Temmuz ve Mart'ta finansal muhasebeden geçen arkadaşlar

Ynt: Temmuz ve Mart'ta finansal muhasebeden geçen arkadaşlar

Şöyle olabilir mi? 54 puan yevmiye + 16 puan kebir = 70 puan / 18 = 3.8888888 x 13 madde = 50

çok ıyımser oldu bu:)

Eğer 1 yevmiye 3 puansa kebire bu oranda dağıtım mantıklı gibi ama 3 puansa

373 - 381
649 - 679
671 - 679 yaptım ben bunları doğru sayarsa geçerim inşallah... artı bi de bağlı menkul kıymet satışında kalan % 60 ı hisse senetleri üzerine attım...

sedateroglu ' Alıntı:
life ' Alıntı:
645 yerine 642
780 yerine 654
671 yerine 570
sınavda bu hataları yaptım.doğrularınızı hesaplarken bu tip hataları yanlışmı kabul ederek hesaplıyorsunuz yada puan alırız diyemi hesaplıyorsunuz.merak ettim.

373 yerine 381
671 yerine 679
780 yerine 653
bi ihtimal
689 yerine 128 belki kabul edilebilir ama sayın life sizinkiler pek bi alakasız:D

evet eğer 570 hesabı kullanırsanız gelir tablosuna yansımadan direk bilançoya atmış oluyorsunuz karı, finans yerine karşılık hesabı kullanmışsınız. inşallah geçersiniz sayın life

Bende şöyle yapmışım !!

602 yerine 649
689 yerine 128
671 yerine 679

ben 570 hesaba attım yenileme fonunu sonrada dönem sonunda 692 dönem net zararından mahsup ettim.Ama içerik olarak çok ters ve yanlışmış.Oysaki soruyu cevaplarken nasılda emindim kendimden:)
sizinde Jaques arkadaşım eğer karşılık ayırdıysanız iflas kararına bence yanlış değil eksik kayıt olarak değerlendirilip en azından 1 yada 1,5 puan verilmeli diye düşünüyorum.diğer kayıtlarınızdada vergisel anlamda kayıp olamayacak ama Yusuf Hoca sanırım bu tip hataları tamamen çizmezde en azından 1 puan bile verse işe yarar.

645 yerine 642 kullandım sınavda bu iş menkul kıymet satış karı dedim ama gittim 642 ye attım maalesef
373 yerine 381 i kullandım
493 hesabı bulamadım 480 i kullandım dönem sonundada 480 den düştüm 500 tl yi
zararı 27476 tl buldum o da iskonto sorusunda kdv olayını dikkate almamışım dikkatsizlikten.
birde komisyon sorusu vardı ben onu 780 yerine 653 de kullandım :D
vee sonuç büyük ihtimalle kaldık :) martta daha dikkatli olmak lazım

bı sınavın cevaplarının açıklanması için ne den tamemen sonuçlarınında açıklanması bekleniyor? Mantığı nedir?

life ' Alıntı:
bı sınavın cevaplarının açıklanması için ne den tamemen sonuçlarınında açıklanması bekleniyor? Mantığı nedir?

Neden olacak hocam ne kadar uzun sürede açıklarlarsa akılda kalanlar o kadar unutulur bunların amacıda sınava girenler cevaplarını unutsunki sonradan cevaplardan emin olupda abuk subuk sonuçlarla karşılaştıklarında dava açmasınlar diye soru cevaplarınıda 2 ayda açıklıyorlar.
Burada bile görmüyormusunuz hepsi doğru kaldım diyende var 1 yanlışım var 50 aldım diyende bu hiç mümkünmü

Ben bir soru sormuştum ama arada kaynadı gitti temmuzda sınavından emin olupda kaç tane tam doğru yevmiye yaptığını bilip de temmuzda aldığı puanı yazacak bir Allahın kulu yokmu yahu.

Ben Temmuz'da 20 almıştım.Dediğin gibi sonuçlar açıklandığında ne yaptığımı tam olarak hatırlamıyordum.Doğru yanlış sayımı bilmiyorum.Fakat bilano gelir tablosu yoktu.Açılış kaydım ve tanımlarda yoktu.7 tane doğrum varmış demekki diyorum emin olmamakla birlikte.Hatta ben Temmuz sınavına girdimmi ona bile emin değilim:)

9 doğrum var ama temmuz sınavında şekle hiç önem vermemiştim fiş açıklamaları felan yoktu sözel soruda yapmadım 26 aldım

ben yaptığım bütün yevmiye kayıtlarını soru kağıdına geçirdim, o yüzden bu sınav açıklanınca size ayrıntılı bilgi verebilirim, elimde yazılı kanıt var yani ;)

arkadaşlar temmuz sınavında finansal muhasbeye ilk kez girdim ve 50 aldım nasıl aldığımı sorarsanız ben almamışımdır hoca vermiştir.

ben hatta kdv dahil dediği için bütün soruları kdv dahil ayırdım bazı maddelerde kusurlu rakamlar çıkardım mesela (100/1.18= 84.745 gibi en az 2 -3 maddem böyleydi.) temmuz sınavında özellikle araç alışı ile ilgili kaydı doğru yaptım çünkü çoğu arkadaşa özel işlem vergisini kdv matraıhana eklelmemiş ve akredetif hesabını 159 attım, 2-3 soruda kambio karları vardı , sanırım bunların yüzden geçtim.

yevmiye maddeleri ise hesapları yazarken hesap isimlerini yevmiye açıklamalarını T lerin açarken yine hesap isimlerini yaptım. bilanço gelri tablosu kapanış kayıtları hattırladığım yarım kaldı bence hoca daha çok bu işi biliyormu bilmiyormu tertipli düzenlimi diye bakıyor. herekese başarılar herkesin geçmesi ümidiyle
biraz uzun oldu özür dilerim

s.a. arkadaşlar bende temmuz sınavında hatırladığım kadarıyla yevmiyelerde 10-11 yanlış kaydım vardı.yevmiyelerdeki hatalardan dolayı kdv tahakkukum da yanlıştı. dönem sonu kapamalarında 690 'daki bakiyeyi 691 veya 692 hesabı kullanmadan direk 590-591 hesaba geçirmişim bu da bi hata..gelir tablosunu yaptım ama sonuç itibarıyle yanlıştı.bilançonun da sadece aktifini yapabilmiştim.tabi g.t. ve bilançoda yevmiye maddelerindeki hatalardan dolayı sonuçları yanlıştı..sözel sorulara da hiç dokunmadım.T lerim karıştı. Yevmiye maddelerinde açıklama yapmadım no yazmadım.sonuç 35 aldım..bu sınavda da 5-6 yanlış kaydım var...ama yine de umutluyum

sn gencay gibi burda cevabından emin olupda aldığı puanı yazacak 4-5 kişi daha bulabilsek aslında puanlama hakkında tam bir bilgi sahibi olabiliriz.

Benim Temmuzda açılış kaydı yoktu, gelir tablosu vardı ama külliyen hatalıydı,bilanço yoktu kağıt zaten evlere şenlikti düzen, açıklama vb. şeyler iyi değildi ve toplamda 9 doğru vardı

9 doğru = 29 puan

Sn gencay

9 doğru ile = 26 puan aradaki fark sözel sorulardan 1-2 puan olabilirse bu işi çözeriz. şuan ortalama 1 yevmiye ortalama 2,9-3 puan gibi bir rakam çıkıyor

sn night blue
10 doğru = 35 puan

E bir kaç kişi daha bulabilirsek ortalama yapıp bu işi çözeceğiz gibi şuan görünen her doğru yevmiyeye ortalama 3 puan verdiği yönünde eğer böyle ise bir umudumuz olmalı.

NOT : Yahu biz 18 yevmiyeden 3 er puan aldıysak T ler ne oldu ????? Bu işte bir hata olmalı ?????

Açılış + 9 yevmiye doğru

Gelir tablosu ve bilançoyu yapmıştım ama doğru değildi tabi.

Kapanış kaydım tutmadı

Sözellerde saçmaladım

T ler ise sırasız düzensiz ve yevmiye maddesizdi.

Sonuç : 34 almıştım.

martta 10 doğru 39 aldım
temmuzda 9 doğru 37 aldım
aralıkta 12 doğru ve 5 puanlık sözel yaptım inşallah 50 gelir...tabi 373 yerine 381, 671 yerine 679, 649 yerine 679 yaptıklarımı yanlış kabul ediyorum...

sm³ ' Alıntı:
martta 10 doğru 39 aldım
temmuzda 9 doğru 37 aldım
aralıkta 12 doğru ve 5 puanlık sözel yaptım inşallah 50 gelir...tabi 373 yerine 381, 671 yerine 679, 649 yerine 679 yaptıklarımı yanlış kabul ediyorum...

Temmuzda ortalamayı bir tek sizinki bozuyor sizin 9 doğruya açılış dahilmiydi yad tam anlamıyla 9 doğrudan eminsiniz değilmi sn sm³

ben hala her yevmiyenin puanının aynı olduğunu düşünmüyorum. mesela bu sınavda tesis katılma payı ile tahvil ihracının diğer yevmiyelere göre daha fazla puanlandığını temmuz sınavında da akreditif ve mal ithalinin daha fazla puanlandığını düşünüyorum bunlar belirliyici unsur. bu soruları hocanın istediği gibi yapanların sınavı geçmesi daha umutlu görünüyor bence.

gencay07 ' Alıntı:
ben hala her yevmiyenin puanının aynı olduğunu düşünmüyorum. mesela bu sınavda tesis katılma payı ile tahvil ihracının diğer yevmiyelere göre daha fazla puanlandığını temmuz sınavında da akreditif ve mal ithalinin daha fazla puanlandığını düşünüyorum bunlar belirliyici unsur. bu soruları hocanın istediği gibi yapanların sınavı geçmesi daha umutlu görünüyor bence.

arkadaşa katılıyorum