Temmuz 2010 SMMM Yeterlilik Sınavı İçin Toplu İtiraz Metinleri

• Konbuyu başlatan zeyna78
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: Temmuz 2010 SMMM Yeterlilik Sınavı İçin Toplu İtiraz Metinleri

Gurur duydum kendimle valla
neyse bi kampanya daha başlatıyoruz oraya da bekleriz:)

zeyna78 ' Alıntı:
proaccount ' Alıntı:
Gurur duydum kendimle valla
neyse bi kampanya daha başlatıyoruz oraya da bekleriz:)

Peşindeyim bundan sonra. nasılsa yaktın dosyamı.

ben cumartesi kursa gitmiodum aslında yalan sööledim..:(

Yok korkmadım:)

iş yerlerini filan kestim makasla öyle yolladım. umarım bir başarı elde ederiz.
ama 100 kişilik imzayla da bir cacık olmaz gibi geliyor bana

zeyna78 ' Alıntı:
proaccount ' Alıntı:
Yok korkmadım:)

iş yerlerini filan kestim makasla öyle yolladım. umarım bir başarı elde ederiz.
ama 100 kişilik imzayla da bir cacık olmaz gibi geliyor bana

Yüz kişi az mı. bence değil....
Ben işyerimi yazmamıştım ki :)

İş yerini sen yazmıon zaten:) sizin şirketin faxında çıkıyor..:)

orjinal metin elimde..
fotokopilerini klasörlettim stajerlere..
...

Tüm sınavlar bitip maliyetten de çıktığımda o yolu yürürken beynim, sınavda olmadığı kadar hızlı çalışıyordu.. bulanık gözlerimle görebildiğim manzaraları arkamda bırakarak hızla ilerliyordum.. bütün sesler kafamda büyük bir uğultu halinde beynimi kemiriyordu... rüzgarın hışmıyla yeri yalayan pet şişe, poşetin hışırtısı, annesini görmek isteyen bebeğin ağlaması, ben hızla yürürken kulağıma parça parça gelen memnuniyetsizlikler? ?böye soru mu olur? , ?nasıl bi sınavdır bu?, ?kalıyorum?, ?hocam bu sorular ne?? uzakta, saatlerdir, üstelik doğum gününde beni beklemek zorunda kalan eşimi görünce bütün dolmuşluğumla, bizden gelirlerini tahsil ederken, güleryüzü, arkadaşlığı (öyle diyorlar ya ) esirgemeyen fakat benim ve aynı durumda olan ??aday meslek mensubu?? arkadaşlarımı binbir sıkıntı içinde yaptığımız stajlar, sınav gününe, yarım saat araya, ?hadi sen yaparsın bunu merak etme? diyerek kendini en zor nasıl soru sorulur diye tatmin etmeye çalışan hocaların ve bizimle alakasız komisyonun ellerine teslim eden, güya haklarımızı, bizlere her türlü desteği esirgemeyecek olan odamız aklımda onlarla savaş verirken daha fazla tutamayıp en insan halimle ağlamaya başladım hıçkıra hıçkıra.. neleri ertelediğimizi, en güzel günlerimizi nelerin doldurduğunu düşünerek.. Ama bu iş ağlamakla olmazdı.. Normal bir zekam var.. Sorun benim zekam değildi.. Sorun bu deli saçması sorular ve çözümü elimden gelmeyen adaletsizlikler.. itiraz edilmeliydi biz onların sandığı şeyler değiliz.. nitekim içimde korkunç bir umutsuzluk vardı.. yalnızca benim sesim yetmezdi.. açıkçası bizim camianın sessiz kalacağını bunu da kabulleneceğini düşündüm.. o umutsuzlukla yol aldık evimize.. sınavdan sonra ve pazartesi görme problemi yaşadığım için hiçbir faaliyette bulunamadım.. yalnız ben miyim onu bile bilmiyordum.. sonra burada yazılanları okuyunca bitek ben olmadığımı gördüm.. ve tepkinizi çok beğendim takdir ettim.. özellikle özlem hanımın çabasını.. hatta eşime ?bak gördün mü bizimkiler faaliyete geçiyor. geçti artık o sessiz kalabalık o eskidendi? dedim.. kendi adıma ne yapabilirdim.. ivedilikle türmob?u ve odayı arayıp sınavın zorluğunu, insan haklarına aykırılığını tabi ben eğer sizin gözünüzde insansam diyerek, onlardan çok kolay bir sınav beklemediğimizi sadece geçmiş yılların öcünü alırcasına birdenbire katılaştığını ve belirsiz bir müfredata göre sınava hazırlanmanın adil olmadığını ve bunun çok acımasız olduğunu söyledim.. sizde o sırada burada dilekçe hazırlamak için uğraşıyordunuz.. dilekçeniz bittiğinde de hemen size destek verecektim.. görüşmede türmob olumlu davrandı dilekçe ve mail olarak ta iletmemi istedi değerlendireceklerini söyledi.. odayı aradım cem beyle görüştüm.. cem bey konuşmayı kendi lehine çevirmeye çalıştıysada söylediği şeylere cevap vermemden sıkıldı bi ara sinirlendi ses tonu değişti.. kraldan çok kralcı oluşunu anlayamadım.. neyse ondan öğrendiğim şey şu oldu.. türmobu, tesmeri, odayı arayıp isteklerinizi iletin ama asıl başvuracağımız kurum maliye imiş.. maliyenin bizler hakkındaki niyeti.. istedikleri de şuymuş arkadaşlar.. bizleri hesap uzmanlarıyla denk bir seviyeye getirmek istiyormuş? hatta aslında daha da kötüsü sınavı tamamen kendileri yapmak istiyormuş.. cem beyin söylediğine göre türmob da sınavı kendilerinin yapması hususunda itiraz ediyormuş.. duyunca sinirlerim bozuldu.. az çok kpss a ya hazırlananlar bilirler ki hesap uzmanlığı sayıştaydan sonra sınavların şahıdır.. hadi onu geçtim hangimiz hesap uzmanı kadar maaş alıyor??? Kaldı ki onların sınavları da test usulü.. yani bizlerin, smmm adaylarının hesap uzmanlarıyla denk olması mümkün değil.. bu denklik sınav koşullarını ağırlaştırarak olmaz.. başka çarelerle olur.. bu en ilkel haliyle, insanları bezdirerek, zorlayarak mesleği icra etmeyi engellemektir.. sınavdan ötürü görme problemi yaşıyorum.. ve bu ayın sonunda işimi de kaybediyorum. Şimdi benim sıfatım ne olacak aday meslek mensubu ev hanımı mı..? sınavdan önce aday melek mensubuydum.. sınavla birlikte hertürlü sıfatım yok oldu.. sınavla neler değişiyor hayatımız boyunca gördük.. Anadolu lisesi fen lisesi sınavlarını kazanırsan iyi bir eğitimin olur üniversiteyi kazanabilirsin.. öss yi geçersen üniversiteli olursun.. kpss yi geçersen memur olursun.. yeterliliği verirsen smmm olursun... geçemezsen? bir hiçsin.. hayatımız bitmek bilmeyen sınavların ucunda.. sınavların olmasına karşı değilim hemen yanlış anlaşılır şimdi bu.. elbette ki bilen ve bilmeyen ayrılmalı.. sadece umduğumuz gibi adil bir şekilde yapılsın.. kendimi bitmiş gibi hissediyorum.. eşimin, çevremin, sevdiklerimin telkinleriyle bugün daha iyiyim.. yalnız bugün de forumda yazılanlar üzdü, yeniden umutsuzlandım.. bakın arkadaşlar bu örgütsüzlük, bu ayrılıklar, bu bir dilekçe için dahi uzlaşamamamız, yarın biz mali müşavir olsak bile yine bir sorun yaşadığımızda önümüze çıkar.. o zaman da birlik olamayız.. acilen örgütlenip kamuoyu yaratmalıyız.. bizi sınırsızca, hiçbir ölçüsü olmayan, insan haklarına aykırı sınavların eline teslim eden birliğimize, siyasetle uğraşması, tek bir siyasi kanadı desteklemesi dahi yasak olduğu halde, siyasi parti başkanı olan birlik başkanımıza, mali müşavir olup mecliste çok rahat bir vicdanla bizi temsil eden milletvekillerimize ve diğer yetkililere, bizlerden ne istediklerini sormalıyız? bizim yalnızca hesap sormayan, sessiz ve kalabalık bir grup olmadığımızı göstermeliyiz.. mağduriyetlerimizi göstermeliyiz.. kralın çıplak olduğunu bildikleri halde, bizim de bildiğimizi onlara göstermeliyiz.. yoksa bu devran böyle sürüp gidecek.. her seferinde bir şeyler alıp götürerek.. bir görevi de bizlerin haklarını, taleplerini, beklentilerini, mağduriyetlerini gidermek olan, gerek kursları gerek verdiği neye benzediği bilinmeyen cdlerle eğitimimize katkı sağlamaktan, dört dörtlük binasında şeker şerbet sunmaktan da öte görevleri olan, meslek odalarımız, bizi yalnızca gelir kapısı olarak görmekten vazgeçmedikçe bu sorunlar bitmez daha da büyüyerek devam eder.. şimdi lütfen dilekçe konusunda uzlaşılana kadar, maliyenin ilgili birimlerini arayın ve özellikle son sınavla ilgili mağduriyetimizi dile getirin.. odayı ve türmobu da tabiî ki.. yarın ilk işim maliyeyi aramak olacak.. sonuç almak dileğiyle..

Türmoba SMMM yeterlilik sınav hakkının yükseltilmesi ve 2 yıl bekleme süresinin kaldırılması ile ilgili bir dilekçe sunmak üzere İmzanızı talep ediyoruz.

Dilekçeyi [email protected] adresine mail atarak, bizden alabilirsiniz. Biz size fax numarası yazıp faxınızı bekleyeceğiz.

Şu ana kadar 90 İmza toplayabildik, ve malesef %80 i bu site aracılığı ile değil.

dilekçelerden 50 tanesi dün Türmoba gönderildi bugün ellerine ulaşır.

Bizi değil, kendinizi destekleyin...

Saygılar sevgiler

proaccount

profesyonel bir muhasebeci olarak yapmış olduğunuz girişimi takdir ediyorum ama emin olun bu bir sonuç getirmeyecektir.ama siz yine devam edin yinede ''bişeyler yapmak için uğraştım en azından'' dersiniz

2 yıllık bekleme süresinin kaldırılması olayı yanlıştır

sınav hakkı 5 sınav hakkı yeterlidir

zaten meslekte hattinden fazla yığılma var , madalyonun öbür yüzü önüne geleni mali müşavir yapmak içindir bu çabanız.

açıköğretim mezunlarına SMMM ünvanı verilmemeli.

mali müşavirlerin %90 nı açık öğretim mezunudur.

ve durum böyle olunca bir doktorluk bir mühendislik gibi saygın bir konuma gelmemektedir bu ünvan

tepkiniz bu yönde olsun

HaCkHaN

Üslubunuzdaki tepeden bakan tarz son derece rahatsız edici.

yazınızı tekrar gözden geçirmenizi rica ediyorum. Size başka herhangi bir cevap vermeyeceğim.

Saygılarımla

uslubumda bir yanlış görmüyorum

insanlara ne tepeden , ne aşağıdan bakarım. yanlızca karşımdan bakarım

yanlış anladığınızı yeri söyleyiniz izah edeyim

saygılar benden

Şu düşünce tarzını savunanlar piyasada yer edinemeyenlerden başkaları değil.

Yani efendim herkes SMMM olmasın,piyasada çok adam var, piyasada iş yok güç yok, mükellef yok,para yok, e ne olacaktı belge aldığınızda sizi kırmızı halıylamı karşılayacaklardı, o zaman oda kimseye belge vermesin bu iş noter gibi olsun müşteri ayağınıza gelsin sayı azalsın siz hiçbirşey yapmadan para alın varmı öyle üç kuruşa beş köfte.

Bırakın geçin bunları mükellef bulamıyorsanız, kurumsalda sağlam iş bulamıyorsanız,denetim yetkinizi kullanamıyorsanız, müşavirlik yapamıyorsanız yani belgenizi para edecek hale getiremiyorsanız suç SİZİNNN sadeceee ve sadece KENDİNİZDEDİR ne SM lerin ne AÖF lilerin nede bir başkasının sadece sizin bu kadar basit.

Ama olay bahane bulmaya gelince efendim şöyle oldu böyle oldu herkes SMMM, meslekte saygınlık yok, para yok,iş yok yok oğlu yok birader yoksa kendin yaratacaksın saygınlık dediğiniz şey kazanılan bir şeydir kazanamıyorsanız siz saygın bir insan değilsiniz işinizi doğru düzgün yapmıyorsunuz demektir.
Benim ağabeyim 7 yıl önce 20 mt2 dükkanla işe başladı tam 5 kere işyeri batırdı azmetti yılmadı bıkmadan usanmadan çalıştı piyasada çok tüccar var,benden büyükler var o var bu var demedi adam 2 yılda azmiyle yerden 3 tane yabancı dil öğrendi, ihracat yaptı yahu birileri gece fosur fosur uyurken o hala kitap okuyordu sonuçta nemi oldu daha 2 hafta önce 350.000 TL peşin parayla İstanbulda denize nazır yeni ev aldı,malı mülkünü saymakla bitiremem ancak bunu haketti çalıştı ve kazandı başkalarını sebep göstermedi.

Sonuçmu kendi başarısızlığınızın nedenini başkasında aramayın gidin bir aynaya bakın orda herşeyin cevabını bulacaksınız.

zeyna78 ' Alıntı:
triyandafil ' Alıntı:
Tüm sınavlar bitip maliyetten de çıktığımda o yolu yürürken beynim, sınavda olmadığı kadar hızlı çalışıyordu.. bulanık gözlerimle görebildiğim manzaraları arkamda bırakarak hızla ilerliyordum.. bütün sesler kafamda büyük bir uğultu halinde beynimi kemiriyordu... rüzgarın hışmıyla yeri yalayan pet şişe, poşetin hışırtısı, annesini görmek isteyen bebeğin ağlaması, ben hızla yürürken kulağıma parça parça gelen memnuniyetsizlikler? ?böye soru mu olur? , ?nasıl bi sınavdır bu?, ?kalıyorum?, ?hocam bu sorular ne?? uzakta, saatlerdir, üstelik doğum gününde beni beklemek zorunda kalan eşimi görünce bütün dolmuşluğumla, bizden gelirlerini tahsil ederken, güleryüzü, arkadaşlığı (öyle diyorlar ya ) esirgemeyen fakat benim ve aynı durumda olan ??aday meslek mensubu?? arkadaşlarımı binbir sıkıntı içinde yaptığımız stajlar, sınav gününe, yarım saat araya, ?hadi sen yaparsın bunu merak etme? diyerek kendini en zor nasıl soru sorulur diye tatmin etmeye çalışan hocaların ve bizimle alakasız komisyonun ellerine teslim eden, güya haklarımızı, bizlere her türlü desteği esirgemeyecek olan odamız aklımda onlarla savaş verirken daha fazla tutamayıp en insan halimle ağlamaya başladım hıçkıra hıçkıra.. neleri ertelediğimizi, en güzel günlerimizi nelerin doldurduğunu düşünerek.. Ama bu iş ağlamakla olmazdı.. Normal bir zekam var.. Sorun benim zekam değildi.. Sorun bu deli saçması sorular ve çözümü elimden gelmeyen adaletsizlikler.. itiraz edilmeliydi biz onların sandığı şeyler değiliz.. nitekim içimde korkunç bir umutsuzluk vardı.. yalnızca benim sesim yetmezdi.. açıkçası bizim camianın sessiz kalacağını bunu da kabulleneceğini düşündüm.. o umutsuzlukla yol aldık evimize.. sınavdan sonra ve pazartesi görme problemi yaşadığım için hiçbir faaliyette bulunamadım.. yalnız ben miyim onu bile bilmiyordum.. sonra burada yazılanları okuyunca bitek ben olmadığımı gördüm.. ve tepkinizi çok beğendim takdir ettim.. özellikle özlem hanımın çabasını.. hatta eşime ?bak gördün mü bizimkiler faaliyete geçiyor. geçti artık o sessiz kalabalık o eskidendi? dedim.. kendi adıma ne yapabilirdim.. ivedilikle türmob?u ve odayı arayıp sınavın zorluğunu, insan haklarına aykırılığını tabi ben eğer sizin gözünüzde insansam diyerek, onlardan çok kolay bir sınav beklemediğimizi sadece geçmiş yılların öcünü alırcasına birdenbire katılaştığını ve belirsiz bir müfredata göre sınava hazırlanmanın adil olmadığını ve bunun çok acımasız olduğunu söyledim.. sizde o sırada burada dilekçe hazırlamak için uğraşıyordunuz.. dilekçeniz bittiğinde de hemen size destek verecektim.. görüşmede türmob olumlu davrandı dilekçe ve mail olarak ta iletmemi istedi değerlendireceklerini söyledi.. odayı aradım cem beyle görüştüm.. cem bey konuşmayı kendi lehine çevirmeye çalıştıysada söylediği şeylere cevap vermemden sıkıldı bi ara sinirlendi ses tonu değişti.. kraldan çok kralcı oluşunu anlayamadım.. neyse ondan öğrendiğim şey şu oldu.. türmobu, tesmeri, odayı arayıp isteklerinizi iletin ama asıl başvuracağımız kurum maliye imiş.. maliyenin bizler hakkındaki niyeti.. istedikleri de şuymuş arkadaşlar.. bizleri hesap uzmanlarıyla denk bir seviyeye getirmek istiyormuş? hatta aslında daha da kötüsü sınavı tamamen kendileri yapmak istiyormuş.. cem beyin söylediğine göre türmob da sınavı kendilerinin yapması hususunda itiraz ediyormuş.. duyunca sinirlerim bozuldu.. az çok kpss a ya hazırlananlar bilirler ki hesap uzmanlığı sayıştaydan sonra sınavların şahıdır.. hadi onu geçtim hangimiz hesap uzmanı kadar maaş alıyor??? Kaldı ki onların sınavları da test usulü.. yani bizlerin, smmm adaylarının hesap uzmanlarıyla denk olması mümkün değil.. bu denklik sınav koşullarını ağırlaştırarak olmaz.. başka çarelerle olur.. bu en ilkel haliyle, insanları bezdirerek, zorlayarak mesleği icra etmeyi engellemektir.. sınavdan ötürü görme problemi yaşıyorum.. ve bu ayın sonunda işimi de kaybediyorum. Şimdi benim sıfatım ne olacak aday meslek mensubu ev hanımı mı..? sınavdan önce aday melek mensubuydum.. sınavla birlikte hertürlü sıfatım yok oldu.. sınavla neler değişiyor hayatımız boyunca gördük.. Anadolu lisesi fen lisesi sınavlarını kazanırsan iyi bir eğitimin olur üniversiteyi kazanabilirsin.. öss yi geçersen üniversiteli olursun.. kpss yi geçersen memur olursun.. yeterliliği verirsen smmm olursun... geçemezsen? bir hiçsin.. hayatımız bitmek bilmeyen sınavların ucunda.. sınavların olmasına karşı değilim hemen yanlış anlaşılır şimdi bu.. elbette ki bilen ve bilmeyen ayrılmalı.. sadece umduğumuz gibi adil bir şekilde yapılsın.. kendimi bitmiş gibi hissediyorum.. eşimin, çevremin, sevdiklerimin telkinleriyle bugün daha iyiyim.. yalnız bugün de forumda yazılanlar üzdü, yeniden umutsuzlandım.. bakın arkadaşlar bu örgütsüzlük, bu ayrılıklar, bu bir dilekçe için dahi uzlaşamamamız, yarın biz mali müşavir olsak bile yine bir sorun yaşadığımızda önümüze çıkar.. o zaman da birlik olamayız.. acilen örgütlenip kamuoyu yaratmalıyız.. bizi sınırsızca, hiçbir ölçüsü olmayan, insan haklarına aykırı sınavların eline teslim eden birliğimize, siyasetle uğraşması, tek bir siyasi kanadı desteklemesi dahi yasak olduğu halde, siyasi parti başkanı olan birlik başkanımıza, mali müşavir olup mecliste çok rahat bir vicdanla bizi temsil eden milletvekillerimize ve diğer yetkililere, bizlerden ne istediklerini sormalıyız? bizim yalnızca hesap sormayan, sessiz ve kalabalık bir grup olmadığımızı göstermeliyiz.. mağduriyetlerimizi göstermeliyiz.. kralın çıplak olduğunu bildikleri halde, bizim de bildiğimizi onlara göstermeliyiz.. yoksa bu devran böyle sürüp gidecek.. her seferinde bir şeyler alıp götürerek.. bir görevi de bizlerin haklarını, taleplerini, beklentilerini, mağduriyetlerini gidermek olan, gerek kursları gerek verdiği neye benzediği bilinmeyen cdlerle eğitimimize katkı sağlamaktan, dört dörtlük binasında şeker şerbet sunmaktan da öte görevleri olan, meslek odalarımız, bizi yalnızca gelir kapısı olarak görmekten vazgeçmedikçe bu sorunlar bitmez daha da büyüyerek devam eder.. şimdi lütfen dilekçe konusunda uzlaşılana kadar, maliyenin ilgili birimlerini arayın ve özellikle son sınavla ilgili mağduriyetimizi dile getirin.. odayı ve türmobu da tabiî ki.. yarın ilk işim maliyeyi aramak olacak.. sonuç almak dileğiyle..

Adım geçtiği için teşekkür ederim.
Herkes başlarda gerçekten öfkeliydi bu sisteme. sorulara ve muhatap bulamamaya.
Ancak hemen birgün sonra ne oldu bilmiyorum herkes sustu. aslında zaten yapılmaya çalışılan buydu. ve sanırım birçok arkadaşımızda da etkili oldu.
Odaya gelince ben martta denetime giren arkadaşların haklı isyanlarını burada görüp girmemiş olmama rağmen yazılar yazdım e-postalar attım ve yukarıda ismini zikrettiğiniz ikişi beni de aradı. ( detaya girmeyeyim) ancak hepsi sadece balon. ne yazık ki. türmobun sınavı yapmak istemesi de boşuna. olmayacak. Maliye Bakanlığın emrindeyiz. Ben YÖK te komisyon üyesinde de itiraz ediyorum. Öğrenciliği çoktan bitirdik. Eğer YÖK ten üye varsa o eğitimi, o komisyon üyesinin yeterliliğini ego tatminliğini üzerimizde denemeden önce güncellenmemiş cdeleri önümüze koymayacaklar. kaçınız yaptı bilmiyorum ama ben o cdleri bile çalıştım. notlar aldım. çözdüm vs. ne var onlarda hiçbirşey. bir öksürür okurken öbürü anlatamaz. sesler bir tuhaf. herşeyin ötesinde kaynak olmaktan ziyade dalga geçiyor gibiler.
sonra da güncel olmayan dersleri indirin şeklindeki duyurular. Çok komik. interaktif yap cd leri öyleyse. Staja başlatmada cd aldım odadan ve sürekli kendini sorular güncelliyordu. herşey o dosya parasını alana kadar mı.
Ben itiraz ediyorum ve burada bırakmayacağım.
Kim nereyi arıyorsa, verin bizler de aynı yeri aynı zamanlarda arayalım. ses yükseldikçe kulak tıkasalar da duyacaklar bizi.
SMMM olursak (inşallah) yine burada bırakmayalım. bizden sonrakileri de çektirdikleri sıkıntıları da düşünelim.
Biri sesimizi duyacak buna inanıyorum.

Bizlerden de istek ve bilgi almak zorundalar. kafalarına göre geleceğimizle oynuyorlar. Ben 5 ayda 3 kere göz doktoruna gittim. 3 ünde de yükselmişti gözlerimin numaraları. her ay değişir mi . değişiyor işte.
4. sınav olan hukuk sınavında gözlerim kapalı yazdım neden mi? migrenden.
yarım saat arayla olan sınavlara girebilmek için ihtiyaçlarımızı gideremedik. bir bayan için ne kötü!

Bunca şey kimsenin umurunda değilse, birilerinin mutlaka umurunda olacak.
Saygılar

Özlem K.

Gerçekten takdir edilmesi gereken, destek verilmesi gereken girişimlerde bulunmuşsunuz özlem hanım.. sonuç olur yada olmaz mühim olan yanlış olanın karşısında durabilmek, doğrunun yanında savaş vermek.. biçok kişinin yapamadığını yapabilek.. zatı muhterem belgeyi aldığınızda sizde unutacaksınız diyor.. hayır unutmayacağım beyefendi.. Allah bana o günleri nasip ederse benden sonrakileri de unutmayacağım.. unutmayacağımı şimdiden gösteriyorum benden küçüklere..

Akşam yapılan bir sınav, yarım saat ara.. bunun neresi adil..? kim kötü niyet aramaz ki..? hesap uzmanlarını da gece yarısı sınava tabi tutuyor musun..? bize yaptığın eziyeti onlara da uyguluyor, yıldırıyor musun???? Bize yapıyorsun çünkü sende biliyorsun ki bizler sessiz kalabalığız değil mi..!!!?

HaCkHaN ' Alıntı:
proaccount

profesyonel bir muhasebeci olarak yapmış olduğunuz girişimi takdir ediyorum ama emin olun bu bir sonuç getirmeyecektir.ama siz yine devam edin yinede ''bişeyler yapmak için uğraştım en azından'' dersiniz

zaten meslekte hattinden fazla yığılma var , madalyonun öbür yüzü önüne geleni mali müşavir yapmak içindir bu çabanız.

ve durum böyle olunca bir doktorluk bir mühendislik gibi saygın bir konuma gelmemektedir bu ünvan

tepkiniz bu yönde olsun

Size gelince hakan bey başarı varsa takdir edilmeli.. ben idari yargıyı birincilikle kazanan, onun dışında da dereceler yapan açık öğretim mezunları biliyorum.. bunun yanında benim patronumun kardeşi örgün eğitim mezunu hala staj başlamayı bile geçemedi, Marmara işletme mezunu arkadaşım kursa gitmesine rağmen başlatmayı 4. girişinde kazanabildi.. bunu açık öğretim örgün öğretim meselesi haline getirmeyeceğim.. ben de açık öğretim mezunuyum kursa gitmeden ilk girişimde sadece İslam Çankayadan çalışarak kazandım.. siz benim hangi şartlar yüzünden açıköğretim okumak zorunda kaldığımı bilemezsiniz.. okurken bile öss sınavlarında sınav günü çıkan sorulara bakardım.. hala da içimde ukdedir.. dört senede bütünlemeye bile kalmadan iyi bir derece ile bitirdim.. çünkü bitirmek zorundaydım..
Ama keşke bitirmeseymişim.. ticaret lisesi mezunuyum.. böylece benim mali müşavir olmam sizden ve benim lisans bitirmiş olduğum şu halimden çok daha kolay olurdu..

stonhand

saygınlıktan bahsetmişsin,azimden,çalışmadan bahsetmişsin,bu tip konular insanın kendi kişiliğini ilgilendirdiği için benim tartışma alanına girmiyor,aslında tartışmadan ziyade fikir beyanında bulunmaktayım.
kimsenin kimseyi değerlendirmeye şahsi yönden eleştirmeye hakkı yoktur,sözüm genel anlamdadır.
ama böyle ufak örneklerden yola çıktıysan bende ufak bir örnek vereyim , belki bu şekilde daha iyi anlaşılmış olurum.

yeterlilik sınavında , kampüsün içinde adamın teki akdeniz yazılı terliklerini giymiş,bacaklarını açmış,salya sümük küfür ediyordu,ne diksiyon vardı,ne uslup vardı,ne kültür vardı,ne medeniyetlik vardı. ve bu adam yarım saatı sonra smmm sınavına girecekti..

bu tip insanları ben istemiyorum,hangi okuldan mezun olursa olsun
ben bunu kabullenemem

isterse azim etsin çalışsın bir yerlere gelsin o kişi ben bunu kabullenemem

isterse beyoğlunda kat, tarabyada yat olsun,ben bunu kabullenemem

ünvanımı paylaşamam

sayın triyandafil

sizin göze alamadığınız okuma şartlarını , ben göze alabilecek cesareti gösterdim, 19 yaşında ailemden uzakta yanlız kaldım,bilmediğim tanımadığım bir şehirde..ben bu tip konularda örnek vermek istemiyorum

açıköğretim bitirenlerede sözüm yok,devletin bu sistem açığından yararlanmışlar ve bunu değerlendirmişler,akıllık yapmışlar

ben şahısları değil,sınav aralarındaki yarım saati değil,5 kere giriş hakkını değil,sistemin temelini eleştiriyorum

proaccount ' Alıntı:
HaCkHaN

Üslubunuzdaki tepeden bakan tarz son derece rahatsız edici.

yazınızı tekrar gözden geçirmenizi rica ediyorum. Size başka herhangi bir cevap vermeyeceğim.

Saygılarımla

cevap vermemekle büyük bir asalet örneği göstererek , ulaşılması zor bir mevkiye geldiniz,yukardan nasıl gözüküyoruz?

HaCkHaN ' Alıntı:
proaccount

tepkiniz bu yönde olsun

katılıyorum (+1)... arkadaşlar itirazların yada tepkilerin açıkcası hiçbir işe yaramayacağını düşünenlerdenim...bunun nedenleri...geçmiş dönemlerdede aynı tepkiler oldu sonuç sfır...3568 sınav yönetmeliğinde sınavlardaki konu müfredatıyla ilgili bir açıklama yok yani boşluk var adamlar bunlara dayanarak istedikleri soruyu sorarlar hiçbir hak talep edemeyiz...diğer bir konuda cidden mesleğe giriş talebi fazla bunun bi şekilde önünün kesilmesi lazım adamlarda bunu sınavları zor yaparak çıkarıyor şimdilik ...ilerde zorluk derecesinin daha da artacağını ve yeni zorluklar çıkarılacağını düşünüyorum...

triyandafil ' Alıntı:
HaCkHaN ' Alıntı:
proaccount

tepkiniz bu yönde olsun

Size gelince hakan bey başarı varsa takdir edilmeli.. ben idari yargıyı birincilikle kazanan, onun dışında da dereceler yapan açık öğretim mezunları biliyorum.. bunun yanında benim patronumun kardeşi örgün eğitim mezunu hala staj başlamayı bile geçemedi, Marmara işletme mezunu arkadaşım kursa gitmesine rağmen başlatmayı 4. girişinde kazanabildi.. bunu açık öğretim örgün öğretim meselesi haline getirmeyeceğim.. ben de açık öğretim mezunuyum kursa gitmeden ilk girişimde sadece İslam Çankayadan çalışarak kazandım.. siz benim hangi şartlar yüzünden açıköğretim okumak zorunda kaldığımı bilemezsiniz.. okurken bile öss sınavlarında sınav günü çıkan sorulara bakardım.. hala da içimde ukdedir.. dört senede bütünlemeye bile kalmadan iyi bir derece ile bitirdim.. çünkü bitirmek zorundaydım..
Ama keşke bitirmeseymişim.. ticaret lisesi mezunuyum.. böylece benim mali müşavir olmam sizden ve benim lisans bitirmiş olduğum şu halimden çok daha kolay olurdu..

hislerime tercüman olmuşsunuz arkadaşım.
Bunun mücadelesini nerde olursa olsun, bu kafayla gidenlere karşı, açıköğretim fakültesinden bi halt olmaz, oradan mezun olanlara diploma bile verilmemeli diyen zihniyete karşı her türlü platformda sesimi duyurmaya devam edeceğim.

Bunların söylenmesi hiç etik değil ama durum bunu gösteriyor. Bende 4 yıl birebir çalışarak 2 sene onur belgesi alarak okulumu bitirdim. İlk girişimde staja başlama sınavını, yine ilk girişimde 7/7 yeterlilik sınavını verdim. Merak edenleriniz vardır TC KİMLİK numaramı verebilirim hiç çekinmeden. İsterseniz girin bakın.

Bende çok zor şartlar altında okudum ve çalıştım. Bununlada hayatım boyuncada gurur duyuyorum.

İki gündür bir sataşma var bu forumda. Sınava giripte soruları görüp başarılı olamayınca kendinize çeki düzen vereceğinize, daha çok çalışmanız gerekceği yerde, açıköğretim-örgün öğretim muhabeti başlatıldı. Bikaç tane provakatör var. Hepsini saymıycam. Onlar kendilerini biliyorlar.. Ve bunlar kendileri başaramadıklarından, başarmış olan insanların eğitimlerini küçük görüp oradan kendilerini tatmin etmeye, en azından acılarını dindirmeye çabalıyorlar. Durum budur.
Yoksa durduk yere bu muhabbeti niye başlatıyosunuz?

sayın stajer35

ve diğer bu şekilde düşünen arkadaşlar tek yaptığınız kendinizi övmek

devamlı ' ben derece aldım,ilk girişte verdim,okulu uzatmadım,onur belgesi verdiler ,zor şartlar altında okudum vs vs , siz açık öğretim mezunlarının haklarını savunmak adı altında kendizi ispat etme gayreti içerisindesiniz,oysaki yazılarımızda ne kendimizi ön plana çıkarma var , ne de başkasını küçük gösterme'

sizin mantığınız ''bende o sistemden mezun oldum,kendimi ezdirmem mantığı''

tamam başarılı olun,derece yapın,belgeler,diplomalar alın....takdir ediyorum sizi

ama açık öğretim sistemi mesleğimiz açısından olumlu bi durum değildir. buna cevap vermek zorunda değilsiniz,benim görüşüm bu, he bişeyleri ispat etme gayreti içerisindeyseniz buyrun yazın

HaCkHaN ' Alıntı:
sayın triyandafil

sizin göze alamadığınız okuma şartlarını , ben göze alabilecek cesareti gösterdim, 19 yaşında ailemden uzakta yanlız kaldım,bilmediğim tanımadığım bir şehirde..ben bu tip konularda örnek vermek istemiyorum

açıköğretim bitirenlerede sözüm yok,devletin bu sistem açığından yararlanmışlar ve bunu değerlendirmişler,akıllık yapmışlar

ben şahısları değil,sınav aralarındaki yarım saati değil,5 kere giriş hakkını değil,sistemin temelini eleştiriyorum

Sayın hackhan, keşke göze almam gereken şey, ailemden uzakta başka bir şehirde okul bitirmek olsaydı.. elbette ki akıllılık yapacağım.. benim yoluma taş koyuyorlarsa, alternatif yollarla hayal ettiğim şeye ulaşacağım.. günlerdir tartıştığımız, sindiremediğimiz, eleştirdiğimiz sistem ve eleştirdiğimiz bu sistemin yöntemi başka, sizin söylediğiniz şu olmasın bu olmasın yok ben onunla çalışamam aynı mesleği yapmam başka.. ve ben bu noktada sizin gibi düşünen hiç kimseye katılmıyorum.. elbetteki mesleğin bir saygınlığı olmalı.. liyakat çok mühim.. bunu bozanlar yada mesleği yapmayı engelleyecek seviyeye getirenler, mesleğe zarar verenler yalnızca açıköğretim mezunları değil..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...