Tekel Bayii Açılışı ve Ruhsat

bilge.deniz

Katkı Sunan Üye
Merhaba arkadaşlar;

Tekel bayii mükellefim için açılış vereceğim. (Sigara alkol çerez vs satacak) Özel bir durum söz konusu mudur atlamamam gereken?
Nace kodu 472501 yazdım.
İlk vd açılışı, Bakkallar odasına kayıt.. Sonrasında Tekel ruhsatı için yapılması gerekenler nedir tam olarak bilmiyorum. Netten araştırdığım kadarıyla
Tapdk sitesinden satış belgesi sistemi bölümünden form dolduracağız. Belli tutarda bir ödeme olacak. Sonrasında bu form ve bazı evraklar hazırlanacak sanıyorum. Bunlar nereye ne şekilde teslim edilecek? .. Tecrübeli arkadaşlardan yardım rica ediyorum. Herkese iyi çalışmalar dilerim..

TEKEL BAYİ AÇMAK İSTEYENLERDEN İSTENEN BELGELER

1-Nüfus cüzdanı sureti ve ikametgah senedi .
2-2 adet fotoğraf
3-Tapu fotokopisi.
4-Yapı kullanma izni kağıdı.
5-Kiralıksa Kira mukavelesi aslı veya Noter tasdikli sureti.
6-Vergi levhası fotokopisi.
7-İlgili Esnaf odası veya Ticaret odası kaydı fotokopisi.
8-Sigorta veya bağ kur belgesi ,yada emeklilik cüzdanı fotokopisi.
9-Çöp konteynır alınacak ve faturası.
10-İşyerinde su varsa su abonesi kartlı sayaç takılacak
11-Aynı adrese daha önce verilmiş Açma ruhsatı varsa Belediyeye geri iade edilecek.
12-İtfaiyeden yangın önlemi alınmıştır raporu gelecek.
13-Emniyete kimlik bildiriminde bulunduğuna dair kimlik bildirimi belgesi fotokopisi.
14-İmza sirküleri,Ticaret Sicil gazetesi fotokopisi (Şirket olması halinde )
15-C.Savcılığından yeni tarihli sabıka kaydı (sabıkası olanlar mahkeme kararları ile birlikte) getirilecek.

Yukarıda yer alan şartlar tekel bayi açacak olan kişiden istenen belgelerdir. Bu belgelerin eksiksiz bir biçimde temin edilmesi gerekmektedir. Alt kısımda ise Tekel bayi açmak için uygun olarak görülmüş yerin özellikleri yer alıyor. Açacağınız tekel bayi bunlara uygun olmalıdır.

TEKEL BAYİ BÜFE AÇMA KRİTERLERİ

a) Yalnız sigara satışı En az 20 m2 kapalı alanı sigara ile birlikte içki satışı en az 30 m2 olacak

b)Buz dolabı meşrubat dolabı bulundurulacak

c)Apartman altlarına büfe ruhsatı verilmez.Belediye Encümeni kararı gereği

d)Satılacak ürünler:Tekel ürünleri,Şişeli meşrubat, meyve suyu,Su ile alkollü ve alkolsüz içecekler,Kuruyemiş,Ambalajlı çerez ve şekerleme türü yiyecekler,gazete ,mecmua vs.

e)Detaylı yerleşim krokisi çizdirilecek teknik bir kişiye.

f)Bu yerleşimi izinsiz değiştiremeyecektir.

Ayrıca ;

POS MAKİNESİ: Tekel bayilerde olmazsa olmaz cihazlardan birisidir.