Temmuz 2008 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

Temmuz 2008 Yeterlilik Sınavı Ne Zaman Açıklanır?

• Bayramdan Önce

Kullanılan: 0 0.0%
  • Bayramdan Sonra

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0
Ynt: Temmuz 2008 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

bugun de giremezsek ne yapacağız .kimselerede ulaşamıyoruz bu sorun için.

cuneytglp75 ' Alıntı:
Arkadaşlar Günaydın,

Birşey soracağım benim sadece denetim dersim kaldı önerebileceğiniz kitap veya ders notları olan arkadaşlar varmıdır acaba? Teşekkürler....
arkadaşım benimde temmuzda tek denetim kalmıştı 50 ile zar zor geçtim tesmerin çıkarmıs olduğu bir kitap ver muh denetimi ve raporlama 250 sayfa falan o kitap bütünüyle cok fazla ama birkaç kez okuyunca 50 i kurtarıyo tek denetimse al oku kurtul derim başarıılar..

1517 ' Alıntı:
bugun de giremezsek ne yapacağız .kimselerede ulaşamıyoruz bu sorun için.
beklemekten baska care yok yoks bayramdada büroya ugrayıp durucaz

bugun yapamazsam evrakları yanıma alıp bayramda girmeye çalışıcam artık.

furki ' Alıntı:
merhaba arkadaşlar

bitiren bir arkadaşınız olarak ;
7/7 yapan arkadaşları dinlemek daha faydalı olacağını düşünüyorum ama yinede bazı tavsideye bulunayım
*ders çalışmayı seven birisi iseniz, program yapın tavsiye edilen kaynaklardan çalışın
*ders çalışmayı sevmiyorum diyen mutlaka kursa gitsin, ite kaka gitmeyin (son haklarınızda ecel terleri dökersiniz.)
*Bazı dersleri mutlaka yazarak çalışın.Çok iyi ezber/anlasanızda,sınav yazılı olduğundan ne yazdığınız/yazabildiğiniz önemli. Kurduğunuz cümleden konuyu anlayıp anlamadığınız anlaşılıyor. ben 80 lik kağıt verdim kaldım diyorsanız mutlaka çok komik bir kelime/cümle kurmuşsunuzdur. Kağıdı okuyan bu konuyu bilse böyle yazma diye düşünür. Verdiğiniz cevap yüzde dosan doğru olsada, küçük bür hata "bir çuval inciri..." misali o soruyu getirir.
*çalışırken sadece sınavlar için değil, öğrenemk içinde çalışın/okuyun. bu mesleği yapacaksanız, bilmeden yapılmıyor. Sınavları bir vereyim gerisini sonra düşünürüz demeyin, sizi zorlayan birşey olmadığından öğrenem fırsatı bir daha olmuyor. " en iyi öğretmen ihtiyaçlardır"
*sınava fazla zaman olduğunda farklı kynaklardan yararlanın mutlaka, zaman az ise tavsiye edilen kaynaklardan bir tanesinden hazırlanın.
*Ümitsiz olmayın, stres yapmayın sonuçta (çok boş birisi değilseniz) bir şekilde bitiyor.
*"belgeyi aldım, bugün bambaşka bir insanım" olmuyorsunuz. Sonuçta bu güne kadar gösterdiğiniz azim/gayret bundan sonrada iş hayatı için geçerli olacak..
*son olarak; herşeyin bir manevi yönü olduğunu unutmayın,inanan için ;)
Allah yardımcınız olsun

hocam istersen bunu bitirmeye yönelik tavsiyelere ekle, daha kalıcı olur. :)

Gerçekten şöyle bir şey var ki bitirince o kadar da dünya değişmiyor, sadece etrafda ve sorulduğunda veya soralabileceği ( )) ) durumlarda ek bir etiket sunma/sunabilme olayı

heeeerrdeeem sevgili arkadaşım :)
bu ssk larda son gün ne zaman ?
30/09 mu yoksa bayramdan sonra 03/10 mu?

1517 kardeşim 03/10 idari tatil zaten ayın 30u resmi tatil olduğu için

pardon yani 03/10 son gün demek istedim

sami ' Alıntı:
pardon yani 03/10 son gün demek istedim
tşk ler .giremedim birtürlü siteye.bayramdan sonra artık.düzelir inşallah.
iyi bayramlar bu arada.

slm arkadalar temmuz sınavında 2 dersim kalmıştı birini vermişim denetim kaldı .denetim ders notu olan varsa gönderirse sevinirim bitiren arkadaşları tebrik ediyorum

sınavı kazandığımıza dair belge bize ulaşmadan odamıza başvurua bulunabilirmiyiz ruhsat için ....yoksa o yazının elimize muhakkak ulaşması mı gerekiyor ???

herkesin ramazan bayramı mübarek olsun bu arada

Herkesin kurban bayramını kutlarım. Benim için 3 bayram bi arada oldu. Birincisi memleketimde geçiriyorum bayramı ailemle ikincisi zaten bugün bayram:) üçüncüsü inanamadım ama bitirmişim. Sınav sonuçlarının açıklandığından haberim yoktu şimdi az önce girdim ve açıklanmış bi girdim üç derside vermişim. Hemde vergiyi 86 gibi bir notla inanamadım. Çünkü önceki notlarım o kadar kıt gelmiştiki. Neyse Allah a şükür çok sevinçliyim ama gecenin bu saatinde sevincimi paylaşabileceğim kimsecikler yok ortalarda :) Sizlerle paylaşmak istedim. Darısı geçemeyen arkadaşlarımın başına. Yeri geldik çok karamsarlığa düştüm, yeri geldi tesmere patladım ,yeri geldi stresten bildiğim soruları bile yanlış yaptım,geçen arkadaşlarımıza gıpta ettik hele ki o kitaplar çığ gibi büyüdükçe büyüyordu gözlerimde. Ama şu bi gerçek çalışınca herşey oluyormuş. Allah sabırlar versin arkadaşlar. Öğrendimki iki şey önemliymiş sabır ve çalışma gerisi yalan. Ve arkadaşlar bi itiraf tesmere şu anda minnettarım. 14 yıllık muhasebeciyim ve kendimi bilgili sanırdım. Ama bilmediğim o kadar çok şey varmışki sayelerinde zorlada olsa öğrendim şimdi hem mali müşavirim hemde eskisinden çok daha şey biliyorum. Sakın yanlış anlamayın bitti diye sallamıyorum:) Tabiki çok hatalı uygulamaları var tabiki yanlışları var ama o diplomayı bana yoktan verselerdi bu kadar mutlu olamazdım sanırım. Bu güzel mutluluğu bu başarma hazzını herkesin yaşamasını temenni ediyorum. Allah-u Teala yardımcınız olsun. İyi bayramlar...

ramazan bayramı demek istedin herhalde:) bu arada tebrikler. benden daha salağı yoktur herhalde son hakkımdı ve sadece hukuktan geçemedim:(
mrarslan ' Alıntı:
Herkesin kurban bayramını kutlarım. Benim için 3 bayram bi arada oldu. Birincisi memleketimde geçiriyorum bayramı ailemle ikincisi zaten bugün bayram:) üçüncüsü inanamadım ama bitirmişim. Sınav sonuçlarının açıklandığından haberim yoktu şimdi az önce girdim ve açıklanmış bi girdim üç derside vermişim. Hemde vergiyi 86 gibi bir notla inanamadım. Çünkü önceki notlarım o kadar kıt gelmiştiki. Neyse Allah a şükür çok sevinçliyim ama gecenin bu saatinde sevincimi paylaşabileceğim kimsecikler yok ortalarda :) Sizlerle paylaşmak istedim. Darısı geçemeyen arkadaşlarımın başına. Yeri geldik çok karamsarlığa düştüm, yeri geldi tesmere patladım ,yeri geldi stresten bildiğim soruları bile yanlış yaptım,geçen arkadaşlarımıza gıpta ettik hele ki o kitaplar çığ gibi büyüdükçe büyüyordu gözlerimde. Ama şu bi gerçek çalışınca herşey oluyormuş. Allah sabırlar versin arkadaşlar. Öğrendimki iki şey önemliymiş sabır ve çalışma gerisi yalan. Ve arkadaşlar bi itiraf tesmere şu anda minnettarım. 14 yıllık muhasebeciyim ve kendimi bilgili sanırdım. Ama bilmediğim o kadar çok şey varmışki sayelerinde zorlada olsa öğrendim şimdi hem mali müşavirim hemde eskisinden çok daha şey biliyorum. Sakın yanlış anlamayın bitti diye sallamıyorum:) Tabiki çok hatalı uygulamaları var tabiki yanlışları var ama o diplomayı bana yoktan verselerdi bu kadar mutlu olamazdım sanırım. Bu güzel mutluluğu bu başarma hazzını herkesin yaşamasını temenni ediyorum. Allah-u Teala yardımcınız olsun. İyi bayramlar...

Ynt: Mart 2009 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

Arkadaşlar merhabalar,bu siteye yeni üye oldum.Şu an odanın kursuna gidiyorum.Geçen arkadaşlar nasıl çalıştı ve hangi kaynaklardan yararlandı.Odanın kursu tek başına yeterli oluyor mu ve ek kaynak olarak ne önerebilirsiniz?Bu konuda yardım almak istiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

arkadaşlar meslek kalmıştı 3. girişimde onuda hallettim Allah'a şükür bende artık Mali Müşavirim. Darısı diğer stajer arkadaşlara. (köyde internet yoktu ancak yazabildim :D)

Tebrikler dostum. İnşallah darısı tüm dostların başına.. Bende ilk hakkımdı:)) veremedim:))))
arkadaşlar özellikle, Hukuk güncel bilgileri lazım.. Nasıl edinirim?
Analizi veririm zaten :) ama, hukuk kaldı bide...
Bazıları bakıyom SMMM olmuş. İnşallah hayırlısıyla Tüm dostların başına.. bayramdan önce baya gerildik.. Kopmak üzereydik ki:))) Son anda, arefede bitti işler...

Mutlusunuzdur umarım.. Herkese iyi haftalar... Sınavlara iyi hazırlanmalar diyeyim...
tekrar sevgiler ve de günaydın

rose

1-Denetim ; Ömer Duman (+Oktay Taş*+Yurdakul Çaldağ)
2-Hukuk; Arif Kocaman
3-Maliyet; Yurdakul Çaldağ (+çıkmış sorular+kamil büyükmirza)
4-Muhasebe; Ercan Bayazıtlı (+çıkmış sorular)
5-Analiz; ismmmo yayınları (ismmmo kursa katılana parasız veriliyor) (+çıkmış sorular)
6-Meslek; ismmmo yayınları (ismmmo kursa katılana parasız veriliyor) (+çıkmış sorular)
7-Vergi; Toplu Türk Vergi Kanunları (+Ateş Oktar*+çıkmış sorular)

*ismmmo hocaları (kitapları piyasada mevcut)
+murat insan kaynakları yayınları kitabı

ruhsat sahibi olan tüm arkadaşları kutlarım

evet çok gerildik

sonuçlar bayram sonrasına kalmasın dedik

şükür kalmadı

benim notlarım baya güzel gelmiş

hukukdan geçememişim, kasımda o da hallolur inşallah :)

başarılar ...