Tasfiye Halinde Geçici Vergi

fugenc

Tanınmış Üye
17.07.2009 tarihinde tasfiyeye girmiş firma için 4 ay içinde kurumlar v. beyannamesini veriyoruz.. Bu arada bu ay verilmesi gerekn 3. dönem geçici vergiyi 01.06-17.07.2009 için vermek mi lazım, normalde tasfiye halinde geçici vergi verilmez diye biliyorum ama dönemin ortası olduğu için tereddüt ettim??

Ynt: Tasfiye Halinde Geçici Vergi

Evet.Verilmemesi gerekiyor.Büyük ihtimal sistem almayacaktır.Ama yinede siz vermeyi deneyin, alırsa ne ala, almaz ise bundan sonra geçici vermeyeceksiniz demektir.

01.06-17.07.2009 için vermek geçicii vergi beyannamesi vermek lazım.

Vergi dairesine tasfiye giriş evrakları verildi ise, vergi dairesi geçici kodunu kapatıyor.
Bence verilmeye çalışılmalı, sistem kapalıysa veremezsiniz zaten, açık bırakmışlar isede yüklü bir ceza ödemekten kurtulmuş olursunuz.

Kolay gelsin.

Tasfiyeye giriş tarihini takip eden dönem için verilmez. 7 ayda tasviyeye girdiğine göre 3. dönem verilmeli. Sistem kabul etmese dahi vd durum bildirilip kodun açılması sağlanmalı.

aynı sıkıntı bendede var nasıl olsa tasfiyeye giriş veriyorum diye geçici vermedim.. şimdi ceza durumuyla karşılaştım.. sonuçta o zamanki durumu tasfiyeye giriş olarak verdim.. ama bilmiyorum kurtulabilirmiyim.. gereksiz bir beyannameden ceza zoruma gidiyor

torlak ' Alıntı:
01.06-17.07.2009 için vermek geçicii vergi beyannamesi vermek lazım.

katılıyorum
217 sy GVK genel tebliğinde de açıklandığı üzere
3. dönem geçici vergi verilecek,
onlardan sonraki dönemler için verilmeyecek.