fonradar

Temmuz / 2012

• Konbuyu başlatan KEMALİST
  • Başlangıç tarihi
Ynt: Temmuz / 2012

gsgül ' Alıntı:
slm arkadaşlar sınav sonucunu aynı zamanda belgeyi heyecanla bekleyen birisi olarak yeni girecek arkadaşlar için nacizadene 1-2 satır yazmak istedim " altairstar" nıck kullanan arkadaşın yazısını gördüm sozellerde hep bir birine karışıyor demiş sadece bir tavsiye vergi aralıkta çok zor martta kolaydı emin olun bu dönemde çok kolay olmaz ben ilk girişimde vergiyi beklemeye aldım iyikide almışım aralıkta döküldü herkez ama martta nihayet mantıklı sorular geldide kurtuldum arkadaşlar vergi diğer 6 derse bedel ağırlıkta bence bu saate kadar çokta donanımlı çalışmadıysanız vergiyi bir kenara koyun diğerlerine asılın hepsinden yarım yamalak hazırlanmaktansa 5inden 6 sından tam çalışın derim banko maliyet ve vergi zorlayacak meslek aralıkta saçmaladı o toparlaya bilir dahada saçmalaya bilir bunları göz önüne alın ve hiç olmazsa en zorlardan 2 sini aralığa baştan atın kaldıki maliyet vergi zor olabilir bu benim görüşüm herkeze kolay gelsin emekleriniz heba olmasın inşaallah

Sayın gsgül tecrübelerinizi paylaştığınız ve ben ve benim gibi sınava ilk kez girecek arkadaşlarımıza fikirler verdiğiniz için çok teşekkür ederim.Yaklaşık 3 aydır çalışıyorum fakat hala hiçbirşey bilmiyor gibiyim.Örneğin vergiye çalışırken bu sefer denetimi unutuyorum.Denetime çalışırken genel hukuku unutuyorum.Sınav çok kapsamlı olduğu için hepsini bir arada kafada tutmak gerçekten çok zor.Söylediğiniz gibi 3-4 ders sağlam çalışıp en azından onları vermek mantıklı gözüküyor.Ama bir yandan da zaman geçiyor maalesef.Yaşım oldu 30 yıllardır mali müşavir olmaya çalışıyorum.Allah hepimizin emeğinin karşılığını versin.

Maliyet muhasebesininde bir dengesi yok.Genelde yapılabiliyor fakat mart 2011 gibi bir sınav gelirse ben geçebileceğimi hiç sanmıyorum.Son iki dönemdir maliyet çok kolay geldi.Bu dönem zor gelicek gibi gözüküyor.

Herkese merhabalar,

Ben ilk girişte 7/6 yaptım, bir tek maliyet kalmıştı, marttaki sınavım iyi geçti, İnşallah geçerim, buradan yeni girecek arkadaşlara benim tavsiyem ders bölmemeleri, yorumları okudum haklı ve mantıklı olrak dersleri bölerek çalışmayı tavsiye edenler var, normalde bende onu tavsiye ederdim ancak gireceğiniz sınav normal bir sınav değil, cevap kağıtlarını okuyanlar hiç normal değil, her derse biraz bakıp girerseniz benim gibi aradan iyi okuyan birine denk gelip geçme şansınız olur, dersleri bölüp bazı sınavlara girmezseniz belkide o sınavda geçirilecek grubun içinde yeralamazsınız.

Tekrar söylüyorum burda dersleri bölerek çalışın diyenler mutlaka doğru ve mantıklı düşünen arkadaşlardır ancak söylediğim gibi bizlerin kaderi biraz cevap kağıtlarını okuyanlara bağlı oluğundan bence tüm sınavlara girin.

Herkese kolay gelsin.

kadayif2000 ' Alıntı:
Herkese merhabalar,

Ben ilk girişte 7/6 yaptım, bir tek maliyet kalmıştı, marttaki sınavım iyi geçti, İnşallah geçerim, buradan yeni girecek arkadaşlara benim tavsiyem ders bölmemeleri, yorumları okudum haklı ve mantıklı olrak dersleri bölerek çalışmayı tavsiye edenler var, normalde bende onu tavsiye ederdim ancak gireceğiniz sınav normal bir sınav değil, cevap kağıtlarını okuyanlar hiç normal değil, her derse biraz bakıp girerseniz benim gibi aradan iyi okuyan birine denk gelip geçme şansınız olur, dersleri bölüp bazı sınavlara girmezseniz belkide o sınavda geçirilecek grubun içinde yeralamazsınız.

Tekrar söylüyorum burda dersleri bölerek çalışın diyenler mutlaka doğru ve mantıklı düşünen arkadaşlardır ancak söylediğim gibi bizlerin kaderi biraz cevap kağıtlarını okuyanlara bağlı oluğundan bence tüm sınavlara girin.

Herkese kolay gelsin.
bende yanı fikirdeyim böylede yapacam umarım başarılı olurum dersten kalmak değilde keşke biraz daha baksaydım bu dönem bu ders kolaymış demek istemiyorum

yeterlilik_26 ' Alıntı:
evet ben vergiden gitmiştim kursa, murat dersanesinde ozan bingöl diye bir hoca var...gayet iyi geçti zaten vergi sınavı... hoca bi kaç soru üzerinde özellikle durmuştu... herhalde bi 80 alırım ondan...ama finansal çok muallak bende o nedenle sonucu beklemeden kursa kayıt oldum eğer onuda geçersem mali müşavirim:)) yoksa bir dönem daha kurs yollarına devam:)))

inşallah finansaldan da geçer tekrar aynı sitresi yaşamassınız.
vergi de 80 çok iyi , ilk girişiniz mi ?? benim merak ettiğim bütün dersanelerde çıkabilecek sorular mı
tahmin edilip onun üzerinde mi yoğunlaşılıyor ? yoksa bu iş nasıl olacak anlamış değilim , geçmiş yıl sorularına
bakıyorum . çıkabilecekleri yakalayabilirmiyim diye. vuk çalışıyorsun sonra kurumlara bakıyım diyorum bir bakmışım
vuk daki konular uçmuş gitmiş. en kötüsü de çalışamadığın yada hiç tahmin etmediğin yerden soruların gelmesi
herhalde .

acaba dersane notlarınızı paylaşabilirmisiniz

arkadaşlar benim bu temmuz dönemi maliyette son hakkım ve geçtiğimiz dönem zor olacak diye girmedim tek pas hakkım var acaba sınava girsemmi girmesemmi kararsızım fikirlerinizi bekliyorum
...

yel1981 ' Alıntı:
arkadaşlar benim bu temmuz dönemi maliyette son hakkım ve geçtiğimiz dönem zor olacak diye girmedim tek pas hakkım var acaba sınava girsemmi girmesemmi kararsızım fikirlerinizi bekliyorum
...

Valla bu konuda bişey söyleyip de vabal almak zor ama son sınava bende girdim, makul bir sınavdı, orda komisyonda Yurdakul hocanın olduğunu söylediler, bir süre daha ne çok zor ne çok kolay sınav olur diye düşünüyorum, eğer iyi çalıştıysanız hazır hissediyorsanız girin yoksa mecbur bekleyin..

ben yurdakul hocanın kitabından çalışıyorum eger vergiyi allah nasip ederde verirsem tek derse kalıcam çalışırım diye umuyorum başladım zatende çalışmaya son 3 dönemdir kolay geliyor bende komisyon değişti diye düşünmedim değil soru sorma tarzlarıda değişti eğer dediğiniz gibiyse çalışıp girerim inşallah komisyon değişmiştir bu konuda bilginiz varmıdır acaba????????????

slm yine ben komisyon aralıkta son sınavını yaptı temizleyeceğini temizledi mart yeni komisyonla başladı mart maliyet sorularıda kolaydı ama komisyon ilk başta ve sonunda kolay sorup sonra saçmalar moral bozmuş olmayayım çok araştırdım bu komisyonların tavırlarını ondan biliyorum önümüzde dah zaman var verimli çalışıldıktan sonra yapılmayacak ders yok benim 2.girişim ilkinde 7 de 5 yaptım 2 derstende martta girdim onlarıda iyi bekliyorum 7 de 5 i 2 ayda yaptım emin olun ama öncesinden ufak tefek bakınıyordum sadece ama şunu bilin kamp döneminiz olsun çalışıyorsanız yıllık izin alın alamadınızmı işi bırakın tamam çok mecbur olanlar vardır aramızdan ama hiçbir iş geleceğiniz olan bu sınavları kazanmanızı sağlamaz sınavı önemseyin ama korkmayın panik yapmayın ben birde şu ders bölme olayına değinmek isterim ben şahsen vergi çok kapsamlı olduğundan ilk sınavda vergiye bakmadım ki isabet oldu o dönemde çok zor çıktı martta vergiyi sıkı çalıştım şansımdanda sorular kolaydı sınavım iyi geçti tekrar söylüyorum ilk giren arkadaşlar hakkınız var vergiye zaman harcamayın diğer 6 derse asılın enerjinizi ona verin kalan vergi olsun emin olun 2 ay sıkı bir çalışma vergi uzmanı haline getiriyor insanı abartma demeyin hatta vergiye aşık bile oluyor sınav sonrası vergiden ayrılamıyorsunuz ben sözel dersleri bilgisayarıma ses kaydedici ile okuyup kaydettim arabada işe giderken evde iş yaparken sürekli dinledim defalarca emin olun akılda kalıyor ve daha aşina oluyorsunuz ay çok konuştum ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN korkmayın panik herşeyi silip atar kolaygelsin

gerçekten nerede bu millet yada herkes geçti belgesini aldı anlamadım gitti :(

Bu dönem sınav çok mu kolay olacak neden kimse birsey yazmıyor.
ben okuduğumu çok çabuk unutuyorum sınavda aynı şey olur sa ne yaparım bilemiyorum...

marbling ' Alıntı:
ben okuduğumu çok çabuk unutuyorum sınavda aynı şey olur sa ne yaparım bilemiyorum...
Size tavsiyem sözel derslerin tamamına özet çıkartın veya kitaptan önemli yerleri işaretleyin.
Sınav günü de, sınava girmeden 1-1,5 saat okursanız, (yada sınav aralarında) her ders aklınızda kalır.
Sıcağı sıcağına sınava girersiniz. Şahsen ben öyle yapacağım.

marbling ' Alıntı:

bende çabuk unutuyorum. Mart/2012 sınavına girdim. boş kağıt vercem diye düşünüyordum. hiç bi soruyu boş bırakmadım. 5 ders verdim. Yazarak çalıştım.

oky ' Alıntı:
marbling ' Alıntı:

bende çabuk unutuyorum. Mart/2012 sınavına girdim. boş kağıt vercem diye düşünüyordum. hiç bi soruyu boş bırakmadım. 5 ders verdim. Yazarak çalıştım.

Yanı sınavda hatırlıyabılırız dımı ben çok korkuyorum yha hıc bırsey yapamazsam diye inş. veririzde şu dersleri kurtuluruz.

Bence bu sefer hukuk ve denetimden yüklenecekler ona göre sıkı çalışın.

panik ve stres yok.. çalışmaya devam :)

Nerden nasıl yüklenecekleri hiç belli olmaz Şulem arkadaşım. Ayrıca mart sınavında ben analiz dersine kesin geçerim gözüyle bakıyordum. Temmuz sınavına bir tek vergi kalacak diye planlar yaparken neye uğradığımı şaşırdım. Ne kadar da doğruymuş Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdir sözü. Herkese iyi şanslar zira ihtiyacımız var hepimizin.

Analize itiraz edenler görürsünüz, çoğunluk düzelecek.

şule demişti dersiniz.

marblıng arkadaş merak etme bende senin gibi düşünüyorum mart ilk girişimdi aklımda hiç birşey yok diye girdim ama en güzel geçen derslerim sözeller oldu o anda hepsi geliyor aklına merak etme verdiğim iki derste zaten hukuk denetim