja Giriş Sınavı

1.Dönem
5 Mart 2011 1-31 Aralık 2010

Başvuru : http://tesmer.anadolu.edu.tr

Başvuru teslim yeri : SMMM Odaları

Staj Dosya ve Başvuru Bedeli: 960 TL

Sınav Bedeli : 150 TL
1-31 Aralık 2010

Staja Giriş Sınavı

2.Dönem
2 Temmuz 2011 1 Nisan 2011- 2 Mayıs 2011

1 Nisan 2011- 2 Mayıs 2011

Staja Giriş Sınavı

3.Dönem
19 Kasım 2011 1 Ağustos ? 5 Eylül 2011

Başvuru: http://tesmer.anadolu.edu.tr

1 Ağustos ? 5 Eylül 2011

Staj başlatmanın tarihlerini kopyaladım istersen TESMER'in sitesinden daha detaylı bakabilirsin ;)

bu durumda 3.dönem'e başvurmam gerekiyor sanırım!!! Biraz Anlatır mısınız Rica Etsem..Tesmere Ön başvuru yapıp oda'ya mı veriyoruz? Ücret Bankaya mı yatıyor dosya masrafı,sınav ücreti...