fonradar

Tahsili Şüpheli Alacak

NİSANK

Katkı Sunan Üye
herkese merhaba,

satıcı firmanın iflasından ötürü 8 adet boç çekleri karşılıksız damgası yedi,ödenmedi.alamadığım tutarı hangi hesapta takip etmeliyim? alacağımıza karşılık firmanın bazı mallarına haciz kondu,bekliyoruz.

ayrıca,avukatın dava için yaptığı masrafları harçlar,yemek,yol..vs hangi hesapla izlemek doğru olur?
teşekkür ederim.

Ynt: Tahsili Şüpheli Alacak

NİSANK ' Alıntı:
herkese merhaba,

satıcı firmanın iflasından ötürü 8 adet boç çekleri karşılıksız damgası yedi,ödenmedi.alamadığım tutarı hangi hesapta takip etmeliyim? alacağımıza karşılık firmanın bazı mallarına haciz kondu,bekliyoruz.

ayrıca,avukatın dava için yaptığı masrafları harçlar,yemek,yol..vs hangi hesapla izlemek doğru olur?
teşekkür ederim.

Sayın Formdaş

Anladığım kadarıyla Avukatınız bu çekler için dava açmış ve mallara haciz konmuş.Dolayısıyla yapacağınız işlemler öncelikle alacağınıza karşılık ayırmak daha sonra haciz konulan mallar satılıp ödendiği zaman karşılığınızı kapatmak olacaktır.(bunu Av.Alacak davası açtığığını ve haciz işlemine başladığını varsayarak yazıyorum)

evet haciz kondu hatta...satışını bekliyoruz.teşekkür ederim...peki avukatlık masrafları? avukatla açık hesap çalıştırıyoum,masraflar için havale yapıyoruz...masrafların dekontlarını istedim,gönderecek.dekontları hangi hesaba atmam doğru olur?

NİSANK ' Alıntı:
evet haciz kondu hatta...satışını bekliyoruz.teşekkür ederim...peki avukatlık masrafları? avukatla açık hesap çalıştırıyoum,masraflar için havale yapıyoruz...masrafların dekontlarını istedim,gönderecek.dekontları hangi hesaba atmam doğru olur?

onları genel yönetim giderleri altında giderleştirip Av.hes.alacak verebilirsiniz