Stajyer Avukatlara Müjde,Stajyer Mali Müşavirler Sizlere Birşey Yok..

Ynt: Stajyer Avukatlara Müjde,Stajyer Mali Müşavirler Sizlere Birşey Yok..

Sn taner türmob neden en son makam peki bunu irdeledinizmi ?
Siz tepeye yönetim kurulu başkan ve üyeleri siyasi faaliyete bulunamaz ibaresi olduğu halde bir siyasi parti başkanını getirirseniz, tepedeki ortada çözülmesi bekleyen belkide yüzlerce sorun varken ben başbakan olucam ve başbakan olunca bunu bunu yapıcam derse yani kurum başkanı kurumun kurallarını takmazsa maliye bakanlığı o kurumu sizce dikkate alırmı. Birlik dediğiniz tamamen siyasi bir kurum olmuş durumda, kendi sorunlarını bırakmış astığım astık kestiğim kestik.

Adamlar bir bağımsız denetim rezaleti çıkardılar bir baktık kimsenin fikrini sormamışlar ilkin ben yaptım diyorlar sonra ayıp olmasın diye odalardan görüş alıyorlar peki maliye bakanlığına sorulmuşmu yok hopp maliye bakanlığı dava açıyor, YMM lere sorulmuşmu yok hopp YMMler dava açıyor, ben odaların yerinde olsam bende dava açardım adam yerine koymayacaksanız oda başkanı niye var.

Daha yeni siyasi parti başkanı gitti yerine yardımcısı geldi yani sanki eski rusya kominizmi gibi bir yönetim sistemi var, yönetimin değişmesi imkansız, yıllardır başta olanlar gene başta olduğu sürece 1990 dan beri süregelen sorunların çözülmeside imkansız. Birde ortada birlik sevdalıları var açlıktan nefesleri kokar piyasada müşterileri yoktur , deneyimleri yoktur, çoğunlukla naylon staj yapmışlardır, piyasa bunları elemiştir şapkalarını önlerine koyup kendi hatalarını düşünmezler ama iki laflarından biri AÖF lilere belge verilmesin,sadece örgünlere verilsin, SMMM çok vb. olur isterler ki birlik bir şey çıkarsın müşteri dağ tepe yardırsın bunların ayağına kadar gelsin bunlarda para kazansın o yüzden birliğin kapısında yatar, eşelenir dururlar ve bizim kızgınlığımızda bu insanlara.
Sn Taner sizede soruyorum peki siz maliye bakanı olsanız sizi seçen hükümete karşı net bir şekilde tavrı belli olan, tepesinde siyasi bir partinin genel başkanı yada yardımcısı olan siyasi bir kurumu dikkate alıp yardımcı olurmuydunuz.

Ynt: Stajyer Avukatlara Müjde,Stajyer Mali Müşavirler Sizlere Birşey Yok..

haklısınız sn.stonhand evet maalesef bugüne kadar kendi babalarının malı olan bakkal dükkanı gibi yönetilmiş birlik.ama buda demek değildir ki bundan sonrada böyle yöntilsin.şuna emin olmanı isterimki senin benim gibi bu olayı irdeleyen binlerce meslek adayı ve meslekten olan kişi var ve brirlik zamanla hakettiği yerlere gelecektir.aöf durumuna dair sarfettiğin cümlelerin tümüne katılıyorum hatta şunu eklemek istiyorum; dikkattinizi çektimi bilmem yeni açılan çiçeği burnunda bir üniversitede ilk açılan fakültde genellikle İ.İ.B.Fakülteleridir. sebebine gelince kurulması en kolay en masrafsız fakülte olmasıdır,akademisyenlerinide bulmak diğer bilim dallarındaki gibi zor değildir,mezun olmak diğer bölümlerdeki gibi zor değildir.ister örgün ister aöf olsun konuları ve dersleri ezberleyip geçmek değil gerçekten anlatılanları idrak etmektir.kanun ezbelemekle hesap planını ezberlemekle olmuyor, sınavları geçmek için ders çalışmakla olmuyor.zekayı bilgiyi beceriyi örgün-aöf durumuna göre değil, mesleği icra edenlerin durumuna bakarak ölçmek en mantıklı ölçüm olmalıdır.gerçek hayatta gerçek şirketlerde çalışarak bilgili ve becerili ölçülmektedir.aynı üniversitede aynı sınıfta okuyup aynı tarihte mezun olan iki kişi düşünün ve bunların aynı şikette muhasebe-finans departmanında çalıştığını varsayın.bilgili becerili olan o şirkette hakiki manada müşavrlik yapabilecekken diğer ezberci öğrenci ancak cari hesap memuru olabilir.