Tek Dersten 2 yıl beklemek...

tek dersten 2 yıl beklemek yerine sizce çözüm ne?

• 2 yıl beklemek ve tüm derslerden sınava girmek bence normal.

Kullanılan: 0 0.0%
  • 2 yıl bekledikten sonra tek dersten sınava girilmeli.

• 2 yıl beklemek yerine 1 yıl bekledikten sonra tek dersten sınava girilmeli.

• 2 yıl beklemek yerine 1 yıl beklenmeli tüm derslerden girilmeli.

• af çıkmalı

• Kullanılan toplam oy
    0
Ynt: Tek Dersten 2 yıl beklemek...

ThinkDifferent ' Alıntı:
11 Kasım 2006 Staj Başlatma Sınavı İlk Girişim
.
.
3 Temmuz 2010 SMMM Yeterlilik.... Tek Dersten Son Sınav Hakkımdı....
.
.
2 Yıl beklemek...

Ama beklesem mi beklemesem mi.....Tekrar aynı stresi kaldıramayabilirim...Bazen okuduğuma, bu yola girdiğime pişman oluyorum... Memlekette çocukluk arkadaşlarımı gördüm bu yaz... Evlenmişler, çocukları olmuş, biri bi fabrikaya işçi olarak girmiş, biri kuaför olmuş, biri belediyede işçi olarak çalışıyor....Hayatın bi tarafından sıkıca sarılmışlar....Mutlular....İmrendim açıkçası....Sevindim onların adına....Sen nasılsın neler yapıyosun dediklerinde, dönüp kendime baktım...Ne mi yapıyorum?...Zaman durdu sanki...Benden iyi şeyler bekliyolardı...Ben okumuştum çünkü...Kısaca neler yaptığımdan bahsettim üstün körü...Geçiştirdim yani....Hayatımı geçiştirdiğim gibi....

Yaşamın çoğu bişeyleri beklemekle geçiyor...Ama şunu ama bunu, nedenleri ve ne olduğu farklı olsada...

Geriye dönüp baktığımda ziyan ettiğim kocaman bir zaman var...Elimde ise birşey yok, kötü tecrübelerimden başka... İlerisi zaten meçhul...

Ama şunu biliyorum ki beni ayakta tutan, beni güçlü kılan bu mücadelem...Biliyorumki bu bitmeyecek...

Tek dersten 2 yıl beklemek...

Arkadaşım şanslısın,
yeni yönetmelik 2011 de yürürlüğe giriyor. Moralini bozmadan ders çalışmaya devam et .2 yılda geçememe nedenlerini sen herkesten iyi biliyorsundur. Aynı hataya düşmemek ve sürümcemeye bırakmamak için baştan işi sıkı tut.
2011 de tekrar dosya oluştursan , büyük ihtimal Mart smmm yeterlilik sınavına girebileceksin.
hayırlısı olsun.

Yeni düzenlemeyi tam olarak bilen arkadaşlar bilgilerini paylaşsın lütfen...

anket sonuçlarını gören yetkililer var mı?

ben onu bunu bilmem ben 2007 kasım döneminde maliyet tek dersten girdim ve dosya yaktım. mart 2010 da tekrar girmeye başladım. daha önceki dönemde dosya yanmazdı demeyin gülerler. Benden söylemesi her an herkesin başına gelebilir.

insanların yıllarına ve emeğine biraz saygı lütfen!!!

evet arkadaşlar hiç akılda olmayan şeylerle karşılaşabiliyor insanlar. 2010 martta ben de ikinci dosyamı açtırdım. şu anda tek muhasebe dersim kaldı. mart 2011 de 4. hakkıma gireceğim. ne diyeyim inşallah 3. bir dosyaya gerek kalmaz :)))

Vallahi ya oku da sinirlenme. Bi ara yine bi embesil arkadaş bi denetim firmasının iş ilanını kopyalamış. Altına da demiş ki bence bu forumdan kimse bu şartları sağlamıyor. Tövbe yarabbim. Güler misin, ağlar mısın. Sanki a.satayım 7/24 bizimle yatıp kalkıyor, bizimle yiyip içiyor, bizi tanıyor utanmadan bizim adımızı yorum yapıyor. Kimisi var belgeyi almış, aylak aylak dışarıda gezinip iş arayacağına forumda gezinip sınav sisteminin daha zor olması gerektiğini savunuyor. .......

şimdi gördüm yazılanları arıza kelimesini söyleyen arkadaşa iade etmiyorum. canı sağolsun.bildiğin gibi konuş ama ben hayata pozitif bakıyorum sana da kızmıyorum. eleştirenlerede kızmıyorum.bu çerçevede yine dosya yakabilirim. Bunun garantisi yok. ancak olaylara tozpembe bakmayalım demek istiyorum. Ben ki sm staja başlama ve smmm staja başlama sınavlarının her ikisinide kazandım. her sınav döneminde başarılı olduğun dönemlerde olduğu gibi iyi performans sağlama garantisi kimsenin yok. şu an tek ders finansal var gerçekten problem bir ders olmaya başladı geçen dosyamda 76 aldığım dersten şu an 32 i alıyorum. tekrar dosya yakabilirim. Hayatta hiç bir şeyin garantisi yok önce sağlık olsun derim. herkesin karşısındaki insana daha saygılı davranması dileğiyle

ebgin ' Alıntı:
şimdi gördüm yazılanları arıza kelimesini söyleyen arkadaşa iade etmiyorum. canı sağolsun.bildiğin gibi konuş ama ben hayata pozitif bakıyorum sana da kızmıyorum. eleştirenlerede kızmıyorum.bu çerçevede yine dosya yakabilirim. Bunun garantisi yok. ancak olaylara tozpembe bakmayalım demek istiyorum. Ben ki sm staja başlama ve smmm staja başlama sınavlarının her ikisinide kazandım. her sınav döneminde başarılı olduğun dönemlerde olduğu gibi iyi performans sağlama garantisi kimsenin yok. şu an tek ders finansal var gerçekten problem bir ders olmaya başladı geçen dosyamda 76 aldığım dersten şu an 32 i alıyorum. tekrar dosya yakabilirim. Hayatta hiç bir şeyin garantisi yok önce sağlık olsun derim. herkesin karşısındaki insana daha saygılı davranması dileğiyle

Est. Üstadım. Size demedim. Yukarıda bi kaç tane daha yorum vardı. Sizin durumunuza başka birinin yaptığı yoruma ithafen yazdım. Onların yorumu çöp kutusuna taşınmış. Benim ki bi tek kalmış. Hal böyle olunca da arıza kelimesini kim için yazdığımı haklı olarak görmemişsiniz. İnşallah bu dönem emelinize ulaşırsınız. Dualarım sizinle. İyi günler.

ankete katılalım arkadaşlar...

arkadaşlar 2 yıl beklemeye girdikten sonra tekrar ders veremediğimizde ne oluyor peki bilen varmı veya yaşayan

stonhand ' Alıntı:
bekleyipde gene tekr dersten kalmayı başarana Türmob Başkanı gelip şilt veriyor ;D ;D :D.

2 yıl bekleyipde gene tek dersten kalanda gitsin başka iş yapsın, tamam anladık hayat şartları zor ama 2 yıl sınav + 2 yıl bekleme + 2 yılda yeni sınav yani birisi 6 yılda bir sınavıda veremiyorsa suçu kendisinde arasın.
stonhand kıdemli üye olarak sana bu sözleri yakıştıramadım. Umarım rütbeni sökerler. Bende iki yıl beklemeden sonra sınavlara girenlerdenim. Hem sm staja başlama hem de smmm staja başlama sınavlarını verip bitirmede Tek ders maliyetten dosya yakmış biriyim. şimdi maliyeti verdim finansal tek ders kaldı. belki de yine kalacağım bilemiyorum. ancak sende biliyorsun ki her dönem birbirinden farklı sürprizllerle karşılaşıyoruz. En güzel örnek Yusuf sürmen hoca değil mi onu eleştirenlerden biriside sensin biliyorsun. Bak daha önceki dönemde bu hoca yoktu elini sallasan herkes bu dersten geçiyordu. Kısaca diyeceğim şu, yarının insana neler getireceği ve yarının insandan neler götüreceği belli olmuyor. Dikkat et birinin ahını alıp aynı şey başına gelmesin. Onun için bilmediğin hele hele tanımadığın insanları eleştirme ve dalga geçme. Benden sana tavsiye.Hayatta başarılar.

Sn ebgin insan bazen bilip bilmeden boş boş yorum yazabiliyor. Ben espri mahiyetinde yazayım demiştim ancak şimdi görüyorumki haddimi fazlasıyla aşmışım sizden ve diğer arkadaşlardan özür diliyorum.

Yazınızda SM likde SMMM liğe sınavla geçtiğinizi yazmışsınız, diğer SM ler gibi Özel SMMM sınavından faydalanmadan hakkınızla belge sahibi olmak istemenizden ve azminizden dolayıda size ayrıca teşekkür ediyorum.

Üstteki yazmış olduğu yazıyıda siliyorum

Hayatta başarılar diler ve teşekkürlerimi sunarım.

Değerli arkadaşlar, ben maliyet muhasebesinden kalarak dosya yakmıştım tekrar dosya açma sürem olan 2 yıl 2010 başında dolmuştu.fakat tekrar dosya açma başvurusunda bulunmadım.Çünkü 2010 haziran ayında türmob genel sekreteri Yücel Akdemir'i arayarak durumumu bildirdim.Bana beklememi, dosya açanlara sınav hakkı verileceğini belirtti.En son yönetmelik söylentileri çıkınca 27/12/2010 tarihinde kendisini aradım.Daha önce bir kaç kez daha aradığım için sekreteri beni tanıdı ve bana şöyle bir bilgi verdi : Yönetmelik şu anda maliye bakanlığında bekliyor.Çıkarsa bana ek sınav hakkı doğacağını ve benim bundan faydalanacağımı söyledi.Eğer dosya açtırırsam yeni sınav yönetmeliğinden faydalanamayacağımı ve bütün derslerden sınavlara yeniden başlayacağımı söyledi.
Sonuç olarak: eğer doğruysa benim gibi bekleyen arkadaşlar beklemeye devam etmek zorundalar.Fakat söylenen kesin doğru mu acaba eğer doğru değilse yeni yönetmelik 8 ders olarak çıkacak ve biz 1 ders zarar edeceğiz.Yücel Akdemir'in beni araması için cep telefonumu bıraktım.henüz aramadı.Eğer ondan duyarsam bu kesin bilgi olacaktır.Aramasada bana daha önce söylemişti.Ben yinede yeni sınav yönetmeliğini bekleyeceğim.
Bu bilgileri paylaştığım tek veya daha fazla dersten dosya yakan arkadaşlar türbomun santralını arayarak Yücel Akdemir'i bağlatıp ona ulaşabilirseniz eğer, buraya yazmanızı rica ediyorum.Arama konusunda tereddüt etmeyin.Özel smmm sınavından sonra bu bizim en doğal hakkımızdır.En azından bekleyen birileri olduğunu anlasınlar.Türmob telefon no: 0 312 232 50 60

yeni yönetmelik sizce ne zaman çıkacak???

Anlamadığım sınavda kopya çekerken yakalananlar bile 1 yıl süreyle meslek sınavlarına alınmazken tek ders yüzünden 2 yıl beklenip sonrasında hepsine giriliyor.Yani bu insanların kopyada yakalananlar kadar da mı değeri yok?Yani insanlar ne maddi manevi koşullarda veriyorlar bu savaşı?Başka hiç bir meslek,aday meslek mensubuna kendini bu kadar değersiz hissettirmiyordur sanırım.İçler acısı!

Arkadaşlar yönetmelikten ses seda yok galiba.Ne zaman çıkar ne olur dersiniz?

ankete katılmayan arkadaşlar düşüncelerini belirtsinler.