TESMER'den SMS Alan Var mı ?

Merhaba arkadaşlar

Dün akşam üzeri TESMER den SMS geldi,

Sınav salonunda sıraların üzerinde giriş belgesi dahil hiç bir şey bulundurulmayacağı, sınava kesinlikle hafızalı hesap makinası getirilmeyeceği,

Aksi durumda kopya muamelesi yapılacağı yazıyordu.

Aşağıdaki sayfada sınav esnasındaki güvenlik açıklarını yazmıştım, bu yazının hemen arkasından tesmerden mesaj alınca tesmerin bu siteyi takip ettiğini düşünmeye başladım, ilgisi var mıdır bilmiyorum :D

Eğer benden başka SMS alan yoksa TESMER burdaki üyeleri bile tespit etmiş diyeceğim :cool:

http://forum.alomaliye.com/stajyer-sorunlari/47430-sinav-giris-belgesini-alan-var-mi.html

Üniversitede sınavlara nasıl giriliyorsa aynı şekilde giriliyor,

Yapabiliyorsan kopya bile çekersin,

başında iki görevli var onlarda zaten aralarında sohbet ediyor arada bir kim ne yapıyor diye bakıyorlar. bazıları sohbet etmiyor sürekli bakıyor,

Hesap makinası serbest,

Ben yanımda 5-6 kalem 2 silgiyi orta boy bir ilk okul kalemliğine koyarak getirdim, kimsede bunun içinde ne var diye bakmadı,

içine kopya yazsam gelsem kimse görmeyecekmiş, çok rahatda kopya çekilebilecekmiş.

iki hesap makinası vardı, birisi yanımda birisi kalemliğin içinde, ikinci makina hafızalı bir makina olsa içine istediğini yaz getir.

Sınavda çok fazla güvenlik açığı var, en başta sınavdan 30 dk önce sınav salon kapılarının açılıp içeris girilmesi çok saçma, ben yarım saatte elimdeki notların hepsini sıranın üzerine geçiririm.

aynen bana da geldi de.sınava giriş belgesini sıra üzerinde bırakmakla kopya mantığı nasıl oluyor anlamadım

Sınava girdiğinizde göreceksiniz çoğunluk kopya peşinde.İnsanlar tanıdıklarıyla arkalı önlü oturma peşinde ve sıra üstüne kopya yazma peşinde derken giriş belgesinin arkasına kopya giriş belgesinin altına küçük not hatta utanmadan hesap makinasının altına bile yazanlar olduğunu söyleniyor.

Bu durumda tesmer olaya el koyduk imajı çizip bu mesajı atıyor ama salon görevlileri bu durumu tiye almaz adam geliyor orada bekliyor parasını alıyor öğlen yemeğini yiyor sende orada 50 nasıl alsam diye stres yapıyorsun.

Aslında çalışmak emek vermek ve başarıya ulaşma anahtarı varken bilmeden öğenmeden belgemi alayım iş yaparım diye düşünenlerin çoğunluğu olduğu sürece meslekte gelişmez sınav kaliteside yükselmez.

neyse allah hepinizi sınav stresinden kurtarsın.

aynen bana da geldi de.sınava giriş belgesini sıra üzerinde bırakmakla kopya mantığı nasıl oluyor anlamadım

Sınav giriş belgesinin alt kısmında sınavda uyulacak kuralar var,
Orta seviyeli bir bilgisayar kullanıcısı bu belgenin aynısını hazırlayabilir ve alt kısmında sınavda uyulacak kurallar bölümüne çeşitli bilgiler yazabilir.

Sınav giriş belgesini sınavda toplamıyorlar bizde kalıyor, ve belgeyi görevli baştan sona incelemiyor, sadece isim soy isim kısmına bakıp geçiyor.

benim gidirğim tüm sınavlarda , gözetmenler göz açtırmadı. hatta birinde aynen tesmer den gelen mesaj gibi sadece sınav kağıdını bıraktırdı. hesap makinasız da olmaz artık. rica edeiyorum.
ne kopyası çekilecek ya ,
bir iki not yazsan ne sığacak. derya denşz konular var. orada.
ama arkaya öne bakıp tiyo almaya çalışan çok.
başarılı olamadıkalrı da aşikar.
bilmezsen kopya bile çekemezsin ki.

ankarada girecek olanlar var mı forum da ? ve aralarda ders çalışmayı düşünüyor musunuz? ben kararsız kaldım su an zaten birsey bilmiyor gibi hissediyorum bide son dakika bakarak karıştırır mıyım acaba ?ama not getirecem yanımda :) birde 2-3 gündür forumda kımseler yok gibi .

Kara_eylül sende çok cin fikirler var :)

:cool: Ben sadece açıkları göstermek istedim.

Cin fikirler var ama bunları uygulayacak cesaret yok bende :D

Bu tarz sınavlarda kopya çekmeye kalkışmak ( kimse kusura bakmasın ve üzerine alınmasın ) delilikten başka bir şey değil.

Kendinizi hazır hissetmiyorsanız bir sonraki sınava girmek bence en mantıklısı.