Temmuz 2008 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan mkulte
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Temmuz 2008 Yeterlilik Sınavı Ne Zaman Açıklanır?

• Bayramdan Önce

Kullanılan: 0 0.0%
  • Bayramdan Sonra

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0
Ynt: Temmuz 2008 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

umutburcak ' Alıntı:
kiralamak amacıyla kullanacaktır diyor dikkat

Aktifine dahil etmiştir diyor. Kiralık araç olarak kullanacaktır diyor. Evet kıst uygulanmayacak.

İyi kafa karıştırmışlar valla. Soruyu bi kaç kez okumaları lazım giren arkadaşların.

meslek zormuş arkadaşlar.Temmuzda girsem kalırmışım ;D Vergi ve denetim güzelmiş kolay geldi bana.Sanırım vergiyle meslek yer değiştiyor artık.

özetle meslekten 50 verirlerse öpüp başıma koyucam ;D

umutburcak ' Alıntı:
gülümse1907 ' Alıntı:
:) Yanlış arkadaşım.

A şıkkı : Çalışanlar listesine kayıt olacaktır (Yani sadece bunu yazman yeterli)
B şıkkı : - Kanunun aradığı genel ve özel şartları sonradan kaybetmesi durumunda
- Ruhsatnamenin verilidiği tarihte verilmemesi gereken sebeplerin sonradan tespiti halinde
- Meslekten çıkarma, geçici olarak alıkoyma, yeminili sıfatının kaldırılması cezası almış olması
- Ağır hapis cezası

yeminli sıfatının kaldırılması ne gülümse ;D bu yazdıkların çalışanlar listesinden silinme sebepleri gibi geldi bana

Valla ben B şıkkına bunları yazdım ama emin değilim.

:)))))) Ya iyide hangi hallerde mesleki faaliyetleri yapamazlar diyor.

Ne diyim aklıma bunlar geldi:)
BİRAZ Çalışanlar listesinden silinme BİRAZ meslek kütüğünden silinme ortaya yaptım karışık bişeyler:) Dedimya emin değilim. Kitabı açıp bakmak lazım:)

umutburcak ' Alıntı:

Banada 50 yetiyor. Şimdi işin yoksa bekle 80 gün (Ramazandan dolayı yoksa eminim ki 60 günü geçirmezler) sınav açıklansın diye:)

gülümse1907 ' Alıntı:
umutburcak ' Alıntı:

Banada 50 yetiyor. Şimdi işin yoksa bekle 80 gün (Ramazandan dolayı yoksa eminim ki 60 günü geçirmezler) sınav açıklansın diye:)

bana her iki dersten de 50 yetiyor, vergi olur gibime geliyor da meslekten kalmışım gibi düşüneceğim geçersem süpriz olsun yarın ki sınavlara girecek arkadaşlara başarılar dilerim, rabbim yardımcınız olsun

Arkadaşlar merhaba.
Vergi sınavında mesela amortismanla ilgili soruda yarım yaptım. Daha doğrusu tamamını yaptım ama sadece 5.yılada amortisman ayırdım. Böyle bir durumda soru tümden yanlış sayılıyormuş.Sizce bu doğru mu? Yarım yapana puan vermiyorlar mı?
Ayrıca 4..soruda kdv-muhtasar-geçici-kurumlar mı yazılacaktı?

umutburcak ' Alıntı:
gülümse1907 ' Alıntı:
umutburcak ' Alıntı:

bana her iki dersten de 50 yetiyor, vergi olur gibime geliyor da meslekten kalmışım gibi düşüneceğim geçersem süpriz olsun yarın ki sınavlara girecek arkadaşlara başarılar dilerim, rabbim yardımcınız olsun

Amin. Benimde maliyet ve meslek var. 50+50 yetiyor. Maliyet bari kolay gelse.

Ya bana bi puan hesaplayınsanıza arkadaşlar.
2.ve 5. soruyu tam yaptım 20+20= 40 hadi diyelim yazı çirkinliiğinden 38 verdiler:)
4.soru A şıkkı doğru 10 puanda ordan. (20/2=10 yani umarım ikiye bölerler puanı)
1.Soru tamamen atmasyon yorumumu beğenirler umarım . 2 puan da ordan:))))
3.soru B şıkkı doğru diye biliyorum Amacınada karaladım bişeyler 5 puanda ordan verseler

57 alıyorum:( Yok yok bunlar kesin bırakırlar beni:(

özlem... ' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba.
Vergi sınavında mesela amortismanla ilgili soruda yarım yaptım. Daha doğrusu tamamını yaptım ama sadece 5.yılada amortisman ayırdım. Böyle bir durumda soru tümden yanlış sayılıyormuş.Sizce bu doğru mu? Yarım yapana puan vermiyorlar mı?

Yarım derken....Hım sanırım 1.yıldan başlayarak gitmedin. Peki Azalan bakiyeler yöntemine göre 5.yılı nasıl hesapladın ki?

Bırakmazlar merak etme.Mart'da bende bırakırlar diyordum.Bırakmamışlar.Eğer dediğin gibi doğruysa soruların enfazla 7 puan kırsınlar 50 ile geçersin inşallah :)

icinar ' Alıntı:
Bırakmazlar merak etme.Mart'da bende bırakırlar diyordum.Bırakmamışlar.Eğer dediğin gibi doğruysa soruların enfazla 7 puan kırsınlar 50 ile geçersin inşallah :)

:)) Ağzından bal damlıyor ÜSTAD:) Meslek hukuku baya kastı beni yaa.
Bu dersten dosya yakarsam OLAY olurum herhalde:)

özlem... ' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba.

o soruda aradıkları şey kıst olup olmayacağını bilip bilmemendi, hesaplamadan puan kırarlar sadece bence sorunun tamamını silmezler, 4. soruda da evet onlar yazılacaktı.

gülümse1907 ' Alıntı:
icinar ' Alıntı:

Ben kesin kalıcam diyordum.Ama zor sorunca puanlama güzel oluyor.
maliyetide verir sen hazırla 2000 YTLyi. ;D

umutburcak ' Alıntı:
özlem... ' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba.

o soruda aradıkları şey kıst olup olmayacağını bilip bilmemendi, hesaplamadan puan kırarlar sadece bence sorunun tamamını silmezler, 4. soruda da evet onlar yazılacaktı.

Vergide millet o kadar kanun maddesi ezberlesin adamlar bunları sorsun:) Gerçi böyle sormaları daha iyi olmuş. En azından uygulamada görüyorsun az çok bilgin var. Ama bilmem ne kanununun bilmem ne fıkrasını bilemeyebilirsin. Sevindim ya bu sıcakda insanlar vergi çalıştı umarım herkes geçer.

icinar ' Alıntı:
gülümse1907 ' Alıntı:
icinar ' Alıntı:

Ben kesin kalıcam diyordum.Ama zor sorunca puanlama güzel oluyor.
maliyetide verir sen hazırla 2000 YTLyi. ;D

2000 YTL mi:) Hele bi dursun ruhsat Birlikte:)
Ben 90 Ytl hazırlayıp SPKya gircem:)

Arkadaşlar hukuk sınavına giren yokmu aranızda? Çok merak ediyorum neler sordular.

Meslek hukuku gerçekten zordu. Alşılmışın dışında sorular çıktı. En büyük sorunda soruyu soran adam ne sorduğunu biliyor ama sormayı bilemeği için insanlar ikilemde kaldılar. Ben bir aydır kanunları içtim ama verdiğim emeğin karşılığı bu olmamalıydı. Süründürmek istiyorlar. Herşey para için.

altay1 ' Alıntı:
Meslek hukuku gerçekten zordu. Alşılmışın dışında sorular çıktı. En büyük sorunda soruyu soran adam ne sorduğunu biliyor ama sormayı bilemeği için insanlar ikilemde kaldılar. Ben bir aydır kanunları içtim ama verdiğim emeğin karşılığı bu olmamalıydı. Süründürmek istiyorlar. Herşey para için.

Arkadaşım hangi hallerde mesleki faaliyette bulunamazlar. Bu soruya ne yazdın sen?
Bu arada geçmiş olsun.

Burdan tesmer sorumlularına sesleniyorum:
-''Çıkacak soruları bir bilene okutun'' !...

Meslek mensublarının çalışanlar listesine kayıt olmadan ve ruhsat almadan çalışamazlar ve ayrıca bağımlı çalışanlar ile başka iş yapanlar diye yazdım ama emin değilim. Emin olmama sebebi soruda ne demek istendiği