Temmuz 2008 Sınavında Hangi Derslerden Kaldınız? (Anket)

Temmuz 2008 SMMM Yeterlilik sınavında hangi derslerden kaldınız?

• Finansal Muhasebe

Kullanılan: 0 0.0%
  • Finansal Tablolar ve Analizi

• Maliyet Muhasebesi

• Muhasebe Denetimi

• Vergi Mevzuatı ve Uygulaması

• Hukuk

• Muh.ve Mali Müş.Meslek Hukuku.

• Kullanılan toplam oy
    0

merdiven

Katkı Sunan Üye
Temmuz 2008 sınavında en başarısız olunan dersleri tespit etmek,
ayrıca kalanların kaç puanla kaldıklarını görebilmenin faydalı olacağını düşünüyorum. Katılacak herkese şimdiden teşekkürler. Umarım bir fikir edinmemize yardımcı olur?

Bu çalışmanın her sınav sonrası tekrarlanmasının da faydalı olacağı kanaatindeyim...

Şimdiden herkese iyi bayramlar... :)

Ynt: Temmuz 2008 sınavında hangi derslerden kaldınız?

Ankete katılımınızı bekliyoruz. Umarım fikir edinmemize yardımı dokunur...

benim ilk girişimdi sadece denetimden kaldım. ondanda hiç çalışmamıştım. 35 geldi artık kasımda onuda hallederiz.

Tebrik ederim. İnşallah onu da verir 2009'a smmm olarak girersiniz. Kendim için de temennim bu :)

Umarım Kasım sınavında geçersiniz. Naçizane tavsiyem her konudan bol bol soru çözmeniz. Hatta takıldığınız soruları aralıklarla hatasız çözene kadar tekrar tekrar çözün derim. Allah kolaylık versin...

merhaba arkadaşlar bende ilk kez temmuzda girdim ve dört dersi verdim muhasebe denetiminden ve hukuktan hangi kaynaklardan çalışabilirim varsa önerebileceğiniz kitap veya paylaşabileceğimiz ders notları var mı kasım ayı yaklaştı ve hala çalışmaya başlamadımm
allah sonumuzu hayırlı etsin herkese başarılar diliyorum

Ynt: Temmuz 2008 Sınavında Hangi Derslerden Kaldınız?

Sadece 17 kişi mi bu sınava giriyor arkadaşlar

vergi mevz., temel hukuk :(

merhaba
3 dersten girdim hukuk-meslek hukuku-denetim. İçlerinde en emin olduğum ders denetim idi ama yalan oldu.

İki hukuk dersinden geçtim maalesef denetimden kaldım. Koy üstüne birde mart ayından kalan Vergi Hukuku + Maliyeti

Kasım'da 3 dersten tekrar giricem

Herkes üç aşağı beş yukarı; Ana dersimiz, Analiz..Herkes ondan kalmış heralde.. En azından şimdiye kadar onaylanan anket böyle... Analizden kalmış çoğu.. Bende öyle..
İlk girişimdi, hukuk ile Analiz kaldı.. Herkes gibi bizde veririz.. Bu arada, halen formda SMMM olup bizlere yol gösterenlere teşekkürlerimi sunuyorum....

İnsan değişmeyecek:) Nolmuş SMMM olduysa sanki:)
Teşekkürler dostlar...

Galiba bir ilk olarak "Vergi" en az başarısız olunan ders :)

Benim temmuzda 2.girişimdi denetim-vergi ve hukuk
Hukuku verdim ama denetim ve vergi kasıma kaldı

çıkmış sorularda vergi hukukunu biraz zor gördüm.maliyette eh işte diyebiliriz.

denetim sırf ezber dersi ondan dolayı zor geliyor bana

Ben temmuzda çok şükür 7/7 verdim ... Ama genelde arkadaşlardan edindiğim izlenimlere göre Temmuz Sonuçları aşağı yukarı şöyle geldi...

Muhasebe : Konuşmaya luzum yok.. ( İlk kez girecekler için Kapanış fişine kadar + B.Defter çizerseniz yaptıklarınız doğruysa GT ile Bil. gerek kalmadan 75-80 alabiliyorsunuz. )

Analiz : Geçen dönem ( mart - 2008 ) sordukları yanlış soru yüzünden komisyon notları ötelemişti. Az yapan 60 , biraz iyi kağıdı olan 65 almıştı... Bunun hıncını Temmuzdan gene bir sektör sorusu ile çıkardılar notlar beklenenden kıt oldu temmuzda. ( Çok kişi kaldı Kasımda komple bir Bil. yada GT analizi sorup öteleyebilirler. )

Denetim : Valla ben 90 aldım.. Ama izlenimlerim kimle konuştu isem Bu dönem denetim notlarının kıt olduğu gene çok kişi kaldı.. Kasımda belli bir birikme olacak yol verebilirler önemli sayıda kimseye İLK KEZ GİRECEKLER DİKKAT !!

Vergi : Temmuz çok kolaydı 2007 Vergi için bence milat oldu ne oldu ise Vergi ile Meslek yer değiştirdi.. 2-3 sınavdır vergide DİKKAT İSTEYEN ( İlk girenlerde heyecan ve şaşkınlık çok dikkat ) sorular geliyor.. Önceki dönemlere göre 2007 sonra bayağa yol verdiler vergi dersine pratik güncel Büro yada ortalama bir şirket Muhasebe depart. yapalabilecek işlemlerden geliyor sorular...

Maliyet : Ben 60 aldım... 2 soru geliyor 60 - 40 şeklinde 3-5 konu var döne döne aynı konulardan farklı sorular soruyorlar yeterki moralinizi bozmayın ve bl soru çözün... ( kasımda beklentim Miktar, Süre, Fiyat, vs. farklardan gelebilir. Ve bunların Muh. kayıtları vs. vs. - 60 puan).. Anladığım kadarı ile Komisyon puanlamada biraz ketum ...

Hukuk : İSMMMO da hukuk için satılan bir kitap var.. 300-350 sayfa civarı onu okuyup özetini çıkarmak yetiyor. ( Temmuzda birikenleri 50 ile bıraz ötelediler.. Son değişiklerle Kasıma DİKKAT )

Meslek : Vergi ile ilgili ne dediysem bu tam tersi 2007 den önce milletin Averaj yaptığı Meslek artık ölüm kalım gibi bişey oldu yeterlilik sınavlarında.. Neredeyse ilk girdiğinde veren çok az DİKKAT...
Birde arkadaşlar meslek dersine son 1 hafta ağırlık verin vede En Son çıkan yönetmeliklerdeki son değişikliklere bakın derim UNUTMAYIN EN SON DEĞİŞİKLİKLER ve SON 1 HAFTA ;););)
Bide puanlamaları kıt meslek için ben hala iddaalıyım kağıdım çok iyiydi tüm değişikliklere çalışmıştım beklediğime yakın sorularda geldi ama not 55 :( DİKKAT ...

En önemliside Çok stres yapmadan dersleri vermek arkadaşlar sınavın geneli çok kaliteli tadını çıkarın ve çalışın işi 3. ve 4. haklarınıza bırakmayın. Unutmayın esas sınav smmm aldıktan sonra başlıyor...

güzel bir çalışma olmuş tşk. ve başlığın altında paylaşımda bulunan arkadaşlarada tşk samimiyetle cvp yazmışlar...

analiz, vergi, denetim, hukuk....ilk girişimdi 3 tane verebildim...hedefime ulaşamadım :( nedenlerinide paylaşayım, çok yanlış bir tutum benimki önemsemedim, yaparım dedim bir kaç göz gezdirme ile girdim hukuk ve analize :(ikiside kolaydı benim için ama hukuktan 40, analizden 16 alarak kaldım...zaten bu sınavda analiz sınav kağıdının başında bi not vardı ve uygulandıda... yaptığınız soruda doğrular olsada genelin bütünlüğünü bozduğu için hiç not gelmedi. bu 16 sadece tanımlardan...

denetimden amatörce cümle kurmaktan ve bildiğini yansıtamamaktan 43 ile
vergiden Bağımsız denetçinin dediği gibi DİKKATsizlikten 40 ile kaldım...o çok kolay sorularla kaldım :(
foruma girmiyorum...girdikçe giden fırsatlara üzülüyorum....
önemseyin, önemseyin, önemseyin,önemseyinnnnn en ufak noktayı bile....
herkese başarılar...

HAZAN ' Alıntı:
güzel bir çalışma olmuş tşk. ve başlığın altında paylaşımda bulunan arkadaşlarada tşk samimiyetle cvp yazmışlar...

analiz, vergi, denetim, hukuk....ilk girişimdi 3 tane verebildim...hedefime ulaşamadım :( nedenlerinide paylaşayım, çok yanlış bir tutum benimki önemsemedim, yaparım dedim bir kaç göz gezdirme ile girdim hukuk ve analize :(ikiside kolaydı benim için ama hukuktan 40, analizden 16 alarak kaldım...zaten bu sınavda analiz sınav kağıdının başında bi not vardı ve uygulandıda... yaptığınız soruda doğrular olsada genelin bütünlüğünü bozduğu için hiç not gelmedi. bu 16 sadece tanımlardan...

denetimden amatörce cümle kurmaktan ve bildiğini yansıtamamaktan 43 ile
vergiden Bağımsız denetçinin dediği gibi DİKKATsizlikten 40 ile kaldım...o çok kolay sorularla kaldım :(
foruma girmiyorum...girdikçe giden fırsatlara üzülüyorum....
önemseyin, önemseyin, önemseyin,önemseyinnnnn en ufak noktayı bile....
herkese başarılar...

Sevgili Hazan, benim de ilk girişimdi. 4 dersten geçtim ben de. Analizden ben de 16 aldım :) itiraz ettim ama sonuç değişmedi. Diğer derslerim vergi ve hukuk. Vergiden biraz çalışmıştım ama olmadı. Hukuk hiç çalışamıştım. Yolda okurum dedim sıkıldım bıraktım sonra. İnşallah bu sınavda hepsini verir de kurtuluruz.

Ynt: Temmuz 2008 Sınavında Hangi Derslerden Kaldınız? (Anketli)

inş. analizden gerçekten çok katı davranmışlar bu sınavda...ama ben bu dersi seviyordum herşeyden önce:) o yüzden üzüldüm yoksa 60 ytl hediye olsun onlara...amaçları para zaten kalite değil!!!

Ynt: Temmuz 2008 Sınavında Hangi Derslerden Kaldınız? (Anketli)

HAZAN ' Alıntı:
inş. analizden gerçekten çok katı davranmışlar bu sınavda...ama ben bu dersi seviyordum herşeyden önce:) o yüzden üzüldüm yoksa 60 ytl hediye olsun onlara...amaçları para zaten kalite değil!!!

Kardeş üzülme yaparsın güven sadece ;) bak seni tanımıyorum ama inanki sana çok güveniyorum kasımda biraz çalış verirsin kalan dersleride ;)

Yukarıdaki mesajımı dikkatli okursan tekrar çalışma konusunda strateji belirleye bilirsin ;)