Torba kanunda işveren prim teşvikleri varmı.?

• Konbuyu başlatan ilgili
  • Başlangıç tarihi
I

ilgili

Ziyaretçi
işe alımlarda teşvikli mi oluyor yoksa halen eskisi gibi mi?
torba kanun resmi gazetede yayınlandı?
bilgilendirirseniz memnun olurum

saygılarımla

Ynt: Torba kanunda işveren prim teşvikleri varmı.?

yarın işe 25 yarında bayan alsak teşvikli mi oluyor???
yoksa genelge mi beklemek gerekiyor?

01.03.2011 tarihinden sonra işe alınan kişiler için geçerli, kişinin okul diplaması, belgesi, yaşı, cinsiyetine göre teşvik süresi değişiyor, işveren priminin tamamı işsizlik sigortası fonundan karşılanıyor, daha önceki 6 aylık hizmet listesinde çalışmayanlar için geçerli oluyor.Dilekçe ile sskya müracat edilerek, kanun numarası sistemden açtırılmalı.Kısaca özeti budur.

sn zindan şirket yetkilisi sgk ya başvuracak ve ben 4447 7 ye göre eleman alacam demeli...
anlamam doğru mu?

Sgk taslağında yada çıkacak bir genelgede detayları yer alacaktır, ancak bir dilekçe ve işe girecek kişinin belgeleri, ile birlikte işe giriş bildirgesi verilmelidir.Sskda ona göre kanun numarasını sistemden açacaktır.

az önce sgk ilçe müdürlüğüne sordum...müdür bey siz girin daha sonra bildirge verilir iken bakar inceleriz durumlarını...tam tatmin olmadım....şimdi ayın 15 martında 4 kişi alacaz ve bunların 3ü teşvik kapsamına giriyor....
nasıl davranmam lazım.....tam olarak....

Daha önceki teşviklerde de uygulama o şekildeydi.İşe giriş yaparken teşvikli olduğuna dair bir bildirim yapılmıyor, bildirge verilirken yararlanılacak.Dediği doğru müdürün, ancak genelge vs. yetişirmi, uygulayabilirlermi o problem.Yetiştiremezlerse sonra son 6 aylık hizmet listelerinde yer alacağı için yararlanamayabilirler o işçiler teşvikten.Dikkat edin.