Tazminat

alper

Katkı Sunan Üye
Bir tekel dağıtım firması ile tekel satış bayisinin yaptığı sözleşme sona erdiği için ; tekel satış bayisinde çalışan SSK'lı işçinin çıkışı verilmiş. Yaklaşık 10 yıldır bu bayide çalışmakta olan işçi tazminat talebinde bulunmak istiyor. Fakat işçinin kendi adına yapılmış bir iş sözleşmesi yok. Herhangi bir talebi olabilir mi bu durumda?

Ynt: Tazminat

işyerinde ssk'lı olduğuna ve işveren çıkardığına göre kıdem ve koşul oluşmuş ise ihbar tazminatını alır.

sn alper,sn nane nin cevabını tam olarak okumadınız galiba.
nane ne demiş:
işyerinde ssk'lı olduğuna ve işveren çıkardığına göre kıdem, ve koşul oluşmuş ise ihbar tazminatını alır.

demiş.yeterince açıklayıcı değil mi

shocked.gif

Yeterince açıklayıcı , ancak işveren ile yapılmış bir sözleşmesi yok bu işçinin. Bu yüzden tereddüt ettim....

Sözleşme yoksa tazminat da olmaz diye biliyorum.İşveren çıkartmış tamam ama falanca tarihe kadar çalıştıracağına dair verdiği bir söz yok ki.

ssk'lı gösterdiniz mi göstermediniz mi?

SSK lı ise tazminat alır, eğer ssk sız ise kanıtlamak sureti ile tazminat alır

SSK'lı olarak çalıştı. Pekiala nasıl bir başvuru yapılmalıdır tazminat için yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

ihtarname çekerek işverenden tazmiantlarını ve diğer alacaklarını istesin eğer ödenmezse mahkemeye dava açsın

alper bey eğer işveren iş akdinin olmadığını öne sürerse bu onun için lehine değil aleyhine bir durum ortaya çıkaracaktır zaten.