fonradar

Tescili yapılan şirketin vd müracatından önce adres değişikliği.

ZİNDAN

Moderator
Forum Yönetimi
Yeni bir şirket kuruluşu yaptık, ticaret sicile tescil ettirdik.Vergi dairesine açılış evraklarını vericekken firma yetkilileri tescil edilen yer ile ilgili anlaşmazlık olduğunu ve bu yerde faaliyet göstermeyeceklerini söyledi.
Bu durumda ne yapmak gerekir.?

Adres değişikliği yapılacak, ancak v.d. açılışı olmadı, yani v.numarası yok şuanda şirketin.
Vergi dairesi nezdinde ne yapmak gerekir.?

Ynt: Tescili yapılan şirketin vd müracatından önce adres değişikliği.

Yeni adresi ticaret sicilden hemen tescil ettirip, mevcut evraklarınızla ve adres değişikliği kararınızla ilgili vergi dairesine başvurun.

nasıl olsa yeni vergi dairesine müracaat etmek için dosya hazırlayacaksınız bence 1 nüshada daha asıl dosya oluşturup ilk vergi dairenizden sözleşmeye istinaden v.no nuzu alıp sonrada diğer vergi dairesine nakil işlemleri için müracaat edin detay prosedürleri zaten biliyorsunuzdur

Sicil Ortada işyeri yokken v.no vermeyiz diyor.Ama bir yandan da bana yer bulup geldiğiniz zaman tescil tarihi itibari ile açılış yaparım diyor.Bu durumda da o günden bugüne beyannamelerimiz verilmemiş olacak.
Ortada kaldık yani.
Yeni yer bulduğumuzda ne yapacağımıza karar vereceğiz artık.
Ama bana büyük ihtimal ile mahkemelik olacağız gibi geliyor vergi dairesi ile.

normalde de ticaret odasının bildirimiyle zaten tescil tarihi itibariyle açılış yapmayacakmı vergi dairesi.hangi beyannamelerden bahsettiğinizi anlamadın sayın zindan.vergi dairesi açılışta kontrat görmek ister yani evrakları tam görmek ister prosedür gereği bir kontrat yapıp damgasını yatırıp açılışını yapın

arkadaslar merhaba,
yakın zamanda benzerı bır durum yasadım acılıs vermıs oldugum adreste aynı faaliyette bulunan bır fırma daha olması sebebıyle (ki bence ılıskılendırılemez) acılısımızı tescıl etmedi ilgili vergi dairesi bızde yenı bır yer tuttuk ve yenı kıra kantratımızla bırlıkde (kontrat tarıhı onemlı) karar alıp merkez adresımızı değiştirdik ve tescıl ıslemlerını yaptırdık yenı tescıl ıslemlerı ıle bırlıkde yenı adresımızın bağlı oldugu vergı daıresıne son yapmıs oldugumuz tescıl ıslemı tarıhı ıtıbarıyle acılısımızı verdık ve tescıl ıslemımızı yaptırdık.

En son yapılan adres değişikliğinin adresini şirketin ilk açılışı olarak kabul ettirdinizmi.?
Bizde bu durumdayız çünkü, vergi dairesi bu adres değişikliği tarihini değil, şirketin ilk kuruluş tarihini kabul ederim diyor.Tartışmada burada başlıyor.
Kira kontrat tarihini ne yaptınız.?

en so yapılan adres değişikliğinin yenı vergı daıremız kabul ettı ve acılıs olarak o tarıhı tescıl ettı kıra kontrat tarıhımızde tescıl 2 gun evelıydı

Ben kira kontratını ikinci tescilin tarihi ile aynı yaptım, bakalım ne olacak, vergi dairesine verdik evrakları yoklamayı bekliyoruz, bugün 5.gün.Sayın fatihcan hangi vergi dairesinde oldu bu olay, hangi il.?

izmir basmane ılk vergı daıresı ıkıncı daıre şirinyer

fatihcan ' Alıntı:
izmir basmane ılk vergı daıresı ıkıncı daıre şirinyer

Biz İstanbul' da Kadıköy Vd.Bugün yoklama tutuldu, memur tutanağa her iki tarihi de yazdı, tarihleri de bağlantılandırdı.Pazartesi günü vergi dairesine gidip görüşeceğiz, açılış tarihi konusunda.

Teşekkürler.