Stajyer çalıştırmama cezası

Değerli üstadlar,

Zorunlu lise stajyeri çalıştırmamanın cezasını tüm araştırmalarıma rağmen bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla

Ynt: Stajyer çalıştırmama cezası

Ne stajı, hangi kanuna göre yapılan staj?

sayın turko

3308 sayılı Meslek Eğitimi Kanununa göre lise stajyeri
saygılar

ay onunda mı cezası var , biz bu sene almamıştık , dün bir çocuğu aldık , başka işyerinden bize geçti ,

anlaşılan benim gibi kimse bulamadı. o zaman çalıştırmamıza gerek yok sanırım. :)

öyle bir cezadan benim haberim yoktur zannetmiyorum zorunluluk olduğunu

İKİNCİ BÖLÜM

İşletmelerde Meslek Eğitimi

Madde 18 ? (Değişik : 29/6/2001 - 4702/13 md.)

Yirmi ve daha fazla personel çalıştıran işletmeler, çalıştırdıkları personel sayısının yüzde beşinden az, yüzde onundan fazla olmamak üzere mesleki ve teknik eğitim okul ve kurumu öğrencilerine beceri eğitim yaptırır. Öğrenci sayısının tespitinde kesirler tama iblağ olunur.

Deprem, sel ve yangın gibi tabii afetler sonucu yörede faal durumda kalan işletmelerin eğitim olanakları dikkate alınarak, bu işletmeler için yukarıda belirtilen oranlar, il mesleki eğitim kurulunun teklifi ve Bakanlığın onayı ile değiştirilebilir.

Mesleki eğitim kapsamına alınıp alınmadığına bakılmaksızın yirmiden az personel çalıştıran işletmeler de mesleki ve teknik eğitim okul ve kurumları öğrencilerine bu Kanunun ilgili hükümlerine göre beceri eğitimi yaptırabilirler.

Vardiya usulü veya mevsimlik olarak faaliyet gösteren işletmelerde eğitim görecek öğrenci sayısının tespitinde gündüz vardiyasında veya faaliyet gösterdiği mevsimde çalışan personel sayısı esas alınır.

Bu Kanun kapsamına giren illerde yirmi ve daha fazla personel çalıştıran işletmeler, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bölge müdürlüklerince her yıl şubat ayı içerisinde il mesleki eğitim kuruluna bildirilir. Beceri eğitimi yaptıracak Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı işletmeler, Bakanlık ve Milli Savunma Bakanlığınca birlikte belirlenir.

Kanun belli fakat cezai yaptırım varmı o belirtilmemiş...

derkal ' Alıntı:
Değerli üstadlar,

Zorunlu lise stajyeri çalıştırmamanın cezasını tüm araştırmalarıma rağmen bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla

Yıllık kardan bir oranda pay veriliyor diye hatırlıyorum.

Vallahi bizimde stajer ihtiyacımız var eğer iş arayan lise stajeri varsa benimle irtibata gecerse sevinirim

Ama cezası varmıdır bilmiyorum varsa ne kadardır acaba ?