Temmuz 2008 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan mkulte
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Temmuz 2008 Yeterlilik Sınavı Ne Zaman Açıklanır?

• Bayramdan Önce

Kullanılan: 0 0.0%
  • Bayramdan Sonra

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0
Ynt: Temmuz 2008 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

özlem... ' Alıntı:
gülümse1907 ' Alıntı:
özlem... ' Alıntı:
m_erduran ' Alıntı:
özlem sanırım sonuna kadar doğru ama son yıl amotisman hesaplanmaz..cevap 6580 olacak okadar...

peki puan alabilir miyim acaba? ya beni çok korkuttular bu sınavdan. kesin yanıt verilmedikçe cevap yanlış kabul edilirmiş.

Dediğim gibi can alıcı noktada yanlış yaptın. Ama binek olarak görmediğin için belki puan verirler. Yani oradaki kiralık kavramını iyi anlayıp kıst ayırmadığın için puan verebiilirler.

Kıst ayırmayı bilmediğim için ayıramadım. Yoksa ayırmayı çok istemiştim.

:)))))) Bazen bilmemek ne çok işe yarıyor:)

puan verilir mi bilmem ama adamla kılçık istenen net ...
bende kısta göe hesapladım son yılın tutarına bide ilk yıldan kalnı ekledim...

arkadaşım üç hesap makinasıyla girecek ;D
bence yaz .geçen sınavda birleşik maliyetten yazdım çıkmadı :)brüt satış yöntemini yazmıştım.tam ve değişken maliyet yöntemine göre gelir tablosunu mu yazsam bu sefer ;D

1517 ' Alıntı:
arkadaşım üç hesap makinasıyla girecek ;D
bence yaz .geçen sınavda birleşik maliyetten yazdım çıkmadı :)brüt satış yöntemini yazmıştım.tam ve değişken maliyet yöntemine göre gelir tablosunu mu yazsam bu sefer ;D

Bence kitabın küçücük fotokopisini çektir yapıştır makinenin arkasına:) Yaw sen ne yaptın:) Peki aklında hangi formülleri tutuyon:)

Bişey daha var. Cahilliğim tuttu. Kusura bakmayın arkadaşlar. İlk kez girdim sınava.
Meslek hukukunda etik ilkeler ile ilgili soru vardı ya b şıkkını hangi merci hangi yetki ile yapar bunu diye sormuşar ya. Bende birlik yasama yetkisi ile yaptım. Aklıma başka yetki gelmesi ya yasama ya yürütüme.Maliye bakanlığını biliyodum ama onun onayı olur yetkisi olmaz diye salladım. :-[ :)

güg formüllerinin dışında diğerleri aklımda sanırım :)ama yinede hesap makinasının arkasına yazacak bir konu seçmeliyim .yardımcı ol lütfen :)

özlem... ' Alıntı:
Bişey daha var. Cahilliğim tuttu. Kusura bakmayın arkadaşlar. İlk kez girdim sınava.
Meslek hukukunda etik ilkeler ile ilgili soru vardı ya b şıkkını hangi merci hangi yetki ile yapar bunu diye sormuşar ya. Bende birlik yasama yetkisi ile yaptım. Aklıma başka yetki gelmesi ya yasama ya yürütüme.Maliye bakanlığını biliyodum ama onun onayı olur yetkisi olmaz diye salladım. :-[ :)

Arkadaşım haklısın. İnsanın aklına sınavda o an herşey geliyor.
Bende şey yazacaktım İstanbul Büyükşehir belediyesinin bana verdiği yetkiye dayanarak:))

gülümse1907 ' Alıntı:
özlem... ' Alıntı:

Arkadaşım haklısın. İnsanın aklına sınavda o an herşey geliyor.
Bende şey yazacaktım İstanbul Büyükşehir belediyesinin bana verdiği yetkiye dayanarak:))

:))) Sınavdan sonra aklıma geldi benim. Önce gelseydi yazardım eminim. :)

1517 ' Alıntı:
güg formüllerinin dışında diğerleri aklımda sanırım :)ama yinede hesap makinasının arkasına yazacak bir konu seçmeliyim .yardımcı ol lütfen :)

:)) Bence kayda değer bişey yaz. Hımmm mesela bi kaç tane tanım yaz belki sorarlar:) 7/B kayıtlarını yaz:)

arkadaşım aradı sınavdan sonra.ilkkez giriyor tabii.bu ne ya dedi duvara çarpmış araba gibiyim.hoş geldin aramıza dedim ;D

1517 ' Alıntı:
arkadaşım aradı sınavdan sonra.ilkkez giriyor tabii.bu ne ya dedi duvara çarpmış araba gibiyim.hoş geldin aramıza dedim ;D

Bende sınav kağıdını görünce çok şaşırdım. Hayatımda o şekil bi kağıt hiç görmemiştim. Gördüm gözüm korktu. Birde isim bölümünü kapatıyorlar sanırsın merkezden torpil olmaz.

özlem... ' Alıntı:
1517 ' Alıntı:

Bende sınav kağıdını görünce çok şaşırdım. Hayatımda o şekil bi kağıt hiç görmemiştim. Gördüm gözüm korktu. Birde isim bölümünü kapatıyorlar sanırsın merkezden torpil olmaz.

Neyse bi şekerli su için ve yarınki kabusa kendinizi hazırlayın:)

tanımda sorarlarsa artık..
ben kaçar .gidip 2 konu daha çalışayım :)safha ve standart çıkacak diye bir his var içimde.hadi hayırlsı.byyy

Sınav kağıdım gözümün önünde hiç bir etken olmadan havada asılı kalsa bile artık şaşırmam. :)

Arkadaşlar martta ilk defa gidim ve 7/5 verdim .Hukukla vergi kalmıştı sanırım bunla böyle kalmaya devam edecek.Adamlar kıl amaçları ne anlamadım ama sanırım yeni oldukları için kendilerini ispatlamaya çalışıyolar...Yarın sınava girecek arkadaşlar şimdiden başarılar...

Yarınki sınavda başarılar arkadaşlar. Bol şanslar.
İyi geceler.

slm umarım herkes başarılı olmuştur. meslek hukukunda faaliyet bulunma şartı başvuru yönetmliği madde 10 ve çalışanlar listesi kayıt vs yazan arkadaşlar doğru yapmış

elfin ' Alıntı:
slm umarım herkes başarılı olmuştur. meslek hukukunda faaliyet bulunma şartı başvuru yönetmliği madde 10 ve çalışanlar listesi kayıt vs yazan arkadaşlar doğru yapmış

faaliyette bulunma şartı değil ki o soru arkadaşım. Hangi hallerde mesleki faaaliyette BULUNAMAZLAR? bunun cevabını bulup bi yollayabiirmisin sana zahmet

Mesleki Faaliyete Başlama

Madde 10- Ruhsatını alan meslek mensupları ilgili odanın çalışanlar lis-tesine kayıt olduktan sonra, mesleki faaliyetlerine başlayabilirler. Ruhsa-tını almayanlar ile odanın çalışanlar listesine kayıt olmayanlar mesleki fa-aliyette bulunamazlar. Bulunanlar hakkında Kanunun cezai hükümleri uygulanır.

O zaman B şıkkıda bu maddenin içinde öyle mi ? Koyu yazdığım yerlerde b şıkkının cevabı

gülümse1907 ' Alıntı:
Mesleki Faaliyete Başlama

Madde 10- Ruhsatını alan meslek mensupları ilgili odanın çalışanlar lis-tesine kayıt olduktan sonra, mesleki faaliyetlerine başlayabilirler. Ruhsa-tını almayanlar ile odanın çalışanlar listesine kayıt olmayanlar mesleki fa-aliyette bulunamazlar. Bulunanlar hakkında Kanunun cezai hükümleri uygulanır.

O zaman B şıkkıda bu maddenin içinde öyle mi ? Koyu yazdığım yerlerde b şıkkının cevabı
gülümse aynen öyle o madde a şıkkınında b şıkkınında cevabı ve ben harfiyen yazdım.