Teşhir ürünleri

mavisakal_79

Katkı Sunan Üye
selamlar..

konuyu şöyle izah etmeye çalışayım. çalıştığım firma seramik sektöründe faaliyet göstermekte. showroom olarak inşaa ettiği yapı bünyesinde çeşitli firmalara ait ürünler teşhir edilmektedir. seramik ürünü olduğu için ve de canlı teşhir olduğu için ürünler standlara monte edilmekte haliyle kullanım ömrü sona ermekte. yani teşhire konulan ürün artık çöp konumuna gelmekte. benim burada yapmam gereken burada 153 nolu hesaptan 157 nolu hesaba aktarmak. sonrası ise kafamı karıştırıyor. ürünlerin teşhir için bedelsiz olarak geleni de var satış amacıyla önceden alınıp kullanılanı da var. bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. saygılar.

Ynt: Teşhir ürünleri

Bu ürünleri pazarlama satış gideri olarak kayıtlara almalısınız.

bu ürünlerin belki bir kısmı 1 yıldan fazla süreli teşhirde kalabilecek. demirbaş sözkonusu değil mi? kaldı ki ben bu mamullerden fayda sağlayacağım. gidere dönüştürmek bana biraz sakıncalı gibi görünüyor. siz ne dersiniz?

stoklarınıza kayıt ettiğimiz emtiayı teşhir amaçlı mağazadan sergilemeye başladığınızda stoklardan çıkartıp diğer stoklara almalısınız... ürün teşhirden modası geçmesi veya sezon değişmesi gibi sebeplerden dolayı kaldırıldığında ve kaldırılırkende kullanılamaz hale geldiğinde (kendi görüşümdür) bağlı bulunduğunuz vergi dairesine bakan takdir komisyonuna başvurup ürünlerin kullanılamayacak hale geldiğini ekonomik ömürlerini tamamladıklarını veya emtia vasfını yitirdiğini gösteren bir tutanak tutturmalısınız. bu tutanak neticesinde diğer stoklardaki malı k.k.e.g. yazıp bilanço üzerinden kaldırmış olursunuz...

saygılarımla.. iyi çalışmalar

atisalanli ' Alıntı:
stoklarınıza kayıt ettiğimiz emtiayı teşhir amaçlı mağazadan sergilemeye başladığınızda stoklardan çıkartıp diğer stoklara almalısınız... ürün teşhirden modası geçmesi veya sezon değişmesi gibi sebeplerden dolayı kaldırıldığında ve kaldırılırkende kullanılamaz hale geldiğinde (kendi görüşümdür) bağlı bulunduğunuz vergi dairesine bakan takdir komisyonuna başvurup ürünlerin kullanılamayacak hale geldiğini ekonomik ömürlerini tamamladıklarını veya emtia vasfını yitirdiğini gösteren bir tutanak tutturmalısınız. bu tutanak neticesinde diğer stoklardaki malı k.k.e.g. yazıp bilanço üzerinden kaldırmış olursunuz...

saygılarımla.. iyi çalışmalar

herşeyi anladım da neden k.k.e.g e atmam gerektiğini anlayamadım.

başka değerli fikirleri olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim.