fonradar

Tazminat hk.

meraba mart 2010 itibari ile işime son verildi tazmınat ve diyer haklarımı alamamam için bana kağıt imzalattılar olayın sıkıntı ve stresi içersinde imzayı attım bana senın için ihtar çektık tazmınat falan alamassın barı imzalada işsizlık maaşı alırsın dedileer o süreçte okadar pskolojim bozulduki lanet olsun dedim imzaladım fakat şimdi nasıl bir hata yaptığımı anladım 2007 başında girişim vardıtoplam 39-40 ayım çalısarak geçti şu an bu haklarım iç
in yapacağım birsey varmı yardımcı olursanız çok sevinirim bu olaylar burda okadar çok yaşanıyorki lutfen cevap beklıyorum şimdıden teşekkürler

Ynt: Tazminat hk.

ayrıca bu çalışma süresince hıç izinde kullanmadım bu izinlerle ilgili olarakta birşey yapılabilirmi

Sorunu tam sormalısın
-İstifa ediyorum diye imzalamışsındır ki o zaman kıdem veya ihbar alamazsın
ancak istifa ediyorum diye imza atmadıysan kıdem ve ihbar isteme hakkın vardır (zannetmiyorum kesin kağıda işten kendi isteğimle ayrılıyorum diye yazdırmışlardır)
Ancak maaş veya mesai veya izin alacağın varsa alabilirsin istersen kendin istifa et
Önce şirketle konuş vermezlerse sgk ya dilekçe ile başvur ama sonuç çıkmaz
en son noterden ihtar çekmelisin ve sonra iş mahkemesinde hakkını arayacaksın
başkada yol yoktur

Anladığım kadarıyla hem tazminat ödememek için istifa etmiş gibi kağıt imzalatıyorlar,hem de işsizlik maaşı alabilesiniz diye sizi kendileri çıkarmış gibi gösteriyorlar.Doğru anladıysam Firma zaten kendi içinde çelişki yaratmış.Sayın Umut'un dediği gibi,siz imzaladığınız kağıda fazla dikkat etmeyin,hakkınızı arayın.Saygılar.