Temmuz ve Mart'ta finansal muhasebeden geçen arkadaşlar

Ynt: Temmuz ve Mart'ta finansal muhasebeden geçen arkadaşlar

erkil45 ' Alıntı:
şu T lerin sıralı olmasından kastınız ne arkadaşlar?
hesap kodlarına göre mi sıralama yaptınız? eğer öyle ise nasıl başardınız o kadar hesabı sıralamayı?

o kadar zor birşey değil ama zamanla yarışılınca biraz zahmetli oluyor tabi. ben de ilk sınavda yevmiyeyi yaptığım an hemen T lere geçirmiştim. ama hoca o sıraya bile bakıyor gibi görünüyor.
bütün yevmiyeler bittikten sonra yevmiyedeki kayıtlarınızı soru kağıdının bir kenarına sırayla yazın. sonra hesap planı sırasına göre T lere geçirin bu kadar.

Arkadaşlar bu sınavda 2.ci kağıdı alabiliyormuduk. Bizim sınıfta vermediler. Ancak diğer sınıflarda alanlar varmış. Benim yevmiyelerim yetmedi cevap kağıdına :( Hadi yevmiyeleri uzun uza yazdım desen anlarım ama T lerde yetmedi.

Merhaba arkadaşlar,
Ben temmuz sınavında finansal dan 50 alarak geçtim.Mart sınavında da 40 almıştım. Mart sınavında kapanış kayıtları ve yansıtmaları bitirmeden gelir tablosu ve bilançoya geçmiştim.Maddeler de de hatam vardı tabi bilanço ve gelir tablosu tutmadı.40 la kaldım, sonrasında çok üzüldüm daha iyi olabilirdi diye. Temmuz sınavında da yevmiye maddelerinden 1 tanesinde hatam vardı.Sözel soruları yapmamıştım.Bilanço ve gelir tablosunu yaptım ama tutmadı tabi.Usul olarak istediği gibi yapmaya çalıştım.Çizgiler -rakamlar - açıklamalar falan.

İnşallah hakeden herkes geçer diyorum.Moralinizi bozmayın arkadaşlar...en az 2 ay var sınavların açıklanmasına kendi kendimizi üzüyoruz . benim de vergi ve denetim vardı , düşünmemeye çalışıyorum.

ohooo.temmuzda tek yevmıye maddesı hatalı ve 50 almış.benım 12 dogrum var.bende gecermıyım dıorum:(( madem durum bu kadar vahım mart sınavı benı bekler

Arkadaşlar,yansıtma kayıtları ve kapanış kayıtlarını nasıl puanlıyorsunuz?

3 er puan.verıyorum tum kayıtlara ben.yanı soru basına 3 puan.yevmıye basına degıl.

phoboss ' Alıntı:
3 er puan.verıyorum tum kayıtlara ben.yanı soru basına 3 puan.yevmıye basına degıl.

Peki yansıtmalarda ki rakamlar dan yanlış olanlar var ise;?

rakamlara takılmaz bence.yoksa herkes kalır.kımse gecemez.rakamlara taksaydı eger , gecen dönem 0 alırdım cunku sermayem tutmuyodu temmuz sınavında.:) en bastan hatalı yani

Hesapları doğru kullanmak yeterli yani doğrumu

arkadaş keşke 3 puan olsa her yevmiye. 54 puan yevmiyeler kapanışlarla toplam 27 madde var 2şer puan diye hesaplıyorum. kebire de yevmiyeden aldığınla doğru orantılı puan veriyor diye düşünüyorum.

54 puanlık soru 3 er puan toplam 18 soru var.yanı 3 er puan.kebırlerı nasıl paunladıgını bılmeıycem.ama ban göre 3 puan verıyor.toplam 18 yavmıya naddesı acılış dahıl.kapanıs maddlerını 16 puanın ıcıne sokuyor.

Ya düşünüyorum düşünüyorum arkadaşlar ben temmuzda 10 yevmiyede hata yaptım demiştim ya bugün bri daha baktım tam 11 yevmiyede hatam 11nci hatamda yenilenen senette faiz geliri yerine finansman gideri koymamdı.
Toplamda 9 yevmiyem doğru aldığım puan : 29 yani puanın 3 olma olasılığı çok büyük.
9*3 =27 + 2de sözelden =29 olay bu.
Yoksa hoca 54/27 = 2 işte bütün T lere tektek bakıyor onada 16 puanı dağıtıyor derseniz ohoooo hocanın 3000 tane kağıdı okuması kaç ayını değil yılını alır ki %99 un T leride karışık durumda.

Ben aldığım 29 a göre hareket ediyorum çünkü elimde yanlışım 10da olsa 11de olsa bir veri var. Temmuzdada zaten sözeli sallamıştım en fazla veripde vereceği 2 puandı.

tabıkıde 3 puan.ayrıca 27 yevmıye maddesı uzerınden düşünenler var. 18 yevmıye maddesı uzerınden hesaplanacak arkadaslar.açılıs+yevmıye+donemsonu işlemlerı 18*3=54 eder.olay budur.rakamlarada baktıgını sanmıyorum hocanın.yani 16 maddesı kesın dogru olan gecer 50 ıle.tabı benım 12 dogrum var .marta kaldım:(

Ben de sayın eeee gibi düşünüyorum. Kebirlere yevmiyeden alınan puanla doğru orantılı bi not veriyordur.

sedateroglu ' Alıntı:
Ben de sayın eeee gibi düşünüyorum. Kebirlere yevmiyeden alınan puanla doğru orantılı bi not veriyordur.

bence orada istatiksel bi kurgu vardır.

645 yerine 642
780 yerine 654
671 yerine 570
sınavda bu hataları yaptım.doğrularınızı hesaplarken bu tip hataları yanlışmı kabul ederek hesaplıyorsunuz yada puan alırız diyemi hesaplıyorsunuz.merak ettim.

life ' Alıntı:
645 yerine 642
780 yerine 654
671 yerine 570
sınavda bu hataları yaptım.doğrularınızı hesaplarken bu tip hataları yanlışmı kabul ederek hesaplıyorsunuz yada puan alırız diyemi hesaplıyorsunuz.merak ettim.

373 yerine 381
671 yerine 679
780 yerine 653
bi ihtimal
689 yerine 128 belki kabul edilebilir ama sayın life sizinkiler pek bi alakasız:D

Vallahi benim elimde kapı gibi aldığım not var. 9 yada 10 da doğrum olsa 29 aldım başka yanlışlarından tam emin olan varsa notunu yazsın karşılaştıralım ama gidipde 1 yanlışım vardı 19 aldım yada hepsi doğruydu 50 aldım gibi şeyler demeyinde emin olduğunuz cevaplardan aldığınız notları yazın karşılaştıralım.

780 yerine 653 yazacaktım
570 de 671 de ikiside geçmiş yıl karı
642 ile 645 de hisse satışındaki kardan karıştı.aslında okadarda alakasız değil:) en azından ben kendimi avutuyorum.

life ' Alıntı:
780 yerine 653 yazacaktım
570 de 671 de ikiside geçmiş yıl karı
642 ile 645 de hisse satışındaki kardan karıştı.aslında okadarda alakasız değil:) en azından ben kendimi avutuyorum.

570 - 671 ciddi farklı hesaplar. tanımları bir daha kontrol ederseniz, daha net anlaşılır sanırım.