Tasfiye Sonu Kurumlar Ver.Bey.

mustafakutlu

Katkı Sunan Üye
merhaba üstadlar tasfiye halinde olan bir şirketin bütün hesaplarını kapattım.şimdi kurumlar vergisi bey. dolduracam.fakat bütün hesaplar sıfır olduğundan bilonço ve gelir tablosunu nasıl yapacam.özel bir durum var mı?dilekçeye kurumlar ver.beya. ve kesin mizan haricinde başka evrak koyuyormuyuz acaba?şimdiden teşekkürler...

sAYIN mustafakutlu;

**tasfiye halinde olan bir şirketin bütün hesaplarını kapattım.şimdi kurumlar vergisi bey. dolduracam.fakat bütün hesaplar sıfır olduğundan bilonço ve gelir tablosunu nasıl yapacam.özel bir durum var mı?

-- Özel bir durum yok. Bilanço ve Gelir tablosunu ''0'' hazırlayıp Kurum beyannamesinin ekine ekleyip verecesiniz

**dilekçeye kurumlar ver.beya. ve kesin mizan haricinde başka evrak koyuyormuyuz acaba?

--Evet. Gelir tablosu,Bilanço

üstadım birşey daha sormak istiyorum kurumlar vergi beyan elle mi dolduruyorsunuz.tasfiyeye girerken kıst dönemi vergi dairesi internet v.d sitesinden doldurup onaylamadan almıştım.ama şimdi doldurup kayıda geldiğimde cari dönem aktif toplamı 0 olmaz diye ibare veriyor. nasıl yapsam acaba?

Sayın mustafakutlu

Valla ikiside olur.Fakat sistemden doldurup onaylamadan alman daha şık (yani rakamlar düzgün vb.) olur

Eğer e-beyan sisteminde hazırlayıp GİB sisteminden onay verebiliyorsanız oradan vermelisiniz. Verilebildiği halde iternetten vermez elden verirseniz ceza ile karşı karşıya kalırsınız. Bakanlık sistemsel sorundan dolayı e-beyan olarak alamadığı beyanı elden cezasız alır.

Eğer e-beyan sisteminde hazırlayıp GİB sisteminden onay verebiliyorsanız oradan vermelisiniz. Verilebildiği halde iternetten vermez elden verirseniz ceza ile karşı karşıya kalırsınız. Bakanlık sistemsel sorundan dolayı e-beyan olarak alamadığı beyanı elden cezasız alır.

Sayın merkür2

Tasfiye başı ve Tasfiye sonu beyannameleri GİB sisteminden verilemiyor. (Verilebilse yada sitem buna izin verse inan ilk önce ben burda yazarım)

İyi çalışmalar