Temmuz 2008 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan mkulte
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Temmuz 2008 Yeterlilik Sınavı Ne Zaman Açıklanır?

• Bayramdan Önce

Kullanılan: 0 0.0%
  • Bayramdan Sonra

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0
Ynt: Temmuz 2008 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

2000-2002 yılları arasıydı be hatırlıyorum vergi hukukundan hiç kimse başarılı olamamış ve o sınavı iptal etmişlerdi. Soruları avukatlar çözememişti ?

altay1 ' Alıntı:
2000-2002 yılları arasıydı be hatırlıyorum vergi hukukundan hiç kimse başarılı olamamış ve o sınavı iptal etmişlerdi. Soruları avukatlar çözememişti ?

Valla bilgilendirme toplantısınde öyle söyledi. Belkide soruların çalınmasından dolayı iptalden bahsetmiş olabilir.

o sınavlardaki soruların tamamı avukatlarla ilgili olamasına rağmen

gülümse1907 ' Alıntı:
(aylin) ' Alıntı:
Arkadaşlar meslek hukuku 5. sorudaki disiplin cezalarına sırasıyla ne yazdınız. Nedense emin olamıyorum.

a) Uyarma
b) Meslekten men
c) Kınama
d) Kınama
e) Kınım kınım kınama:)

Sanırım çok kötü karıştırmışım..

altay1 ' Alıntı:
o sınavlardaki soruların tamamı avukatlarla ilgili olamasına rağmen

Meslekten başarılı olanlar vardır ama. Yani sanmıyorum iptal edeceklerini. Bi kılıfını bulurlar.

gülümse katılıyorum başkan dedi bu sınavlar iptal olmaz.........herkese geçmiş olsun.......

meslek hukuku çalışılması angarya gibi geliyor son sınavlarda öne çıktı............

vergiden kanun ezberleyenler için sanki hiç ezberlemesek de olurmuş gibi durum çıkmış ama belkide bölesi daha iyi en azından geçme umudu olur sankim.......yine de bilemiyorum.........

yani düşündükçe sinirleniyorum...sen sınava giriyosun sınav yönetmeliğinden bişey yok..alttan yetişiyosun stajını yapıp bitiriyosun staj yönetmeliğinden bişey yok...hadi ruhsatı aldın faaliyete başlıyacaksın çalışma usül esaslarından hiçbişey yok...ondan sonra tutturmuşlar 2 dönemdir etik yönetmeliği..garip garip şıklar sorular..2 sayfalık başvuru yönetmeliği..ben yaz mevsimini ziyan ettim..bunlar içinmiydi...yazık

stajyer35 ' Alıntı:
yani düşündükçe sinirleniyorum...sen sınava giriyosun sınav yönetmeliğinden bişey yok..alttan yetişiyosun stajını yapıp bitiriyosun staj yönetmeliğinden bişey yok...hadi ruhsatı aldın faaliyete başlıyacaksın çalışma usül esaslarından hiçbişey yok...ondan sonra tutturmuşlar 2 dönemdir etik yönetmeliği..garip garip şıklar sorular..2 sayfalık başvuru yönetmeliği..ben yaz mevsimini ziyan ettim..bunlar içinmiydi...yazık

Ya etiği tekrar sormazlar diye düşündüm. Yeni çıkan haksız rekabete baktım. Oda gelmedi. Bari 20 soru sorsalar her yönetmelikden azar azar sorsalar yaa.

ben etik yönetmeliğini tekrar soracaklarından emindim..Çok takmış komisyon hocası kimdi o YMM Güner Ünsal..

etik ilkeler konusu üzerine basmıştım sürekli ama herkes soruldu dedi...............

stajyer35 ' Alıntı:
ben etik yönetmeliğini tekrar soracaklarından emindim..Çok takmış komisyon hocası kimdi o YMM Güner Ünsal..

Yaptınmı soruyu peki tam olarak. B şıkkına ne yazdın.

sözel derslerde taktikleri bir önceki sınavdan bir soru veya o konudan bir soru sormalarıydı çünkü bizim çıkmaz o soru çıktı dediğimiz biliyorlar ve ters köşe olayına giriyorlar........inş. iyi bir sonuç alırsınız.......

julı ' Alıntı:
sözel derslerde taktikleri bir önceki sınavdan bir soru veya o konudan bir soru sormalarıydı çünkü bizim çıkmaz o soru çıktı dediğimiz biliyorlar ve ters köşe olayına giriyorlar........inş. iyi bir sonuç alırsınız.......

Maliyette matematiksel gelse bari o zaman

genel hukuk sorularını merak ettim yok mu giren??

gulumse1907' Alıntı:
stajyer35' Alıntı:
lıntı sahibi: stajyer35 üzerinde Bugün 07:44:08 ÖS

a şıkkını yani amacını yazdım ama b şıkkı da bi acayip yönetmeliğin kim tarafından hangi yetki ile getirildiğini soruyor...Türmob,maliye bakanlığı,etik komitesi... türmob cevabı en akla yakın tahmin..

levent hoca ne dedi send eduydun çıkmaz demeyin....... :P :P :P

stajyer35 ' Alıntı:
gulumse1907' Alıntı:
stajyer35' Alıntı:
lıntı sahibi: stajyer35 üzerinde Bugün 07:44:08 ÖS

a şıkkını yani amacını yazdım ama b şıkkı da bi acayip yönetmeliğin kim tarafından hangi yetki ile getirildiğini soruyor...Türmob,maliye bakanlığı,etik komitesi... türmob cevabı en akla yakın tahmin..

Ben birlik tarafından Maliye Bakanlığının verdiği yetki ile yazdım.
Sınava giren 4 arkadaşımda benimkiyle aynısını yazmış.

Ama cevap sanırım şuymuş.
"Birlik tarafından kanunun verdiği yetki ile"